Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 74 of 100 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 87 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Mar 12, 2018 1:43 am

Argintia nici nu apucase să se gândească bine la alte treburi cum ar fi Unde o să plece ei din ţară că vede că brunetul ei are probleme. Ştia că nu e bine să trezeşti pe cineva brusc aşa că singura-i variantă e să-l strângă mai tare în braţe şi să-i intre în vis. Prima oară e şocată de moment, căci nici pentru ea nu era o amintire frumoasă. Cu toate astea, nu a avut coşmaruri cu ea până acum. Ştia unde e toată lumea aşa că fuge acolo şi-l vede pe Eden după moartea ei scăpându-şi de sub control. Bineînţeles că fiind un vis, este în regulă să-l oprească în mijlocul acţiunii. Fuge repede la el strigându-l şi îl ia în braţe. Eden, gata. Sunt Julietta. Sunt aici în viaţă. Calmează-te. zice după şi îşi pune mâinile pe obrajii lui, apoi îi fixează privirea asupra ei, ca să fie sigură că îşi dă seama.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Mar 12, 2018 1:48 am

Furia și frica lui începe să dispară puțin câte puțin. Corpul și reacția lui revin la normal iar locul visului se face alb. O ia in brațe destul de tare. Da, îmi pare rău că a trebuit să afli ce visez eu aproape în fiecare seară... Deși am zis că nu aș șterge ce am pățit, întâmplarea asta tot o am înfiptă în minte...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Mar 12, 2018 1:52 am

Acum simţea şi ea intensitatea lucrurilor la un nivel asemănător cu al lui şi îi dau puţin lacrimile. Îl îmbrăţişează cu drag şi în timpul ăla peisajul se schimbă într-o zonă de câmpie unde era o casă de dimensiuni normale, cu două etaje şi un garaj, din care se auzeau multe râsete şi toată atmosfera era paşnică. O să intru în visul tău de fiecare dată când o să fie nevoie şi o să-ţi arăt mereu cum vreau eu să avem viitorul. îi spune şi lasă îmbrăţişarea ca să se poată uita şi el împrejur.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Mar 12, 2018 1:56 am

O ia de mână și se lasă ghidat de ea, că visul este remodelat de ea și vrea să afle cât mai mult despre cum ar vrea Julietta viitorul. Totuși îi place peisajul. Uhm. Te las să-mi fi ghid atunci. Să îmi prezinți ce vrei tu. și deja începe să zâmbească și să fie mai fericit.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Mar 12, 2018 2:06 am

La detaliile din interior nu se gândise nici ea, aşa că mai bine întră doar în grădină şi din casă ies variantele lor mai bătrâne, urmate de nişte prichindei imaginaţi aşa, spontan, că sigur nu o să iasă la fel în realitate. Dar acum facem o atmosferă frumoasă, nu? Variantele lor bătrâne se pun pe o canapea de la uşa de la intrare în timp ce copii se joacă cu un golden retriever afară. Bine, ştii că este doar o variantă... Dar oricum ar fi, o să fie bine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Mar 12, 2018 2:12 am

Hmm. Este drăguț. Dar nu cred că mai îmbătrânim noi atâta...Am atins amândoi energia zeilor iar asta ne face să nu mai fim oameni normali.Eu de exemplu nu pot să mor...Dacă cineva îmi distruge corpul fizic sufletul rămâne aici oricum și ia formă fizică datorită puterilor mele. spune gânditor. Ia că încerc și eu. și Eden schimbă acuma visul. Erau variantele lor de acum și doar ce au ajuns de la maternitate cu un nou copilaș. Acasă erau deja alți 3 de diferite vârste, dar mai mult de 7 ani nu avea nici unul. Au același cățel iar casa și peisajul nu se schimbă foarte mult. Copii zâmbeau și erau fericiți de noul lor membru și abia aștepta să facă cunoștință. Dar Julietta din vis le zice că nu că e prea mic și că mai bine îl lasă să se odihnească. Chiar îți stă bine rolul de mamă aici.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Mar 12, 2018 2:15 am

Când se vede cu pruncul acela parcă o iau și pe ea micile emoții. Sincer, chiar mi-e frica de momentul nașterii. Sper doar sa fie sănătos. zice încet și îl ia de mana pe Eden. Dar o sa merite. Sunt sigura.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Mar 12, 2018 2:21 am

Da, nu prea am preferințe dacă e băiat sau fată. Doar să fie sănătos. și o strânge și el de mână. Copii merg acuma la Eden din vis iar el îi ia pe toți în brațe. Uite ce fericit sunt și eu. și chicotește.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Mar 12, 2018 2:24 am

Pana atunci o sa te vindeci de coșmarul ăla și o sa fie bine. Îți garantez. zice încrezătoare și se pune pe un scaun de afară, analizând ce era pe acolo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Mar 12, 2018 2:28 am

Hmm. Tu ai văzut câți copii aș vrea eu. Că nici prea mulți nu e bine că aceștia vor atenție și trebuie să avem și timp de noi. și se întinde.La momentul de acum, câți copilași ți-ai dorii în viața asta a noastră?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 74 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 74 of 100 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 87 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum