Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 47 of 100 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 73 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 12, 2018 12:56 am

Doar ca totul fusese în mintea lui și cartea nu exista când el pleacă zburând. Fetiță își pupă tatăl înainte sa dispară și ea și se trezește acasă foarte fericită. Nu putea vorbii și își amintească doar joaca cu tatăl ei, dar tot îi plăcea, așa ca ia o pernita din pătuțul ei și o tine în brațe.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 12, 2018 9:34 am

Vreau să vorbesc cu divinitatea. spune Eden gardienilor în față. Simțea că nu mai vrea să piardă timpul cu chestii care sunt în general inutile.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 12, 2018 11:21 am

Divinitatea în astepta, pentru ca știa de visul lui, doar e atotștiutor, așa ca le spusese deja gardienilor sa îl lase înăuntru. Unul deschide porțile și celălalt îl conduce în camera cea mare. Acolo era El, doar ca nu avea nici o forma umana, ci era doar un foc luminos.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 12, 2018 1:05 pm

Eden când ajunge la fața locului nu este deloc impresionat. Nu mai vreau să pierd timpul cu chestii inutile. Zi ce vrei să fac ca să o am pe Julietta și Raven lângă mine. Urăsc singurătatea. îi spune direct fără nici un pic de teamă sau rușine.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 12, 2018 1:33 pm

Nu trebuie sa fie impresionat. Dumnezeu nu a luat niciodată o forma umana, fiind văzut o singura data sub forma focului. Cel ce are forma umana este Iisus. Vocea Lui răspunde moderat Ca sa Îți fie alături, Julietta trebuie lepădată de corpul care nu îi aparține și transformată în înger. O sa urmeze un antrenament ca al tău și o sa lupte pentru bine. Pe lângă asta, în calitate de soți casatoriti religios și îngeri transformați de Mine, vreau sa faceți mulți moștenitori. Toți o sa fie îngeri și o sa urmeze calea Mea. O sa aibă tot ce le trebuie aici, dar nu o sa poată coborî pe Pământ și sa trăiască ca oameni. Aceasta excepție o fac însă pentru primul vostru născut după transformarea amândurora. Cu fetița Raven o sa fie o problema. Poate sta în ceruri alături de voi pana la vârsta de maxim 4 ani. Când revine pe Pământ o sa îi fie totuși înlocuite amintirile cu unele dintr-o viața de pământean și nu are voie sa știe ca a trăit aici sus. Sau puteți sa o lăsați acasă dinainte, sa fie crescuta de ceilalți membri. Voi o sa aveți o viață dublă, atât pe Pământ, cât și ca îngeri. Nu vreau sa va șterg identitatea de om, dar nici sa va simțiți captivi aici. Cu cât învățați mai repede, cu atât scăpați de multele antrenamente și puteți petrece mai mult timp alături de rude. Așa o sa va întoarceți în Rai doar pentru misiuni și antrenamente ocazionale. De asemenea, primul născut o sa trebuiască după vârsta de 14 ani sa se antreneze aici. îi explica toți termenii. Divinitatea se asigurase de viitorul lor și al familiei, de bunăstarea și sănătatea lor și nu îl deranja asta, pentru ca știa ca așa își poate câștiga mulți îngeri.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 12, 2018 1:42 pm

Eden ascultă cu atenție orice zice cu ochii închiși, după care deschide ochii. Eu n-am de gând să-mi las prima copilă singură. Dacă vrei să nu se repete povestea cu Black, trebuie să mă asculți și tu pe mine. Eu sunt cheia pentru pacea acestui univers. Îți accept învățăturile, dar familia mea e mai importantă. Ori o accepți așa cum e, ori îți devin cel mai aprig dușman. îi spune cu ochii moșteniți din puterea urii, legătura lui cu Akame, Sharinganul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 12, 2018 1:55 pm

Din fericire, învățăturile spun sa întorci și al doilea obraz, așa ca Divinitatea reia conversația Amenințările asupra unui creator sunt inutile. Dacă te referi la Raven, ti-am spus deja ca poate sta cu voi. Patru ani ar trebui sa va fie mai mult decât îndeajuns sa învățați aici tot ce va trebuie si sa va intoarceti pe Pamanat. Ea nu este născută înger și are prea multe combinații de puteri în ea ca sa o lepăd. Mai ales ca ar fi păcat, la care viitor frumos îi prevăd. După cei patru ani, va întoarceți toți trei + primul născut înger pe Pământ. Tu o sa mai fii chemat pentru misiuni sau antrenamente, însă o sa fie scurte, echivalentul unei dupa-amiezi pe Pământ. Pe Julietta o lăsăm să aibă grijă de copii, fara sa o presam.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 12, 2018 2:06 pm

Bine. Dar dacă îi ștergi amintirile sau încerci să îi faci ceva, eu o să întorc armele. Cât timp familia mea e în siguranță, o să te ascult. Eu sunt de regulă un pacifist și urăsc războaiele. Dar de la început legăturile mele au prioritate. și cu asta termină Eden de comentat.Și cum îi scotem sufletul Juliettei să fie și ea înger?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 12, 2018 2:17 pm

Dacă avea forma umana, as fi zis ca își da ochiii peste cap și oftează. Dar nu are, așa ca nu poate face asta. Tot ce își dorea El era sa nu se mediatizeze Raiul de parcă e așa ușor aici și intra oricine. Dar o sa se decidă cu timpul și o sa ia în considerare și dorința lui Eden. Cu ajutorul unei vrăji din cartea pe care tu ai încercat sa o citești. răspunde simplu la întrebare. Ai permisiunea sa mergi la ea într-o seara sa discutați despre asta. După le aduci pe amândouă aici și mă ocup eu.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 12, 2018 2:28 pm

Well, Eden nu tratează raiul ca la el acasă. Dar are și el niște cereri omenești la care nu poate renunța. După discuția asta băiatul pleacă din încăpere și pleacă către pământ să dea vestea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 47 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 100 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 73 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum