Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 23 of 100 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 61 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 03, 2018 12:17 am

Astfel familia blonzilor este aproape toată acasă, în siguranţă. Răufăcătorii îşi schimbaseră locaţia, logic, pentru că baza aceea era aproape toată distrusă şi o ştiau ceilalţi. Celia era încă în cuşcă, puţin temătoare de ce poate păţi, dar fericită că Ragnar a scăpat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 03, 2018 12:26 am

Începe o nouă zi și fiecare membru are obiective diferite. Dacă blonzii și Allan sunt ok, Klaus e plecat de dimineață să facă cercetări despre o nouă locație și de un plan. Lelouch e cu CC și e mulțumit că Celia e încă la ei că știe că se vor întoarce să o salveze.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 03, 2018 12:37 am

În timpul ăsta Celia a fost atentă la comportamentul celor doi, pentru că era singura oportunitate de a-i observa. Din păcate pentru ea, cei doi nu discutau planurile de faţă cu ea şi nici nu ştia unde se află.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 03, 2018 12:45 am

Lelouch n-avea de gând să îi ceară informații sau să o tortureze pe Celia. Că în mare parte știe cam tot despre fiecare și să o chinuie degeaba consideră un efort inutil. Pleacă cu CC pentru a nu fi auziți. Mă aștept să vină mai mulți data viitoare după lupta de mai devreme.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 03, 2018 12:50 am

Probabil cealaltă familie. Dar niciodată n-ai de unde să ştii. răspunde şi ea. Între timp, Celia, ca orice vampir, începe să se simtă slăbită. N-a mai băut sânge de mai mult de 24 de ore, că doar cine se aştepta să fie răpit în mijlocul zilei şi se gândea ''hai să iau masa înainte de plimbarea scurtă cu copilul''. Stătea într-un colţ de cuşcă şi încerca să nu se consume prea mult. Răufăcătorii ştiau că ea e vampir, dar CC a decis să nu-i dea sânge decât dacă se înrăutăţeşte situaţia, pentru că nu o vrea prea puternică în cuşca aia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 03, 2018 9:46 am

Lelouch astfel o lasă pe Celia singură și începe să facă iar pregătiri pentru viitorii invitați. Klaus comunică cu Akame despre cum să intre fără să fie văzut. Blonda a zis că vrea să îl ajute, dar vampirul insistă să se ducă singur.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 03, 2018 11:58 am

Acum ca s-au stabilit într-o alta locație, CC poate sa pună vrăji de detectare a mișcării și energiei pentru a nu fi luați prin surprindere. Celia nu se gândea ca eroii urmează sa vina prea curând așa ca nu își făcea planuri.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 03, 2018 1:44 pm

Akame află rapid de noua bază a lor în câteva ore și ii spune lui Klaus. Acesta are de gând să intre în acțiune în mijlocul nopții când lumea se odihnește, el fiind vampir n-are problema asta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 03, 2018 3:04 pm

Deci nu mai este nimic important pe timpul zilei și se face seară. CC sporește protecția, inclusiv pe cusca Celiei și se pune la somn, ca e și om oarecum...Sau ființă care are nevoie de somn.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 03, 2018 3:18 pm

Astfel Klaus se uită prin bază și observă că majoritatea răufăcătorilor se odihnesc, paza umană find mai scăzută și sunt mai puțin soldați treji. Pentru a fi silențios, Klaus se tranformă într-un liliac ce intră prin țevile lor pt aerul condiționat și o caută pe Celia. Nimeni nu își dă seama că e un intrus la ei în baza și că își face de cap. Liliacul ajunge la încăperea cuștii și intră printre gratii și revine la normal. Și cum știe că Celiei îi e sete de sânge acuma, scoate rapid un flacon de sânge. I-al repede și să plecăm de aici. îi zice în șoaptă rapid.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 23 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 100 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 61 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum