Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 18, 2018 1:54 am

Totuși.. A murit fără sa ii fie nimeni alături. Nu e drept. se plânge ca o fata inimoasa ce e. Azi vreau sa ii facem înmormântarea. Nu e bine ca Damian l-a găsit asa și nu mai vreau sa fie corpul lui în casa. Anunți tu familia și eu sunt să aranjez asta? o întreabă, încercând sa își revină și sa fie rațională. Rupe îmbrățișarea și se șterge de lacrimi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 18, 2018 2:01 am

Desigur. Fac tot ce pot. spune sora serioasă și pleacă să transmită mesajul. Damian și-a mai revenit puțin.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 18, 2018 2:05 am

Cecilia se apleacă sa își sărute soțul pe frunte, apoi îl acoperă în întregime cu pătura și deschide geamul. Iese din camera și da de cei doi copii. Îmi pare rău, nu trebuia sa îl găsești tu primul asa. Sigur e un soc. zice blând, ca o mama grijulie, și își ia copilul în brate, sarutandu-l. Raven știa ca nu o sa aibă voie în camera, deci doar merge după ei. Prima înștiințata e cealaltă copila a lui Levi, Celia, care primește vestea prin mesaj și e ușor trista, ușor indiferenta. Merge la Klaus cand nu sunt copiii în jur, în biroul lui. Tata a murit și mama o sa ii facă o înmormântare azi. Pe copii nu ii ducem sub nici o forma, dar eu cel puțin ar trebui sa fiu acolo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 18, 2018 2:09 am

Da, ai dreptate cu asta. Vrei să te însoțesc? întreba serios. Klaus era indiferent, dar știe că chestiile de genul trebuie respectate. Damian o strânge în brațe pe mama lui și o ține strâns, avea nevoie.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 18, 2018 2:14 am

Daca ai timp, nu cred ca mi-ar prinde rău. Noi nu știm ce e aceea moarte, deci nu știu cum o sa reacționez acolo. ii spune și zâmbește puțin. Cu el alături, evident ca ii era mai ușor. Pana la urma, moartea cuiva presupune faptul ca nu o sa o mai vezi vreodată, ceea ce deja se întâmpla foarte rar între mine și el. Dar îl respect și am amintiri frumoase cu el, deci trebuie sa merg. de când e numai în familia vampirilor, a devenit și ea mai rece și mai rațională decât emoțională, însă gena de dramatizanta, instabila emoțional și depresiva a brunetelor din familie e destul de puternica, asa ca nu o sa dispară vreodată!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 18, 2018 2:19 am

Bine draga mea. Atunci o să merg cu tine. și uite așa s-a rezolvat repede dilema cuplului de vampiri, mult mai repede față de vremea când erau mai copii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 18, 2018 11:09 am

Celia zâmbește și pune o servitoare sa le pregătească hainele, un costum și o rochie neagra. Vestea ajunge și mai departe, la Shirley. E fiul surorii mele. Cu ocazia asta, aprindem o lumânare și la ea și la fratele tău. spune pe de-o parte fericita ca acum ficele ei gemene pot fi împreună, dar pe de-o parte nostalgica când se gândește la câte experiente au avut cu Levi când erau mici.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 18, 2018 11:18 am

E o veste oarecum neutră. Au trecut prin multe. Măcar atât putem să facem. spune Izaya normal in forma lui de motan.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Dec 18, 2018 11:29 am

In sfârșit se face după-amiază. Corpul lui Levi fusese dus la morga și un preot făcuse slujba pentru el. În ciuda acestui eveniment, copiii tot au fost trimiși la școală, urmând sa vina doar la înmormântare. Cecilia s-a asigurat de toate cele necesare și nu a lăsat deloc corpul lui Levi singur. Acum era imbalsamat și îmbrăcat în costum, într-un cosciug frumos, pregătit de ultima etapa din ziua de azi. Familia se strânge în cimitir, fie ca ii pasa mai mult sau mai puțin de eveniment. Un preot începe sa facă iar slujba și peste tot e liniște.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Dec 18, 2018 11:44 am

Damian era undeva în spate, încă era în stare de șoc și nu putea să se uite. Ceilalți ascultau și după ceremonie se începe să se dea câte un buchet de flori și să plece.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum