Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 3 of 26 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 08, 2023 11:13 pm

În maxim o oră toată lumea ajunge la punctul de întâlnire. Raven are un mic nod în gât chiar înainte să ajungă acolo, pentru dimineaţa cu Damian. Se simţea puţin prost faţă de Kaneki, dar se consola cu faptul că după misiunea asta nu-l va mai vedea şi se va axa iar pe familie. Era pusă pe gânduri, până îl vede pe brunet. Se dă jos de pe cămilă şi vine direct la el. Eşti bine? întreabă imediat.
Şi tot atunci coboară şi Estelle şi îl ia în braţe pe Damian, apoi se uită la corpul lui dacă e ok. Se mai liniştise când a văzut că Raven a plecat de lângă el. Eşti odihnit? Să-ţi dau ceva?
Serena se uită la toţi şi îi salută, încă călare pe cămilă. Ciao. iar dacă tot sunt revederile acestea, ea îşi aprinde o ţigară.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 08, 2023 11:26 pm

Kaneki își ia la revedere de la Serena si se duce la Raven. Sunt in regula. Tu? si ii zâmbește imediat si o ia in brate. Damian o saluta pe Serena si o sărută după pe Estelle. Mi-ai lipsit. Nu îmi trebuie nimic. ii Răspunde argintiul repede. Akame se uita scurt la Damian si Estelle dar își muta privirea in alta parte , simțea ca e geloasa deși știa ca nu trebuia. Sta singura într-un colț al unui palmier, își aprinde o tigara si asculta muzica la casti cât timp cei patru au revederile lor. Mai lipsea Jimin si chiar eram ultima fraiera. spuse scurt.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 08, 2023 11:48 pm

Serena o vede pe Akame şi se duce să se pună lângă ea. Nu-i zice nimic, doar fumează. Îi citeşte pe faţă că se simte ciudat. Estelle îl sărută şi ea pe Damian şi răsuflă. Îl ia de mână şi se mai linişteşte. Mă bucur. Acum că ne putem bate împreună, nu-mi mai fac griji pentru tine. zice mai încrezător. Raven doar îl ia în braţe pe Kaneki şi se simte şi ea mai bine. Bineînţeles. Sunt bine şi cu mana şi cu stamina. Hai să-l batem pe ăla şi să plecăm într-un concediu. şi chicoteşte. După se întoarce cu faţa la toată lumea, că au o treabă de terminat şi un timp limitat. Ok, hai să facem un plan. Zeul ăla voia iniţial să se bată doar cu Damian, cu ameninţarea că-l răneşte pe Jimin dacă nu respectăm asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 09, 2023 1:18 am

Akame se uită la ei și ii citește pe buze, încă asculta muzica. Kaneki e primul care zice ceva. Il atacam cu toții și cu asta basta. Suntem trei zei, doi îngeri si un vampir. Avem avantajul numeric. zise brunetul scurt, Damian in schimb era deranjat , dar nu nervos. Ar fii o mișcare proasta , Kaneki. Ăla ma vrea doar pe mine. Ce se întâmpla dacă Jimin e omorât imediat de il atacam toti, ha?!?? zise si argintiul repede. Mă faci prost si nu știu!?! Vezi prietene că nu contezi doar tu aici. Pierdem timpul aiurea. De ce am mai venit aici dacă te lupți doar tu, ma rog?!   la care Damian De era după mine, îl atacam toți. Dar astea sunt condițiile lui. Maturizează-te, Kaneki. brunetul când aude ultima replica scoate pistolul in fata lui Damian Dar cine esti tu să îmi zici să mă maturizez!?!?! Distruge universul dacă pătește ceva Jimin si să nu te mai văd pe aici.   argintiul când vede asta se supără si mai că voia să distrugă tot la ce nervi avea deja înainte si cum Kaneki la enervat la culme. ȘTII CE. CHIAR ÎL DISTRUG DA-O DRACULUI DE MISIUNE CĂ MĂ SCOATEȚI TOȚI DIN MINȚI! E A TREIA OARA CAND CINEVA MA AMENINȚA CU PISTOLUL?!? M-am saturat. Chiar am pierdut timpul aiurea, in special cu tine, Kaneki. Te plângi in pula mea că de ce nu ești tu primul, dar nu ai avut vreo trauma vreodată care sa te facă sa fugi după putere. Vrei sa fim pe bune rivali? Fie, sa te văd cum te descurci singur. Numărăm la trei dacă te tine , fie ma omori tu, fie omor eu tot! striga autoritar.
Akame când vede scena asta ii împușca imediat mâna lui Kaneki de scapă pistolul pe jos. Se ridică in picioare și ii dă o palmă zdravănă lui Damian peste față ca să se calmeze. La ce să mă aștept de la tine, esti o nesuferită ca și el de ii ții partea. zise brunetul uracios , Akame îl ignora complet si se uita in ochii lui Damian, argintiul o citește imediat că are nervi si ca e dezamagita de el. Akame îmi pare rău….Sper că mă Asculți. se gândise la cea cereasca acum. Kaneki ca Kaneki, dar te bat eu de mai bubui universul aiurea. zise pentru ea.  Totuși apreciază că la oprit pe Kaneki din a îl împușca, dar având in vedere ca ia promis ca nu mai distruge nimic , înțelege palma ei. Nu era suparat pentru asta. Nu am chef să mai duc doi oameni la spital. Rezolvați-vă cearta fără să vă omoriti sau să distrugeți universul , mersi. zice Akame sec si se întoarce la Serena. Damian fiind mereu cu Akame, știe că trebuie să se oprească. Kaneki in schimb nu. De când ești tu șefa? striga Kaneki ce se cearta cu Akame, Argintia îl ignora de îl enervează si mai tare. Damian îl oprește pe Kaneki iar Damian se uita extrem de urat la brunet cu o privire rece gata sa îl omoare cu bătaia. Te atingi un deget de Akame, te omor cu bătaia. Dar trebuie sa ma calmez, am venit aici sa îl salvez pe Jimin, nu sa îl omor pe Kaneki ori sa distrug universul din cauza nervilor. își zice pentru el si îl împinge la Raven. Akame a apreciat ca la oprit pe Kaneki sa se certe cu ea.

Damian, apreciez. Dar nici nu știu de ce îl protejez….Nu sunt un zeu ca Raven, atrăgătoare ca Cecilia ori vindecătoare ca Estelle…..Cred că ma ales din milă că știe că ii pic ușor… își spune pentru ea.

Meamă ce nervi au astia doi. Astia doi se urăsc de moarte de fie îl omoară Kaneki, fie bubuie asta universul la nervi. Hai mersi că i-ai dat palma aia de femeie ca să se potolească.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 09, 2023 10:22 am

Raven a trăit atâtea vieţi cu ei certându-se, că e aproape imună. Nici n-a prea interesat-o. Eram sigura ca se vor certa. Doar Estelle era mai panicată să nu se omoare ei doi, dar nu a zis nimic. Cât timp rămâne Damian în viaţă, nici nu mă interesează că se ceartă. zice în şoaptă când revine Akame la ea. El cu Shiva sunt fraţii lui Jimin şi cumnaţii mei. Normal că o să ţin cu familia. Noroc că Vishnu nu avea drame d-astea.
Raven îl trage de braţ pe Kaneki ca să stea lângă ea, apoi preia tonul: Ideea mea era să se ducă Damian singur, aşa cum vrea ăla, iar noi să stăm ascunşi cât mai aproape posibil. Dacă pare că Damian pierde în luptă, ne băgăm. Riscăm să îl rănească pe Jimin, dar nu putem nici să pierdem lupta aia. Cu trei zei, îl luăm captiv pe zeul lor deja obosit din luptă şi-l dăm la schimb pentru Jimin. spune calm.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed May 10, 2023 1:34 am

Akame se uita la Serena si oftează lung. Ca să fiu sinceră , nici nu știu de ce l-am protejat și ii țin partea. Asta am simțit ca trebuie sa fac.   ii zice in șoaptă lui Serena si își aprinde o tigara. Ufff. Pe cine păcălesc. Îl protejez pentru că îl iubesc. Rațiunea îmi zice să renunț , e căsătorit cu alta , e afemeiat , mi-a făcut rău si nici nu ar vrea să fie al meu. Dar simt că cu toate defectele astea e special pentru mine si nu știu de ce…. se plange puțin pentru ea. Dar revine la misiune. Am mai făcut misiuni dinastea. O să încerce să ne despartă și să răpească pe cineva dintre noi ca să ne șantajeze. Eu, Serena cât si Estelle nu avem zei si suntem considerate tinte ușoare. Am luat cu mine serul anti puteri să îl bag in zeul ăla in caz de va vrea să mă atace pe mine sau pe Serena, așa ca nu îmi fac griji. Dar odată ce intram acolo, trebuie sa rămânem grupați cate doi orice ar fii. Tu Damian te-ai tot luptat cu Estelle, dar îți sugerez să fii precaut. zise rațional după ideea lui Raven. Băieții se uita urat unul la altul , dar nu mai fac nimic. Damian o strânge de mâna pe Estelle cât timp vorbeau fetele. Okey. In caz de vor sa ne separe, știm echipele doi. Când ajungem acolo urmam planul lui Raven si aia e. zise Damian pe scurt. Akame își scoate rucsacul si arunca la fiecare câte trei poțiuni specifice. Sunt poțiuni specifice. Damian cu Serena, aveți in sticlele voastre cu sânge proaspăt de la dragonul soarelui. Pe lângă stamina, veți avea un Boost de putere fizica atunci când o să obosiți. Estelle, tu ai apă purificată in rai care te-ar vindeca de răni, otrava si ți-ar da un plus la puterile tale de inger. Am si eu la fel. Raven, tu ai sticla de mana din dimensiunea abisului, îți va da un plus la puterile tale întunecate. Kaneki, cum tu ești lordul iadului, ți-am dat o potiune care ți-ar face flăcările să devină negre si să pârjolească tot ca Amaterasu. Folosiți cu grija. zise rațional. Damian si Kaneki se uita la sticlele lor. Flăcări negre? Asta sună cool. Mersi. zise primul care s-a calmat.Oh, eu cu Serena avem sânge proaspăt de dragon?!? Chiar m-ai făcut curios. uite cum s-au potolit băieții după ce Akame le-a dat jucării noi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu May 11, 2023 12:57 am

Ia şi Raven poţiunile şi se uită puţin la ele, apoi le bagă într-un buzunar interior de la haine. Mersi. Deci planul rămâne aşa. Damian are grijă de Estelle şi eu cu Kaneki de voi două, asta dacă nu e nevoie să ne despărţim. Apoi, în lupta cu zeul lor, intervenim şi noi când e nevoie. Estelle îl strânge şi ea de mână pe Damian şi bagă poţiunile într-o borsetă. Unde te aşteaptă zeul ăla? Mai avem de mers?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 12, 2023 5:14 pm

E in vârful piramidei din ce am înțeles. Am presimțirea ca e o capcana ca am fost de curând intr-o piramida dinasta recent si sunt multe capcane cât si puzzle-uri de rezolvat. zise pe scurt. Dar nu mai contează. E timpul să mergem. si se ridica in picioare. Kaneki nu are nimic de zis. Iar Akame prefera sa fie concentrata la misiune si sa evite sa aibă contact cu Damian. Intrau toti sase in piramida iar băieții erau in fata cu torțele. Akame se uita in pereți sa vadă ce e pe piramida aia, cum explorează de foarte mult timp, înțelege din desene ce s-a întâmplat. Deci zeul ăstora a apelat la cunoașterea interzisă ca semenii lui să aibă acces la tehnologia avansată foarte devreme. Doar că prețul cunoașterii asteia a fost un blestem care a luat mintile tuturor oamenilor mii de ani pana când celelalte planete din univers au ajuns sa fie la fel de dezvoltate într-un mod natural…. zise curioasa pentru ea. A vrut să trișeze împotriva celorlalte rase, dar a fost pedepsit. Nu îmi plac genul asta de zei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 13, 2023 12:32 am

Fiind ultima locaţie, Raven goleşte ghiozdanele tuturor de saci de dormit şi corturi ca să lase doar esenţialul pentru supravieţuit cum sunt poţiunile, apa şi mâncarea. Cum băieţii erau în faţă, Estelle era chiar în spatele lui Damian iar Raven rămăsese ultima, ca să îi poată apăra de un atac surpriză din spate. Pe Serena şi Estelle nu le interesa ce e pe pereţi, dar Raven întreabă: Ce-i povestea asta? Adică nu mă interesează în detaliu, doar dacă e periculos zeul sau nu. şi se apropie de Akame, cu o sferă mov în mână care lumina ca o torţă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 13, 2023 6:51 pm

Din ce inteleg aici, in univers exista mai multe rase cu forma umană, printre care si varcolacii. Zeul ăstora cam face treaba lui Jimin si Ragnar pentru ai lui. A vrut să trișeze folosind cunoașterea interzisă dar au fost blestemați o perioada. Au atacat si s-au aparat de-a lungul secolelor. In lupta el are o forma masiva de vârcolac si are un fel de monstrii fantome de lupi care te fac sa scazi in putere dacă te zgârie sau te musca, cred ca din veninul monstrilor ăstora s-a făcut serul anti puteri.
ii zice lui Raven pe scurt. La ce să mă aștept. Ufff. Bărbații astia, indiferent de rasa singura lor soluție e să se omoare. si se uita urat la Damian si Kaneki care nu au auzit nimic.

Cum avansau, Kaneki si Damian se uitau după capcane ca să nu pățească ceva fetele. Damian oprește pe toată lumea ca a auzit ceva, era doar un șobolan.
Credeam că era o capcana, dar a fost doar o alarma falsa.

Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 3 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 26 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum