Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 72 of 100 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 9:11 am

Damian fuge in labirint și vede cum pereții se tot aproprie de el. Acum e nevoit să se urce pe ei ca să nu fie strivit. Toate bune și frumoase, asta pană când ajunge la capăt și singura soluție e să se cațere. Cum pereții turnului sunt vechi, poate să cadă în orice moment. Înălțimea la care trebuie să urce Damian e 1km.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 12, 2018 2:39 pm

Demonul pune o vraja pe cuşcă și dă să plece. Mulțumesc ca m-ai creat din setea ta de putere și impuritatea mamei tale. Dar de acum eu fac regulile. Raven se gândește de ce a venit aici și nu poate sa renunțe. Strânge tare de gratii și rupe vraja, deschizând și poarta. Magia pe care o ai tu, o am și eu. Dacă nu vrei sa ne înțelegem și sa conviețuim, atunci trebuie sa te bag înapoi cu forța în cușcă! Pana la urma, eu te-am creat involuntar și sunt responsabila pentru tine. îi spune hotărâtă. Demonul din ea nu era unul neapărat agresiv, dar îi plăcea sa își arate puterea. Eu sunt forma ta la putere maxima. Crezi ca mă poți învinge? zice încrezător.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 12, 2018 11:39 pm

In partea cealaltă și Damian trebuia să treacă de obstacole foarte grele. În dimensiunea asta nu se poate teleporta sau zbura cum ii place lui. Nici siguranță nu are, deci, dacă e neatent poate murii de la înălțime. Se cățără simplu, dar în pereți se ascundeau capcane. Astfel mâna lui dreapta e zgâriată cu o săgeată ieșită din perete.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 14, 2018 1:48 am

Raven nu mai sta la discuții și începe sa îl atace pe demon. Care ti-e motivația de a mă domina, fetiță? îi se adresează elevei barand ușor loviturile. Un băiat e tratat prea dur de mătușa lui, doar pentru ca așa crede ea ca devii puternic. Eu o sa îi arat ca nu e adevărat și o sa o înving intr-o zi! Chiar dacă sunt o corcitura, mai mult cu magie neagra în mine, tot o sa lupt pentru bine. răspunde ferm și face o gaura neagra în care sa cada inamicul. Acesta e ușor luat pe nepregătite, dar plutește și scapă. Nu o sa o poți învinge vreodată fără mine. zice lăudăros și o prinde în multe lanțuri grele. Atunci ajuta-mă. Fără mine nu existai. Dacă mi-ai prelua total controlul, cineva din familie ori ar găsi un mod sa te scoată din mine și sa te ucidă, ori ar trebui sa ne omoare pe amândoi. În orice caz, nu o sa reușești. Dar dacă mă ajuți sa mă controlez și antrenez, putem lupta împreună. zice cu gândurile ei pașnice de fata micuță. La capitolul familia ei, demonul îi da dreptate. Pana la urma, e creat din setea ei de putere ce conține și multe energii bune, așa ca nu e malefic, ci doar înfumurat. Trebuie sa mi te demonstrezi demnă de asta. O sa iti dau mici sfaturi, foarte rar, în antrenamente și o sa bat inamicul dacă iti pierzi controlul, dar atât. Pana devi adolescenta, nu am ce sa iti fac mai mult. și lanțurile de pe fata cad.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 14, 2018 9:27 am

In partea cealaltă, Damian își ia mai mult aer în piept. Nu trebuie să pierd. și astfel Damian se cățără fără frică. Se ferește repede de capcane, își ia suficient avânt cât să sară într-un alt punct fără să alunece și într-un final ajunge la capăt. Unde dă... De Joker. Obstacolul cel mai mare s-a întors, dar fără să vrea cineva asta. Bine te-am regăsit, copile. Mi-a luat ceva să te găsesc. Dar am aflat unde ești. spune inamicul cu setea lui de sânge. Damian privește lung și oftează. Își scoate pumnalul și pistolul și începe să atace. Jokerul nu e niciodată singur. Iar în fața lui apare un demon masiv ce nu simte gloanțele.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 14, 2018 11:18 am

Ea se mulțumește și cu răspunsul demonului și zâmbește. Apropo de ciori? zice încet. Ele sunt produsul puterilor tale ascunse. Pana nu ajungi la un anumit nivel, o sa tot apară necontrolabil. Atunci când nu o sa te mai atace, o sa însemne ca le-ai mulțumit. Pot fi de mare ajutor dacă ești inteligenta. și cu asta, demonul evaporă cuşca și în locul ei apare un tron pe care se așează ca un înfumurat. Acum pleacă. O sa ne revedem curând. După spusele lui, o face sa se trezească la realitate și tresare. Oare... Am trecut?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 14, 2018 11:36 am

Well, s-a terminat cu bine la Raven. Pe partea cealaltă Damian se ferește de atacurile monstrului cât poate de repede. Totuși asta nu înseamnă că nu încasează niște lovituri zdravene. Scuipă pe jos sânge și își face rapid un plan. Își face niște lanțuri de lumină cu care leagă monstrul de picioare și îl dărâmă cât să cadă peste joker. Își face un fulger pe braț și străpunge inimile celor două creaturi. Toate astea în câteva secunde ca nici unul dintre ei să nu reacționeze. Copilul se duce la cele două trupuri și se uită la ei. Ai fost isteț, copile. Dar o să ne mai întâlnim. și Jokerul se evaporează. Damian nu pricepe ce se petrece. Dar acceptă situația. În timpul ăla umbra copilului ce se afla în spate ia forma Jokerul ui care râde. Astfel Damian își continuă aventura în acest spațiu fără alte obstacole majore și revine la realitatea pe care o știm. Fără răni majore ca în iad.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 14, 2018 11:40 am

Fata se uita la Damian și nu zice nimic, apoi la Akame, așteptând verdictul. Ea a făcut pace cu demonul ei, dar nu se poate zice ca si-a rezolvat problemele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 14, 2018 11:47 am

Sunteți întregi și sub control. Puteți lua o pauză. și după pleacă să se uite și după ceilalți copii. Cum a fost? și se uită la Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 14, 2018 11:51 am

Aparent am dat naștere unui demon care îmi preia controlul involuntar în luptă și nu am rezolvat nici treaba cu ciorile care o sa continue sa mă atace pana când considera ele ca sunt destul de puternica ca sa mi se supună. Singurul lucru bun e ca am schimbat planul demonului de a prelua complet controlul asupra mea, pentru ca nu ar supraviețui mult cu familia noastră în preajma. îi explica pe scurt și ridica umerii. Tu ce ai făcut?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 72 of 100 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum