Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 44 of 100 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 72 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 06, 2020 8:28 am

Deja cam face asta. spune Shirley și chicoteste. Nu durează mult ca Raven sa vadă ca e în dezavantaj cu mult față de brunet. Face o sfera mare din energie din care ies multe sfere mici și îl ataca le băiat. Sferele, pentru ca aveau toate elementele combinate, puteau arde orice ating și provoca răni în funcție de dimensiunea lor. Asa pățește coada lui Damian. Imediat apoi se teleporteaza in spatele lui, îl prinde de par și îl da cu capul într-un zid. Ce vrei de la Damian? Ce scop ai?! striga tare spre el în timp ce îl ia cu o umbra și după îl arunca în coltul opus ei, ca e periculos sa îl tina prea aproape de ea prea mult timp.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 06, 2020 8:53 am

Doar taci dracului odată. strigă la ea când ii prinde un atac cu coada. Astfel Damian dispare iar din umbra lui Raven apare din spate și o străpunge cu coada de ghoul.
Spoiler:
Asta e o luptă murdară. spune în scârbă .
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 06, 2020 9:21 am

Hope sare de la masa și merge imediat la poarta, dar e oprita de o umbra a lui Shirley. Știu ca trebuie sa ne aperi de întuneric. Dar ne descurcam. ii spune in gand. Hope își musca buza inferioara. Pana acum a tăcut, dar de când a început bătălia lor știa ca nu e bine și se îngrijora. Raven e străpunsa in burta și e în soc. E paralizata pentru câteva momente, apoi închide ochii și cade fără vlagă. Arbitrul e foarte confuz de situație, dar pana sa se dezmeticeasca el, corpul lui Raven dispare ca un praf suflat de vânt. A mers! Iei! zice Shirley fericita și țopăie pe acolo. Unde era Raven? Era acum deasupra lui Damian. Cu o privire ii taie coada aia și pune un blestem ca să nu se mai regenereze. Ciorile care se stransesera de mult și pe care Damian nu le-a mai băgat în seama au format steaua morții la un nivel mai puternic, pentru ca sunt mai multe. Îl ia pe băiat cu telechinezia și îl înfige în pământ pana la gat în mijlocul Stelei. Atunci semnul se activează și puterile i se anulează. Îmi vreau iubitul înapoi! spune hotărât. Vocea ei se auzea ca un ecou pe teren.
Spoiler:
Pentru ca are toate elementele și atâta energie în ea, forma finala a lui Raven e forma de energie. Face parte din lumea mitică, nu e nici bună nici rea, nu mai are trup, aia e doar proiecția sufletului și are puteri de zei. zice Shirley pe scurt, foarte mândră.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 06, 2020 9:24 am

De simțit a simțit energia din jur, astfel când steaua se ,,aprinde " se teleporteaza în umbra arbitrului până își făcea  atacul efectul.  Astfel când o vede că se liniștește,  invocă un leu uriaș, dar nu alb , ci unul negru.
Gata cu nonsensul ăsta. spune Akame foarte clar și se teleportează în arenă. Ii trimite niște sigilii pe fruntea lui Damian iar băiatul începe să țipe. Își pune palmele pe frunte și se mișcă necontrolat. Întunericul se retrage din el și ii apare încet, dar sigur, semnul de pe față. Avea încredere în Raven, nu zice că nu , dar deja punea civilii în pericol cu leul ăla.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 06, 2020 9:30 am

Leul dispare odată cu Damian cel rău. Shirley oftează. A luat toată distracția.. Iar Raven, când nu mai simte pericol, se materializează încet. Era în fund pe teren și nu știe ce o sa se întâmple în continuare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 06, 2020 9:32 am

Damian Kanie a folosit o sursă de putere care nu e al lui. E descalificat. spune Akame la microfon și îl ia pe argintiu să îl ducă la recuperare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 06, 2020 9:36 am

Movalia rămâne pe teren și se uita după Damian și Akame, dar nu știe ce sa facă. E declarata câștigătoare, dar asta nu o prea mai interesează acum, pentru ca are altele pe cap. Hope ajunge la ea și ii pune mâinile pe fata sa vadă dacă e bine. Hai sa mergem într-o încăpere, ceva.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 06, 2020 10:29 am

Niște medici vin spre Raven să aibă grijă și de ea. Între timp, Damian doarme și stă inconștient cu Akame și personalul medical.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 06, 2020 10:35 am

Shirley merge și ea la Raven sa vadă cum e. Din vina mea și-a pierdut controlul, nu? întreabă fara vlagă când o vede pe bruneta. Se pare ca e sensibil la magie neagra. Nici una dintre ele nu știau destule informații despre noua forma a lui Damian. Ai avansat foarte mult în lupta asta. spune pozitiv ca să schimbe subiectul. Dar în capul movaliei se derula imaginea când Damian i-a spus sa tacă și a străpuns-o în burta. Acum ca are timp sa se gândească, se manifesta frica asta..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 06, 2020 8:03 pm

Sufletul lui e împărțit în două. Otrava din junglă ia făcut asta. ii explică lui Raven. E în continuare la fel. Dar dacă își pierde conștința, corupția preia controlul. și oftează. Of, câtă dramă pe ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 44 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 100 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 72 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum