Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 33 of 100 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 66 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 4:43 pm

Uff. Ok. și oftează. Fiind vampir nu are voie acolo din cauză că e impur. Eden în schimb știe de cine e vorba și pleacă imediat. Damian atacă prima oară bibliotecile și fabricile ca să ii oprească din a întării armata. Iar CC cu Lelouch fac pe momeala.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 4:46 pm

Merge şi Julietta cu Eden şi deocamdată îngerii sunt la stadiul de apărare a ce au. Hope ajunge acolo şi îi vede pe CC şi Lelouch şi îi atacă cu o rază de lumină groasă, doar că CC se bagă în faţă şi o absoarbe în ea. Dacă ei sunt aici, înseamnă că sunt şi Estelle cu Damian-kun. Nu e de bine. Dar nu poate să meargă să îi caute, că zboară după CC şi Lelouch să îi oprească.
Cât Damian se bătea cu gărzile, Estelle aruncă bombe şi cu foc pe toate maşinăriile şi cărţile pe care le vede.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 4:54 pm

Când vede că mai toate cărțile au luat foc, Damian o ia de mână pe Estelle să fugă de acolo. Dar dau de Eden. O să fie serios. Stai departe. zice autoritar. Că il știe pe fratele lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 5:15 pm

Estelle se dă în spate şi caută cu privirea să formeze un avantaj pentru Damian, dar nu apucă să se gândească mult că Julietta o atacă frontal şi o opreşte cu sceptrul. Ţi se simte mirosul de înger decăzut de la o poştă. spune cu scârbă şi o împinge pe Estelle într-un perete. Hope era pe urma lui CC şi Lelouch, fără să ştie că ei erau momeala şi o ademenesc într-o adunare mare de demoni care o înconjoară. La naiba.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 6:38 pm

Damian face un atac de energie godlike ce omoară o parte și din demonii lui Hope "dim greșeală" Eden își ia forma de înger și se apără cu un scut special la atacul lui. Pentru un destroyer esti cam blând. Eu mai bine aș fii atent in spate. iar Black bagă sabia în Eden de nicăieri Long time no see. Prieten vechi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 6:48 pm

Cum Julietta era legată de Eden (că el a reînviat-o and shit), simte şi ea lovitura aceea destul de tare şi ţipă. Estelle simte că îngerul a lăsat garda jos şi o prinde de cap şi îi dă un genunchi în faţă de o ameţeşte bine. Hope a auzit ţipătul şi acum că are o scăpare dintre demoni, zboară imediat la părinţii ei. CE?! Cu o vrajă o prinde pe Julietta şi o teleportează mai în spate şi se duce după Black. Black! spune încruntată şi face un sigiliu în care vrea să-l prindă. Între timp, CC sparge bariera de protecţie a Raiului, ceea ce înseamnă că acum poate intra în Rai oricine. Asta poate fi un dezavantaj pentru că pot intra inclusiv cei din familia bruneţilor, dar era mai voloros faptul că acum pot trece porţile Raiului toţi demonii pe care i-au adus. Aceştia vin ca o avalanşă înauntru şi încep să distrugă tot în cale. Deci, după calculele lor, era mai bine aşa. Shirley simte că ceva nu e ok sus aşa că merge la geam să se uite la cer. Se întâmplă ceva ce noi nu ştim? şi se întoarce cu privirea la ceilalţi adulţi, confuză.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 6:52 pm

Raiul este invadat. zice scurt Kaneki, ca e lucefer și știe. Dar ca să fie și mai apocaliptic, Damian in forma de zeu și Black se duc sus de tot. E timpul ca adevărata justiție să apară. S-a terminat. și amândoi își unesc palmele. Damian trimite toate sufletele din el în toate trupurile neînsuflețite din rai și face o armată de îngeri zombie. Ia Black invocă toți monștrii din lumea lui. Akame o ia personal
Mă duc acolo.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 7:04 pm

Raven tresare şi ea. Hope! Sunteţi bine? o întreabă repede pe sora ei în gând, pentru că ele nu au prins până acum un astfel de eveniment şi suna serios. Hope se uită panicată la ce tocmai au făcut Damian cu Black. Nu. CC, Lelouch, Damian, Estelle şi Black ne-au atacat cu o armată şi acum au creat îngeri zombie şi monştrii. Suntem depăşiţi şi înconjuraţi. Papa e înjunghiat şi mama rănită. CC a spart bariera de protecţie a Raiului şi acum vin demoni din Iad. le spune tuturor repede, atât din familia bruneţilor, cât şi lui Ragnar şi Jimin, că şi ei sunt importanţi şi trebuie să ştie. Raven se ridică în picioare şi se uită la Kaneki. Familia mea e în pericol. Eu mă duc. şi aşteaptă puţin să vadă şi reacţia lui.
Shirley e surprinsă de puterea lor. Du-te dacă vrei. Cineva trebuie să îi facă felul lui Black. De restul se ocupă copiii. îi spune lui Akame. Celor din Rai le prindea bine un ajutor, dar bruneta nu voia să implice familia prea mult ca să nu se strice planul lui Damian. Raven şi Kaneki, voi trebuie să vă ocupaţi de colegul vostru din copilărie. le transmite prin gând ca să fie sigură că se duc amândoi.
În timpul ăsta Hope profită de ocazie şi îl ia pe tatăl ei lângă ea şi face o barieră de protecţie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 7:48 pm

Eu mă ocup de Damian, tu de Estelle. zice scurt. Nici bine nu se aleg războinicii că Akame se duce în rai , e argintie și își desface aripile. E un înger acum. Bagă sulita în Damian. Se uită la spate, o vede pe Akame ca o femeie înger acum. Uh. Ai sacrificat placerea ta cu Cecilia ca să devii inger? Cat de poetic. și rade roscatul. Nu fa mișto de mine. Esti vina mea. Am incercat sa fiu ceva ce nu sunt. Am zis ca daca imi schimb sexul si il copiez pe tata, voi avea o viata fericita. Dar am făcut un monstru. și aura ii se face mare. Damian râde necontrolat E prea tarziu ca să imi repari traumele facute de tine. și ii distruge sulita, cu o privire cu intenția de a o ucide.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 8:03 pm

Raven zâmbește și da din cap aprobator. Ii place când Kaneki e asa incantat sa se bată. Se teleporteaza amândoi acolo și distrug demonii din drumul lor. Hope își duce tatăl departe de lupta și se întoarce la ei. Ajung toți cei trei copii în momentul în care lui Akame i se distruge sulita. Pentru câteva secunde sta sa se gândească cui sa ii ia partea, ca nici pe Akame nu o plăcea de cand era mica, dar își amintește imediat ca Damian a inselat-o și e clara alegerea. Hope sare între Damian și Akame ca să o protejeze. Face un scut gigantic in fața lor din care ataca cu bile de foc în Damian și Black. 
Raven se uita după Estelle și parca vede rosu în fata când o zărește. Se teleporteaza în spatele ei și o prinde de coada parului. Curvo! Te-am primit în familia noastră ca să îți bați joc de noi?! Striga tare la ea și începe sa se învârtă cu ea în aer apoi o arunca intr-un perete. TE OMOR! Și furia ei creste la un nivel foarte mare. Începe sa simtă iar energia zeului în ea, doar ca nu e încă la nivelul de contopire și transformare în zeu. Își face o palma de foc și o prinde de gât începând sa o ardă. D-Damian! Îl striga în gând neștiind cum sa scape de acolo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 33 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 100 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 66 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum