Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 32 of 100 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 66 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jan 29, 2019 12:15 pm

La oră se discută despre cum și unde se folosesc armele de foc. Damian intră în discuție și povestește experiența lui cu armele și cum să le folosească. Nu bănuia că se fac planuri împotriva lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jan 29, 2019 12:19 pm

La pauză, vicepreşedinta merge la Kaneki ca să nu facă vreo prostie. Nu ştie dacă îl va provoca în pauză sau după ore, aşa că e mai bine să fie prin preajmă ca să nu piardă momentul.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jan 29, 2019 12:26 pm

Kaneki voia in pauză când e toată lumea. Damian merge să își cumpere ceva din magazinul de lângă școală, dar e oprit de Kaneki in mijlocul mulțimii. M-am săturat de fițele tale. Ai dat școala peste cap. Te provoc la un duel pentru a îți acorda o lecție. spune Kaneki implicat și puțin nervos. Damian se uită la el neutru. Tatăl meu ma învățat să mă lupt pentru a mă proteja, pentru a salva pe cineva sau să mă lupt pentru a câștiga ceva. Nu am venit aici ca să mă bat cu niște copii. Dacă nu câștig nimic din lupta asta eu nu prezint nici un interes. îi răspunde formal și rece, după care își vede de drum. Mulțimea acum era foarte împărțită. Kaneki însă e blocat. De fapt aș accepta lupta cu o condiție. Dacă câștig punctele tale să fie transferate la mine. și îl privește în ochi. Kaneki e luat în surprindere. Nemernicul ăsta...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jan 29, 2019 12:32 pm

Vicepreşedinta tresare şi zice repede Nu s-a mai propus asta până acum şi nu ştim dacă se acceptă. Trebuie vorbit cu directorul. spune ca să tragă şi de timp până dă Raven vreun semn. Vă anunţ pauza următoare, apoi vedem dacă e şi Kaneki de acord. şi în timpul ăsta o sună pe Raven în speranţa că o să răspundă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jan 29, 2019 12:36 pm

Damian a propus aia mai mult ca să ii sperie pe membrii consiliului în public. Crede că nu vor accepta. Dar cine știe, își vede de treabă și își cumpără o înghețată. Evenimentele de afară se zic mai departe, inclusiv în clasa lui și a lui Lolo.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jan 29, 2019 12:43 pm

Norocul face ca Raven să răspundă la telefon şi când aude toată povestea, lasă şortul şi îi zice şefului că ia o pauză de vreo oră. Se teleportează la şcoală şi se întâlneşte cu vicepreşedinta. Amândoi sunt nişte proşti, mă jur! zice furioasă. Stabileşte cu ea să nu vorbească încă cu directorul şi merge să-i caute pe băieţi. Primul de care dă e Kaneki. Măi, măi. Ajung şi eu pentru o oră la şcoală şi pe toate coridoarele se vorbeşte de tine şi Damian. Ce s-a mai întâmplat? îl întreabă uşor inocent, făcând pe neştiutoarea şi îl ia de braţ. Nu căuta să-l certe sau întărâte.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jan 29, 2019 12:48 pm

L-am provocat la duel ca să îi dau o lecție în public. A spus că nu acceptă o luptă amicală, dar a zis că ar fi de acord să se bată cu mine dacă transfer punctele mele la el în caz de câștigă. îi zice rațional cele întâmplate. Damian e pe acoperișul școlii, singur și fumează.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jan 29, 2019 12:51 pm

Şi i-ai răspuns? întreabă incet. Mai că-i venea să se dea cu capul de ceva de la câte probleme sunt aici.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jan 29, 2019 12:54 pm

Nu am apucat să răspund că vicepreședinta a tresărit și ma luat de acolo. Cred că a pus condiția aia intenționat ca să nu am cum să răspund și să par fricos în public. și își dă ochii peste cap.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jan 29, 2019 12:55 pm

Încă nu am apucat să-i vedem puterea cum trebuie. Dacă accepţi şi pierzi, toate şansele tale s-au dus şi tot ce ai muncit în liceu se evaporă. îi zice sincer şi se pune în faţa lui. Eu nu te pot obliga, dar gândeşte-te bine. Ţi-am zis că un semestru nu e aşa mult.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 32 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 100 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 66 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum