Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 85 of 100 Previous  1 ... 44 ... 84, 85, 86 ... 92 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Oct 19, 2020 9:23 am

Movalia oftează și se ridica în picioare. Maine se termina Mini-excursia cu ceilalți. Bănuiesc ca noi o sa trebuiască sa plecam mai repede ca să ajungem la antrenament. spune ușor obosit. E de acord sa meargă și ea la Jimin ca să ii vadă tehnicile de antrenare. Da, hai sa mergem. Îmi e foame. apoi se uita la Damian. Cecilia între timp deja pleacă în casă. Shirley se uita la Akame și așteaptă ca fiica ei sa între în casa ca să nu audă sau vadă ce urmează.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Oct 19, 2020 9:51 am

Akame nu are chef de nimic și stă. Copii au plecat spre concediul lor și își văd de treabă. Izaya în schimb rămâne circumspect legat de intențiile lui Jimin.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Oct 19, 2020 10:43 am

Shirley merge la Akame apoi. Ea simte ca i-ai furat copilul. Dacă vrei sa va împăcat și prinzi ocazia, eu zic s-o lași însărcinată. Ii dai un alt copil și ii promiți ca de el nu te atingi. Are nevoie sa se simtă mama. spune sincer, puțin din propria experienta. Ce are ea grija de problemele întregii familii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Oct 19, 2020 1:43 pm

Okey. Atunci ieși cu papa in oraș și de restul mă ocup eu. spune Akame împăcat cu ideea. A înțeles ce a vrut să spună și ii dă dreptate. Între timp Jimin ajunge acasă și ii spune lui Serena că vor avea musafiri o perioadă, Damian si ocazional Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Oct 19, 2020 1:49 pm

Well, bruneta nu se gândea ca fix acum sa se întâmple situația, dar dacă Akame e nerăbdătoare, nu o sa o oprească. Ai auzit Izaya? Trebuie sa ma scoți la un date. zice tare și voios. Se îmbracă într-o rochie de ocazie cu tocuri și se machiază cu ajutorul magiei. Ce zici de un cazino? Serena in timpul ăla era pe laptop și își comanda haine. Hm, cu ce ocazie? întreabă ca să para interesata de subiect. Serena era opusa lui Shirley când era vorba de familie. Ei ii păsa numai sa fie vampirii ok, dar nu se baga în viata niciunuia. Bineînțeles, numai de Jimin o interesa.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Oct 19, 2020 6:28 pm

Izaya se îmbracă într-un costum clasic negru, cu părul lung prins într-o coadă. Desigur draga mea. Eventual jucăm și niște poker. și chicotește , după se uită la Akame. Având în vedere că ai timp liber acum, să il antrenezi pe Kaneki te rog. Are o putere interioară imensă dar e cam leneș. zice cu gândul la viitor. Uite că Izaya are idei și comportament ok atunci când nu ia droguri.
În casa vampirilor, Jimin stă cu Serena. Păi știi că Damian este nepotul meu favorit dintre muritori. A ajuns la vârsta in care mai multe entități încearcă să il distrugă și imi e milă și de iubita lui, Raven. începe pacifist. De îi ajut să își atingă potențialul maxim pot să le cer ajutorul atunci când o rasă va vrea să ne vâneze. După toate asta, e bine să ai aliați moștenitorii zeului distrugerii și zeului protecției. și uite și miza, că Jimin are minte de afacerist, investește in potențialul lor ca să se folosească de ei când e nașpa pentru vampiri.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Oct 19, 2020 7:19 pm

Blonda îl asculta și nu I se împotrivește. Bine, dacă vrei tu. apoi ridica din umeri. Sa anunți servitoarea înainte sa vina copiii, sa va pregătească mâncare pentru antrenamente. și închide laptopul ca să petreacă timp cu Jimin. Povesteste-mi despre puterile lor. spune și îl mângâie pe băiat pe față, blând. Nu o interesa prea tare de ei, dar dacă tot o sa fie pe la ei pe acasă, vrea sa știe dacă o sa fie gălăgioși sau nu și cât de folositori pot fi pe viitor. Iar cât timp povestește Jimin, se poate muta acțiunea la celalalte locuri. Cecilia a mers sa pregătească sauna sa se relaxeze, în timp ce Raven și Damian s-au întors înapoi la excursie oarecum cu coada între picioare. Adică au aflat ce cauzează apucăturile astea, dar nu și cum sa îl stăpânească pe Damian dacă se mai întâmplă asta pana mâine la antrenamente. Eh, sa speram ca nu distruge lumea în 24 de ore.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Oct 19, 2020 7:29 pm

Akame fiind singur acasă, că e băiat acum, merge în camera lui Cecilia stând la bustul gol. Opreste lumina peste tot în casă cu excepția băii lui Cecilia. Se ascunde în întuneric și își ascunde toată energia. Doar o clonă ce este afară zboară pe lângă baie ca să dea senzația că pleacă. Damian este in regulă, deocamdată. Copii in schimb erau în acțiune, urmăreau o bandă de răufăcători cu puteri.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Oct 19, 2020 7:38 pm

Cecilia merge in Sauna și pune programul pe 15 Minute. Își prinde parul într-un coc, se dezbracă complet și se relaxează. După timpul ala, oprește sauna și vrea sa iasă din baie în halat. Atunci vede ca toate luminile sunt stinse și i se pare dubios. În mana face o flacără mov și sta în garda pentru ca nu simțea pe nimeni din familie în casa. E imposibil sa dea cineva spargerea în casa asta, nu? se întreabă singura in gand. Apoi stinge flacăra ca să nu se vadă și alege sa plutească pana în camera ei. Voia sa cerceteze toată casa și camerele de filmat dacă e cineva, dar o sa înceapă cu camera ei ca e cea mai aproape.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Oct 19, 2020 7:41 pm

Akame stă la pândă, știe cât de isteață și puternică e Cecilia. Dar cum și Akame e malefic în sensul bun, în camera ei era deja o mireasmă ce te excita dacă rămâi în ea. Cum e in cameră o încuie cu o umbră.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 85 of 100 Previous  1 ... 44 ... 84, 85, 86 ... 92 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum