Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 27 of 100 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 63 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Apr 27, 2016 5:55 pm

Iar motănelul se lasă pe spate. Da, vrea să fie mângâiat pe burtică. Iar copii încep deja să îl mângâie acolo.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Apr 27, 2016 8:09 pm

Shirley se abţine şi doar se uită la feţele fraţilor lui care par fericiţi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Apr 27, 2016 9:05 pm

Motanul toarce, dar dă cu lăbuța peste palma lui Shirley ca să o mângâie și ea. Totuși , clona lui Izaya ajunge acolo. Mă rog, e tot Izaya .Că toate clonele împart aceeași conștință. Salutare copii. Vă distrați cu pisica? spune brunetul Daaa. E drăguț rău motanul. Ni-l dai nouă? spune o fetiță în timp ce mângâia motanul. Nu , e al meu. Dar vouă vă pot da altceva. spune el calm. Ia ziceți, aveți un simbol care să reprezinte familia voastră? întreba calm. Că da, fiecare familie are un simbol. Al lui Izaya este un dragon, logic. Uhm, țin minte că tata avea o insignă cu un leu. Dar nu era desenat așa de bine. răspunde copila. Deci voi micuților sunteți niște feline, dacă e să o luăm după semnul familiei. spune brunetul gânditor. După își dă un pumn în palmă. Așa cum animalul meu sacru e un dragon, vouă vă dau puii de feline. Norocul vostru e că printre soldații mei sunt mulți circari. Recent, felinele lor mari au născut câte un pui . Și coicidența e că numărul lor e la fel ca al vostru, 4. spune Izaya chicotind. După dă ordin la un soldat să aducă puii. Erau pui mici de : Leu, Tigru alb, Panteră neagră,și Jaguar. Erau mai mici ca Izaya motan. Copilașii fac ochii mari și fiecare ia unul după cum poftește inimioara. Se pare că ați ales fără să vă certați.Bun. Ei de acum vor fi animalele voastre sacre. Aveți grijă de ei. Spune-ți acum ce nume le dați. pe un ton mai serios. Pe trigrul meu îl va chema Winter.Are blana ca zăpada în anotimpul iernii. spune prima fetiță. Leu meu îl va chema Summer. Din cauza blănii, dar și din cauză că Leul e regele animalelor. Așa cum vara este cel mai frumos anotimp. spune acum băiețelul. Iar cealată fetiță se uită lung la panteră. Hmm. Autumn. Deoarece toamna noaptea e mai lungă. zice ea ce mângâie animalul. Atunci Jaguarul meu îl va chema Spring. E cel mai vesel de aici. Ca primăvara. spune băiatul ce mângâie animalul. Interesant. Au ales numele după anotimpuri.. Ok copilași.Tu Shirley ce alegi? spune brunetul ce făcea referire la el motan.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Apr 27, 2016 9:23 pm

E o clonă, bănuiesc? îşi zice ea şi se uită la clonă cu un zâmbet normal, fără să dea de bănuit. Eu mă mulţumesc cu motanul, însă îmi plac jaguarul şi pantera. Poate, dacă mai nasc, îmi iei şi mie. apoi face pe inocenta şi ridică pisica în mâini.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Apr 27, 2016 9:32 pm

Desigur. O să luăm câte o felină și pentru copilașii noștrii. Le-aș da un dragon, dar sunt foarte rari și se înmulțesc odată la mulți ani. și oftează scurt. Merg să îmi iau hainele pentru muncă și merg să ajut muncitorii cu școala de luptători. Ai grijă de motan. zice el chicotind. Dar înainte de a pleca. Vreți să vă zic cum a luat naștere dragonul meu? Întreba în timp ce se punea pe bancă. După motanul coboară jos și începe să se joace cu celelalte feline micuțe. Se înțeleg foarte bine. Iar copiilor le place,dar sunt atenți și la brunet.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Apr 27, 2016 10:12 pm

Shirley se apropie de el şi îl ia de braţ, chit că i se părea ciudat să facă asta cu o clonă. Dar până la urmă, tot Izaya era, da no?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Apr 27, 2016 10:23 pm

Iar copii dau din cap. Își țin animalele în brațe cu grijă. Iar motanul revine la poala lui Shirley. Ok. Deci eu eram cam de vârsta voastră când mi s-a născut dragonul. Atunci nu exista decât un singur ou de dragon. Dragonii în sine nu au fost în zona unde am stat eu . Majoritatea au fost distruși în timpul războiului. și oftează . Și deci oul era mai mult ca moștenire de familie. Îl aveam în camera mea . Într-o zi hoții au dat foc la casă și au furat aurul. Mama ma scos afară că așa era normal. Dar eu eram prins ca într-o tansă. Am mers încet prin foc și am mers către ou. Mama era mirată ,voia să vină și ea dar îi era frică... și urmează finalul. Iar dimineața eram pe jos, pe cenușă. Hainele mele erau arse, dar eu nu aveam nimic. Dragonul a eclozat în timpul incendiului și de atunci stă tot timpul cu mine. E animalul meu sacru.  Iar copii da, sunt mirați și cu gura căscată.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Apr 27, 2016 11:04 pm

Bruneta mângâie pisica şi se uită la fraţii ei cum se bucurau de poveste. Se pare că a prins. apoi inspiră adânc şi îşi lasă capul pe spate, privind cerul.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Apr 27, 2016 11:15 pm

Ei bine, eu mă retrag. le spune zâmbind. Le face cu mâna și pleacă. Pisica cască și închide ochii. Era somnoros ca motan. Se ghemuiește la ea în poală.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Apr 27, 2016 11:26 pm

Copii îl salută pe Izaya şi se întorc la joaca lor cu noile animăluţe. Shirley ia pisica şi le spune la revedere fraţilor ei, îi pupă pe toţi pe frunte, îi îmbrăţişează şi merge înapoi în castel. Pe drum pune pisica înapoi între sânii ei şi o ţine cu o mână, să fie sigură că somnorosul nu cade. Ai făcut treabă bună acum. îi spune în şoaptă şi merge în dormitor. O cam forfotea stomacul şi nu era de la foame.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 100 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 63 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum