Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 71 of 100 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 85 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 12:41 am

A înțeles mesajul și răspunde cu: Da,mulțumesc. după care se îmbracă la loc. Sensei ar trebui să vină în orice moment. Așa că mă întorc de unde am plecat. Raven, hai și tu.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 12, 2018 12:48 am

Cred că a fost o greşeală că am propus să venim la Lulu... Încă îl vrea. îşi zice fata şi pleacă cu Damian. Când ajung înapoi de unde au plecat, îl ia pe Damian de mână. Să ai grijă. îi spune şi îl sărută pe buze.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 12:55 am

Damian răspunde după care se dă mai în spate puțin. O să fiu bine. Tu să ai grijă mai tare. după care intră în portal și ajunge într-o dimensiune labirint pe care o voi edita mai târziu. Akame s-a întors cu un ceai. Să îl bei. Ceaiul ăsta conține un drog foarte puternic care îți va trimite mintea în cel mai adânc loc al sufletului tău.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 12, 2018 12:59 am

Ca să nu cadă pe jos, Raven se pune pe un scaun şi bea ceaiul din cât mai puţine înghiţituri. Nu durează mult până îşi face efectul şi Raven adoarme instant. Acum era în adâncul minţii ei, unde totul era negru, un drum îngust luminat de felinare rare şi copaci fără frunze pe care şedeau ciori cu ochi roşi ce o priveau atent. Fata înghite în sec şi începe să meargă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 1:03 am

Damian începe să pătrundă în labirint și observă că au început să apară și capcane. Își dă seama și el că trebuie să fie atent ca să nu iasă urât. Akame se uită la fiecare ca în caz de ceva să intervină
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 12, 2018 1:06 am

După ce trecea de copacii de lângă ea, ciorile zburau în văzduh. Primele dăţi fata se sperie să nu cumva să o atace, dar nu e cazul. Merge aşa în faţă până dă de un lac cu o barcă şi o singură vâslă. Arată ca drumul către iad, sincer.. se gândeşte. Cum nu mai era nimic luminat în jur şi aici se terminau şi copacii cu ciori, urcă în barcă şi începe să vâslească. O cioară zboară deasupra ei, puţin mai în faţă, ca un fel de ghid, să ştie fata în ce parte să o ia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 1:09 am

Dacă la Raven e ceva straniu și liniștit, la Damian lucrurile par că scap de sub control. Acesta a activat o capcană în care un bolovan este eliberat și vine către băiat. Normal că fuge direct în față și caută o cale de scăpare
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 12, 2018 1:14 am

Păi mintea ei e întunecată şi sobră, dar liniştită. Movalia vâsleşte după cioară până oboseşte şi ajunge la un mal. Acolo era un palat mare, negru. După ce iese din barcă, urcă nişte scări şi vede o masă din piatră cu o carte deschisă ce emana o energie mov. Era în limba latină, pe care fata nu a apucat să o înveţe în întregime cu Raven cea mare, dar asta şi aura indicau că e o carte de magii. Pune mâna pe ea şi asta e destul pentru a deschide porţile înfiorătoare ale palatului. Nu se vedea nimic înauntru. Cioara care a ghidat-o până aici intră în palat şi fata ştie că trebuie să o urmărească.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 1:22 am

Akame observă că Raven e liniștită și nu dă semne de probleme în lumea reală. Damian gândește rapid și scapă de obstacol. Trebuie să mă gândesc și să acționez mai repede..
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 12, 2018 1:34 am

Când dă de tot întunericul dinauntru, începe să îi fie uşor teamă, dar n-are ce să facă decât să meargă în faţă. La un moment dat se aprinde un candelabru gigantic cu zeci de lumânări şi cioara se evaporă. În faţa ei erau nişte gratii gigantice, dar care nu ţineau nici un prizonier. Uşa era deschisă aşa că Raven păşeşte înauntru. Se uită atent şi nu vede nimic. Când dă să iasă, uşa se închide şi de partea cealaltă apare un demon negru.
Spoiler:
Te-am aşteptat să fii vulnerabilă. Acum îţi pot prelua controlul. zice cu un zâmbet malefic. Fata se panichează şi pune mâna pe bări. Tu controlezi toate ciorile alea? Dă-mi drumul! Nu suntem în viaţa reală aici!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 71 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 71 of 100 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 85 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum