Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 49 of 100 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 74 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 03, 2016 11:09 am

Și după ce vede că totul îi vine perfect, revine la hainele obișnuite. Se face motan și revine în camera brunetei. Meooow. mieuna motanul. Pisica îl cheamă să vină și el pe stăpână, că e în toane bune. Așa că se urcă și el în pat. Și se pune la locul lui, în decolteul ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 03, 2016 11:51 am

Fata începe să se joace şi cu Izaya şi în fine, nu se mai întâmplă nimic important. Se culcă, se trezesc iară, stau ce stau şi vine nunta, seara cea mare în care toţi membrii familiei erau prezenţi plus încă câţiva invitaţi, reprezentanţi ai regatelor apropiate. Printre ei, din regatul estic, era Zaphina care nu mai vorbise cu Shirley sau Izaya de seara trecută, ci doar cu Marietta. Nunta era în toi. Se spuseseră discursurile şi toate cele. Acum Shirley umbla pe la mese şi vorbea cu cei cunoscuţi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 03, 2016 12:05 pm

Iar brunetul era lângă Marietta. Era totuși curios de roșcată
Nu știa cine e.Heei. Cine e roșcata de ieri? Nu pare a fi din regat... întreba curios.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 03, 2016 12:42 pm

Zaphina? Este din regatul estic. Tatăl ei este bătrân şi suferă de o boală incurabilă. În cel mult doi ani o să moară iar ea trebuie să îşi găsească un rege. E fidelă, dar foarte serioasă şi dură. A avut mulţi pretendenţi şi cu unii s-a şi culcat. Umblă vorba că este destul de ''sălbatică'' în pat. Însă are şi multe pretenţii legate de bărbaţi. îi explică liniştită şi trage cu ochiul la ea. Rozalia era machiată extravagant şi vorbea cu reprezentanţii celorlalte regate, făcând pe prietenoasa. Îţi cam place, nu? îl întreabă la sfârşit şi întoarce privirea la el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 03, 2016 12:55 pm

Sălbatică? O pot dresa fără probleme. spune el începând să râdă. După se uită la ea. Daaa. E mișto. Dar tare îmi e să nu se supere Shirley. și oftează după. După războaiele asta avem cam mulți oameni înfometați...Doar cei de la Est nu ne-au declarat război... Dar am avea nevoie de resursele lor pentru a hrănii populația... Ah, uneori e nasol să fi rege. și se plânge el încet cât să îl audă doar Marietta. Da, din ce a citit în istorie, majoritatea regilor au avut cel puțin două soții. Era ca o regulă nescrisă .
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 03, 2016 1:10 pm

Şi Zaphine avea nişte puteri de la bunica ei de mult moartă şi auzise conversaţia, dar nu se uitase pentru nici un moment la Izaya, ci doar zâmbea când vorbea cu ceilalţi. Era elegantă ca de obicei şi începea să se joace în păr, mai mult lăudându-se. Aici este un teritoriu pe care nu mă pot băga. Eu doar am adus-o pentru că mi-a spus regina. Restul vezi tu. îi spune calmă şi începe să bea din vin. Shirley cam oboseşte şi se aşează la masa celor doi. Se simţea bine la petrecere, căci erau majoritatea persoane apropiate şi nimeni nu o critica pentru că nu poate rămâne însărcinată. Chiar uitase de detaliul ăsta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 03, 2016 4:59 pm

Iar brunetul ia venit ideea să o ia pe Zaphine soață ca să unească regatele și să împartă hrana . Dar problema era dacă Shirley e de acord. Acest lucru îl va lăsa pentru câteva zile mai târziu. Ar fi chiar prostesc să o întrebe de așa ceva chiar în ziua nunții lor, corect?! Ei bine, așa gândește și brunetul. Acum se bucură de nuntă și își pupă scurt viitoarea soție de obraz. După îi dă ceva să mănânce și pisicii, îi era cam foame. În curând va apărea și preotul pentru ceremonia lor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 03, 2016 5:08 pm

Soaţă nu acceptă...doar soţie. Shirley oftează şi ia şi ea să mănânce ceva, că îi era foame. Deja am obosit...Dar e frumos. spune ea încet. Marietta se uită la ea apoi la Zaphine care aşezase singură la o masă. Îşi luase o oglinjoară să verifice machiajul, dar era bine. Şi acum începe şi ea să tragă cu ochiul la Izaya, că nu mai auzea că discută cu Marietta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 03, 2016 5:19 pm

Ei, o mică greșeală. Ce să îi faci? Izaya o ține de mână și o strânge puternic. Eh. Nu mai e mult. Imediat va trebui să facem jurămintele și după petrecem seara cum vrem noi. și chicotește el . Totuși, simte cum rozalia îl privește. Și nu neapărat din cauza unei puteri sau nu, ci se simte uneori ca pe front, privit . E un fel de reflex care la primit în război.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 03, 2016 5:26 pm

Da, abia aştept. îi zice şi ea şi zâmbeşte. Zaphine se opreşte din a se mai uita la ei şi începe să bea vin liniştită, aşteptând să se termine petrecerea. Şi aşa se duce timpul, vine preotul, îşi zic jurămintele, îşi pun inelele, mulţimea aplaudă şi începe petrecerea de după. Zaphine însă trebuia să se întoarcă înapoi în regatul ei, aşa că merge la cei doi proaspăt căsătoriţi şi face o plecăciune. A fost o plăcere să fiu aici, dar am o trăsură pregătită pentru a mă întoarce înapoi în regatul meu. O viaţă frumoasă să aveţi. le zice politicoasă şi pleacă. Shirley îl ia de mână pe Izaya şi lasă capul pe umărul lui. Ce drăguţică e. Ciudat însă că auzisem că e destul de dură şi sălbatică.. comentează după ce rozalia pleacă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 49 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 100 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 74 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum