Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 62 of 100 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 81 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 12, 2019 3:26 am

Fata oftează și se așează în fund, pe jos. Hai sa îți explic ceva, copile. Cu armura aia sa mergi la antrenamentele regale, niciodată la mine. E adevărat ca dintre noi doi, tu ești mai protejat și eu am tot corpul expus pericolului, dar eu am agilitate, pe când tu ești blocat în greutatea armurii și scutului. În război, când toți luptați asa îmbrăcați, înțeleg. Dar dacă te ataca cineva pe străzile propriului castel și ești singur, clar nu te poți baza pe apărarea asta. Și nu te așteaptă nimeni sa te îmbraci ca să te aperi de asasin. Deci ori îți dai nebunia aia jos și te antrenezi cu mine, ori poți pleca de unde ai venit și continua. zice incredibil de sincer și rational. Ei se pot ajuta reciproc sa se dezvolte pe toate planurile cum trebuie, datorita faptului ca vin din medii diferite.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 12, 2019 3:29 am

Well, argintiul o ascultă și merge să își dea jos armura. Vine în haine de civil dar mai de sport cu sabia doar și doar își protejează coatele și genunchi cu piese din armură pe sub haina pt a nu avea accident. Mulțumită?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 12, 2019 3:33 am

Meh, o sa renunțăm și la piesele alea la următorul antrenament, sper. Sa știi ca dacă te lovești puțin, nu trebuie sa pupe mama ca să nu mori. Se vindeca și singura în timp. zice și chicoteste iar, dar se ridica în picioare și e mai mulțumită de înfățișarea lui acum. Începe încet, invartind sabia in mana și lovindu-l nici prea repede dar nici prea încet, ca să aibă timp de reacție și sa simtă stilul lui de lupta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 12, 2019 3:36 am

Stilul lui Damian e bazat pe rezistență și forță. Blochează cu sabia ce poate bloca iar restul le ține la capitolul răni ușoare. Face o mișcare clasică și ii dă cu piciorul la gleznă ca să o dea jos.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 12, 2019 3:40 am

Dar bruneta se ferește ridicând piciorul și se rotește repede. Îl prinde de un brat și îl îndoaie la spate, apoi ii pune sabia la gat. Când vrei sa faci un atac special, nu te uita acolo înainte. Ai câmpul vizual mare și poți aproxima sau te poți uita cu ceva momente înainte. Dar eu dacă ma uit la tine și vad ca te uiți în jos, automat știu ce vrei sa faci. Ochii te pot trăda în lupta. explica iar calm și ii da drumul.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 12, 2019 3:45 am

Înțeleg. Să o mai facem odată. și se ridică iar în picioare. Vorbele ei l-au făcut pe Damian să fie ceva mai serios. Cred că mai bine îmi folosesc asta. și își pune un batic peste ochi. Abilitatea lui specială ca să zicem așa e că atunci când nu vede nimic îi crește concentrarea și are simțuri mai ascuțite pe întuneric.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 12, 2019 3:48 am

Fata e ușor mirata, dar ii place ca a aflat ceva nou despre el. Nu e aplicabil în război, dar învățăm și asa. Dacă reușești sa ma rapui, o sa am nevoie și eu de batic diseară. spune pe un ton pervers ultima fraza și ia o mica distanta de el înainte sa reînceapă lupta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 12, 2019 3:53 am

Se spune că atunci când nu mă distrage nimic sunt cu adevărat eu. și normal că zâmbește când a auzit de faza cu baticul. Damian nu stă ca ea să atace prima, deja ia acaparat mirosul și începe prin a ataca umerii. În minte și-a imaginat deja structura ei și se bazează și pe memoria fotografică.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 12, 2019 3:56 am

Fata blochează atacurile foarte ușor, dar voia sa ii dea și o motivație, prin a-l mai lăsa și pe el sa câștige. Mi-aș dori sa îl vad pe adevăratul Damian mereu. spune sincer și se învârte, ducându-se la spatele lui ca să îl atace.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 12, 2019 4:02 am

Băiatul o aude când se mișcă și sare în aer repede, își lasă corpul liber să facă un backflip iar în câteva secunde ajunge în spatele ei cu acea săritură. După care pune sabia la spatele ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 62 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 62 of 100 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 81 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum