Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 53 of 100 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 76 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Dec 14, 2020 11:00 pm

Imi e frica ca nu va functiona... si se uita la Kaneki ca nu cumva sa o atace din spate. Diferenta dintre mine si el e ca eu m-am opus impotriva lui. El isi doreste puterea lui Black din cauza ca il alimenteaza cu ura si gelozie. zice serios. Dupa se pune iar in fata lui Kaneki. Vrei sa te lupti cu mine datorita vocilor din capul tau? Sau e clasica poveste dintre noi doi? Spune-mi care! striga Damian serios la el. Mikael era si el de paza ca un inger cuminte ce e si intervine. Conteaza ce motiv e? intreba stand aproape de cei trei, dar la distanta. Poate pentru ingeri nu conteaza asa mult motivele, dar pentru razboinici ca mine si Damian conteaza imens. si ia o pauza. Tu m-ai alungat in anonimat! De cand ai aparut tu ai furat toata atentia si prietena cu care aveam o relatie de lunga durata. Imi e imposibil sa inteleg cum un baiat batut de soarta ca tine ma depasit in putere pe mine, un Kanie pur sange ce avea destinul sa fie cel mai cunoscut luptator de pe planeta. la care Mikael. Cui ii pasa de motivele tale nesemnificative? Viata oamenilor e mai importanta decat ciuda ta. replica Mikael. Kaneki se enerveaza si isi mareste si mai mult energia. Ce stii tu despre motive nesemnificative, ingerasule? Toata viata ta ai stat la cheremul alora din rai, nu cunosti cum e sa fii crescut ca sa fii cel mai puternic si recunoscut luptator si un necunoscut sa iti ia locul. striga la el. M-am saturat sa fiu pe locul doi, sa nu reusesc sa fac ceva pentru ca Damian imi fura locul. Fiecare respiratie a lui imi raneste onoarea, iar aceasta datorie trebuie sa fie platita. iar intunericul lui Black il acapareaza mai mult pe Kaneki din cauza frustarilor interioare. Damian se uita la el. Black, teleporteaza-ma pe mine si Kaneki departe de oameni. Daca imi dai asta, ma lupt cu Kaneki. si striga la cer. In oras e prea periculos, sunt o gramada de cladiri si grupuri de oameni. Black incepe sa rada in fata globului de cristal, ii merge planul mai bine decat se astepta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Dec 14, 2020 11:13 pm

Nu ii mai intarata și tu, Mikael! spune Raven supărată pe situație. Singura șansă atunci este sa ii dam lui Kaneki o lupta.. Și vrea cu tine.. apoi oftează și zice încet ca să nu audă altcineva: Ai grija. Trebuie sa te întorci întreg acasă pentru toți.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Dec 14, 2020 11:31 pm

Black multumit de situatie ii teleporteaza pe toti patru intr-un camp desertic cu multe roci inalte si munti. Villanul nostru voia sa scape de cel mai mare pericol, astfel ii zice lui Kaneki in cap.  Ucide ingerul mai intai Kaneki, ucidel! ii striga in cap. Kaneki isi pune mainile in cap si tremura ca se opune si tipa de durere. Distruge ingerul! Asta iti este destinul. repeta Black. Kaneki se ridica din genunchi si se ridica in picioare. Treaba ta cu ingerii nu ma intereseaza. Singurul meu obiectiv e Damian. la care Black Nu esti serios? Ti-am dat atata putere ca sa ce? Iti ordon sa ucizi ingerul! si isi mareste puterea asupra brunetului. Refuz. Iesi din capul meu. Ti-am zis ca nu vreau sa iti fac jocurile tale murdare. tremura si se impotriveste lui Black. Iti trebuie mai mult ca sa ma opresti. Poate ca mi-ai invadat trupul si mintea, dar este ceva ce un Kanie nu isi pierde niciodata. Aceea e mandria!!! striga Kaneki la cer iar o explozie de energie iese din trupul lui. Influentele lui Black sunt impinse afara , doar puterea e in el. Nu imi vine sa cred. Fara nici o vraja ia anulat ordinele lui si e constient. isi zice ingerul in gand cand Kaneki reactiona. Damian in schimb il priveste sincer. Ai asteptat mult lupta asta Kaneki. Dar nu mai dureaza mult. si il priveste in ochi. Nu imi vine sa cred. Posedatul a devenit posesor. se plange in lumea lui. Uite ca nu s-a asteptat la asta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Dec 14, 2020 11:44 pm

Raven zâmbește și se da în spate. Voia de mult sa se lupte cu Damian și acum, cu avantajul asta, e șansa lui. Deci ii lasă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 15, 2020 12:14 am

Cum toti se retrag departe de baieti, Damian cu Kaneki cu puterea lor maxima se ciocnesc si puterea lor este egala in acest moment. Kaneki joaca ca un diavol si il prinde de par pe argintiu si ii loveste capul de podea. Din spatele lui Damian iese un kagune ce ii strapunge trupul brunetului si il arunca afara. Kaneki se reface repede si il ataca cu mai multe sfere de intuneric cat timp el e pe pamant. Argintiul simte energia aceea si se da la o parte. Acum e randul lui Damian sa arunce cu sfere de energie spre Kaneki. Brunetul se fereste de toate. Crezi ca daca arunci sfere peste tot poti sa ma ranesti? tipa la el cu aroganta. Damian nu zice nimic, doar isi strange pumnul iar toate sferele ce erau in jurul lui ca o capcana il lovesc. Ai si tu grija cum te comporti. spune uracios. Kaneki se lasa lovit de sfere si elibereaza un fum. Damian nu ii simte energia si din spate e lovit de piciorul lui Kaneki ce il propulseaza intr-o stanca. Imediat dupa, brunetul da drumul la lame de umbra ce il leaga pe Damian de stanca. Ele sunt precum niste clesti ce sunt pe gat, brate, piept si picioare. Damian e blocat si simte cum in zonele alea e ars si scuipa sange. Esti umilit si asa reactionezi? Nu stii ce inseamna umilinta! striga cu ura la el si il loveste cu pumnii in fata si piept, iar cu genunchii il loveste in burta. Damian striga de durere si scuipa sange. Dar nu mai sta asa ca din argintiu o cantitate mare de energie distruge stanca. Kaioken times 10. iar aura rosie ii acopera trupul. Astfel eroul are acum un avantaj in lupta si il arunca pe Kaneki in aer, in munte. Sa vedem daca iti place Kamehameha. si isi pune palmele la spate. Ka... iar Kaneki il vede cum se pregateste Damian. Iar rade de mine. Jur ca o sa arat tuturor... si Kaneki isi elibereaza energia pe care o avea si isi uneste palmele in fata lui Damian. Aura neagra din jurul corpului se aduna intr-o sfera combinata cu fulgere. Me..Ha..Me... O sa arat tuturor cum te fac arsita!!!! Gallick Gun! si isi elibereaza atacul. HAAA! iar Damian isi elibereaza in acelasi timp valul lui de energie. Atacurile lui Damian si Kaneki se ciognesc. Cat timp Kaneki alimenteaza atacul lui si il impinge pe al adversarului, Damian simte cum trupul lui cedeaza pas cu pas. Imi trebuie mai mult...Trebuie sa imi depasesc limitele daca vreau sa fiu in viata. Kaioken X 11 !!!! astfel Damian isi creste puterea simtitor iar aura lui devine mult mai mare si anuleaza atacul lui Kaneki. Astfel Kaneki este lovit cu atacul lui pe deplin si propulsat spre cer. Damian ramane inca in picioare si il vede pe Kaneki cum scapa de atac ca in urechile acului dar cade foarte ranit pe jos. Asta ti-ai dorit, asta primesti. si merge spre el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 15, 2020 12:19 am

Raven se impacienteaza. S-au epuizat destul, asa ca se teleporteaza in fața lui Damian ca să îl oprească din mers. Amândoi ați folosit atacurile cele mai puternice și ar fi periculos dacă ați continua. spune rațional și îl privește în ochi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 15, 2020 12:21 am

Nu vezi ca e un pericol public? Pleaca repede, sa nu iti atace burta pe ascuns. Baiatul asta e prea instabil ca sa ramana. se uita la ea in ochi foarte serios.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 15, 2020 12:25 am

Asta suna puțin jignitor. Cum adică "ca să rămână"? Nu îl poți anihila, omorî, distruge sau altceva. E parte din familie. O sa învețe sa se controleze! Deja a făcut un pas către asta când nu l-a ascultat pe Black. spune in timp ce se incrunta la Damian și chiar îl împinge cu ambele mâini mai in spate.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 15, 2020 12:28 am

Damian ridica palma spre ea si isi incarca energia, pentru un atac. Da, la ascultat destul cat sa atace o tribuna plina. Daca ne luptam acum in oras? Crezi ca nu se folosea de oameni ca sa ma termine?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 15, 2020 12:32 am

Asta e și mai jignitor. Raven isi aprinde ochiii și ii da repede peste palma aia, apoi ii da un pumn în nas. Deci dacă nu îmi ataca el burta, o ataci tu? Și din păcate fata nu are răbdare când vede ca iubitul ei o amenință asa ca își mărește viteza și îl lovește cu picioarele și pumnii în toate punctele vitale, apoi ia distanta. Crezi ca ma sperii? Deja ești în dezavantaj ca te-a obosit Kaneki. Ma asculți acum și renunti la a-l răni sau te bați cu mine și, DACĂ supraviețuiești, poate mai ai energie de un atac către el. zice logic și rece.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 53 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 53 of 100 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 76 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum