Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 72 of 100 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 27, 2016 2:54 pm

Rozalia se resemnează şi se întoarce către puişori, luându-l pe cel alb în braţe. Shirley între timp mergea să servească micul dejun cu Hans în castel. Pisica era în colier. Ca înger păzitor -adică spirit- nu mai avea nevoie şi ea de mâncare, nu?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 27, 2016 3:27 pm

Foame nu îi mai e. Dar când îi e poftă de ceva, poate mânca. Brunetul ia puiul negru și îi dă să bea lapte. În timp ce Hans e cuminte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 27, 2016 4:13 pm

Şi ajung ei la masă şi încep să mănânce. Totuşi bruneta se întreba unde o fi Izaya de este absent de la masă. După ce că a lăsat-o aseară singurică, acum nu e şi el curios, îngrijorat, ceva? Iar Rozalia hrăneşte pisica cealaltă la fel.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 27, 2016 5:18 pm

Allan se plimba pe hol și vedea pe geam cum adulții hrănesc pisicile. Serios? și își dă facepalm. După pleacă la masă, unde sunt bruneții. Voi adulții și febra voastră a pisicilor. După mama, tata hrănește niște pui cu Zaphine. spune el în timp ce se plângea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 27, 2016 5:33 pm

Aurora era şi ea la masă, exact lângă Allan. Ea îl mai agrea, că doar era fată, dăă, dar de obicei nu acorda atenţie comentariilor lui răutăcioase pentru că ştia că vorbeşte mult şi prost, însă când aude de mama ei, se uită la el uşor încruntată. Deci de asta nu am găsit-o dimineaţă. Shirley se ridică în picioare supărată. Adică eu plâng aici după pisica mea şi el merge imediat la Zaphine şi ia alte pisici? Mie nu a ştiut să îmi ia! apoi pleacă afară să întrebe servitorii dacă ştiu unde sunt cei doi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 27, 2016 6:01 pm

Dar ce vină are brunetul că e un bun samaritean. Pisica când îi aude gândurile( Da, poate și asta) îi vine să râdă. Izaya nu avea nici o treabă, ci hrănea puișorul. Allan ridică din umeri și se pune să mănânce.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 27, 2016 6:16 pm

Până la urmă află unde sunt şi deschide repede uşa. Helău, voi nu veniţi la masă? îi întreabă mai cu tupeu. Nici nu voia să fie aşa paranoică, ci doar să îi despartă. Încă nu accepta ca Izaya să aibă o a doua soţie, deşi au trecut 15 ani.. Zaphine terminase de dat pisicii să mănânce şi lasă sticluţa jos. Sigur. În 3 minute. îi răspunde calm. Înainte de aia trebuia să vorbească cu cineva să facă o cutiuţă cu nisip pentru pisicuţe, că doar au şi ele nevoi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 27, 2016 6:20 pm

Da dragă. Stai puțin. Vino să vezi ce am găsit azi dimineață când am patrulat. Am rugat-o pe Zaphine să mă ajute că era prin zonă. și chicotește. În timp ce puiul mic bea lapte. Și cum pisica brunetei nu a avut niciodată pui, e foarte emoționată când îi vede. Se face din prima pisică și merge la ei să îi vadă de aproape. Brunetul e surprins, dar nu pune întrebări. Îi va zice bruneta oricum.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 27, 2016 7:28 pm

Zaphine cască ochii şi se uită la cei doi. Nu e pisica care murise? apoi lasă puiul alb pe picioarele ei. Ba da. Spiritul ei e îngerul meu păzitor acum. îi zice simplu. Se pare că nu putea să îi despartă acum, că pisica a prins drag de pui.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 27, 2016 7:39 pm

Iar puiul negru se satură și el de lapte. Îl lasă și el pe picioarele lui. Dar pisica ia amândoi puii și îi așează în mijlocul patului și îi linge pt a le curăța blana. Izaya nu e surprins. A auzit cîndva de o întîmplare dinasta. Ba chiar se bucură. Totuși, stomacul brunetului scoate sunete. Jenant. Se pare că acum îmi e foame mie.  și chicotește.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 72 of 100 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum