Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 34 of 100 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 67 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 8:08 pm

Damian când o vede pe Estelle se teleportează imediat si o prinde pe Raven de guler. Știi ce? Mă enervezi cu moralitatea ta. La început m-am aliat cu Estelle ca să iti fac un viitor pașnic. Dar cand te văd cat de necontrolata esti, mai bine ca m-am îndrăgostit de Estelle.  Pieri! și face o bila de energie.  Daaar , cum e Kaneki acolo o ia pe Raven imediat. Zise psihopatul de control. și invocă iadul. Damian o ia pe Estelle imediat si fuge.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 8:14 pm

Raven nu înțelege la ce se refera el, dar nici nu sta sa ii ceara explicații. Din cauza ta sunt necontrolata, idiotule! Striga la el și îl prinde de picioare cu umbrele. Nu am făcut niciodată nimic greșit în relatia noastră. Nu știu ce voiai mai mult de la mine ca să îmi ramai fidel! Asta era singura chestie pe care mi-o doream! Și cu o rafala de vânt o arunca pe Estelle din bratele lui Damian ca să se ocupe strict de el. Verzulia își recăpăta echilibrul cu aripile și cheamă răufăcătorii sa ii ajute.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 8:31 pm

Kaneki o lasă pe Raven să stea cu Damian. El se duce după Estelle. Lelouch îl observa E după Estelle.
Lui Kaneki nu ii prea ii păsa, așa că formează o bilă de foc în direcția ei. Lelouch cu CC îl opresc și se duc spre el. . Trebuia să o învățați să fie loiala mie. le zice urâcios
Damian in schimb se uită la Raven Orice ai face Dumnezeu cu ingerii nu ma accepta pe mine,  nici pe tine. Dar ai mintea ingusta cu familie, copii, si moraluri. Pentru o vrăjitoare esti cam tâmpită. și se uită urat la ea Macar te-am folosit o perioadă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 8:49 pm

Raven se înfurie şi mai tare şi atinge apogeul. Ţi-ai bătut joc de mine destul. Taci! şi aura ei se schimbă în totalitate. În sfârşit s-a unit cu zeul ei, Vishnu, zeul protecţiei, echilibrului şi karmei. Forma ei are aripi negre şi costum alb, ca să reprezinte egalitatea dintre bine şi rău. A venit momentul să plăteşti. şi deşi în două secunde află tot adevărul legat de planul lui Damian şi de viitor, în momentul ăsta dorinţa de a stabili un echilibru e mai mare decât orice.
Spoiler:
Whoaa, asta seamănă cu forma mea de demon la care am renunţat acum multe generaţii. Bănuiesc că a preluat din energia mea când a făcut-o. şi asta o face să fie şi mai mândră de Raven.
Raven apare în faţa lui Damian şi îl priveşte în ochii fără sentimente. Face un curent de vânt şi îl aruncă departe. Kaneki, ucide-l pe Lelouch. îi transmite repede în gând. Acum realizează că ideea de a omorâ părinţii lui Estelle o să fie mai bună şi mai dureroasă decât dacă o omoară pe Estelle. Ea merge după CC. Îi pune sigilii pe braţe şi o ţine de gât. Mi-aţi rănit tatăl, mi-ai furat iubitul şi am pierdut un copil din cauza ta, aşa că mi se pare corect să îţi pierzi şi tu ambii părinţi. zice malefic şi bagă mâna în pieptul lui CC şi o strânge de inimă. Femeia e depăşită la putere de Raven şi ţipă de durere. Dar Estelle vine în faţa lui Raven şi o ţine pe mama ei de umeri: Nu, te rog! Nu îi omorâ pe ei! Nu ei au ales pentru mine! Omoară-mă pe mine! spune panicată şi încearcă să o tragă pe mama ei din strânsoarea lui Raven dar în zadar. Raven scoate inima lui CC şi o sparge în mână, sărind sânge atât pe ea cât şi pe Estelle şi pe corpul mort al lui CC. Karma is a bitch. spune insensibil şi îi dă drumul lui CC să cadă pe jos, apoi se linge pe degete de sânge. Ce e în neregulă cu voi doi?! strigă începând să tremure şi se apropie de Kaneki. Kaneki, te implor, dă-i drumul lui Papa şi promit că nu o să mă mai vedeţi pe mine sau pe el niciodată! şi începe să plângă. Dacă şi cea mai mică părticică din tine încă are sentimente pentru mine, te rog dă-i drumul lui Papa! Raven începe să râdă copios când aude replica aia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 8:54 pm

Nah. și ii sfărâmă craniul din prima. Damian știe ce se petrece. Ok, gata cu joaca. și își eliberează energia peste tot în rai, de la clădiri în jos se șterge tot. O ia pe Raven de brațe și o calcă de spate. Dacă Karma e o curvă, eu te fut. și o trântește de pământ făcând un crater. Se uită după Estelle, o ia și se teleportează repede undeva.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 9:00 pm

Odată teleportaţi, Estelle se dă repede jos din braţele lui Damian. Din cauza ta sunt ei doi zei acum! Ştiai de karma mea şi nu ai vrut să schimbi asta, nu e aşa? Recunoaşte! spune efectiv distrusă emoţional. Eu ce mă fac acum fără ei şi însărcinată? Mi-ai promis că o să fii de partea mea! în capul ei nimic nu mai e logic şi nu ştie dacă să mai aibă încredere în el sau nu.
Dar Raven se ridică din crater şi îşi îndreaptă oasele la loc. Iese din fum încă dornică de luptă. Hai Damian, nu îţi fie frică. Accept să ne batem pe un teren neutru. Învingătorul decide soarta Raiului, ce zici? spune tare ca să o audă toate creaturile supranaturale. Astfel bătălia dintre demoni şi îngeri se pune pe pauză, în special pentru că de partea demonilor doi lideri sunt morţi şi doi au fugit. Raven nu a uitat nici de Black şi se uită cu coada ochiului la el, dar mai mult o interesa Damian.
Hope e depăşită de situaţie şi nu ştie cum să reacţioneze.  Nu mai seamănă deloc cu sora mea..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 9:14 pm

Damian face cel mai responsabil lucru posibil In momentul in care ai jurat că te mi te dedici mie. Atunci s-a selectat karma. O familie pentru alta. și o strânge în brațe, la pieptul lui. Nici eu nu mai am unde să mă întorc oricum. Toată lumea mă urăște. Te am doar pe tine si copii din burtă. Te iubesc. și o sărută pe frunte. Kaneki în schimb o trimite pe Raven în direcția opusă lui Damian că cică e acolo. Ragnar nu mai sta și merge după Hope ca să o scoată de acolo. Iar Jimin rămâne indecis. Dar alege cu....Damian. Yo. întreabă pe Raven și Kaneki, asta nu era în plan.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 9:28 pm

Estelle începe să se calmeze şi îl strânge pe Damian în braţe. Şi eu te iubesc. îi răspunde. Chiar dacă nu a fost în planul ei să se îndrăgostească de el şi dacă ştia de viitorul ăsta ar fi ales cu siguranţă să nu se alieze cu Damian, dar acum nu mai poate schimba nimic. O să merg cu tine până la capăt.
Raven e surprinsă să îl vadă pe Jimin şi nu ştie ce are de gând. De obicei nu se bagă în treburile familiei bruneţilor, deci îşi ţine garda sus. Bună. spune simplu.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 9:34 pm

Se zice Bună ziua, sensei. își ia forma de Godlike și ii zboară pe amândoi. Strict legat de afaceri. Sunt cu Damian. Ori faceti frumos si mergeți acasă ori va bateti cu mine. zice scurt și la obiect.
Oh. Jimin-sama. Hai că nu mor azi
își zice în gând.Senseiul meu a venit să ne ajute. Stai aici până termin, te rog. și iar e sentimental
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 9:38 pm

Situaţia sună ca şi cum mai au şi ei o şansă. Ok, o să stau aici. Du-te şi răzbună-mi părinţii. spune ştergându-şi lacrimile şi îl sărută pe Damian înainte să îl lase să plece.
Raven îşi reia echilibrul şi se uită urât. Ok, deci mă bat cu tine. spune fără să se gândească prea mult şi se teleportează deasupra lui, cu pumnii împreunaţi şi îi dă una în cap de îl bagă în pământ. Dacă tu crezi că Raiul trebuie să piardă împotriva lui Damian, avem o problemă. şi după lovitura aia zboară sus de tot în aer, pentru că Jimin e viclean şi trebuie să fie atentă de unde e atacată.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 100 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 67 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum