Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 3:15 pm

Da,da, sunt în stare. și zâmbește ușor , dar o și privește în ochi. Își cheamă dragonul și se pune pe el. Sper să mă visezi zi și noapte, că eu așa voi face. după care îi face cu mâna și pleacă zburând spre casa lui. Nu îi plăcea că o vreme trebuia să stea despărțiți, dar știa că ea nu se va simții bine în călătoriile lui. Acum trebuia să mai strângă lume pentru războiul ce va urma.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 3:19 pm

Fata oftează cu greu după ce pleacă el şi merge în căruţă. Mama ei începe să conducă spre casă tăcută. Ştia că fata ei se gândea acum la ce se întâmplase şi probabil era în lumea viselor cu ochii deschişi, aşa că o lăsa o perioadă. Până la urmă ajung la castel şi bruneta îi spune regelui ce a zis şi Izaya. Spre norocul lor, este crezută. Cât despre Marietta, ea spusese că plecase în căutarea ei şi când a găsit căruţa, le-a dat voie paznicilor să plece ca să conducă ea. Cele două sunt întâmpinate de restul copiilor care le îmbrăţişează şi le urează bun venit.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 3:29 pm

Iar Sora cu Lubbock și Izaya sunt la o masă împreună pentru a face planul de a cucerii regatul. Avea hartă cu tot ce era în capitală. Iar lui Sora ia venit un plan. Armata să atace din toate direcțiile. Nimic neobișnuit. Faza e că Sora se aștepta ca regele să fie pe lângă Shirley ca să îl prindă pe Izaya în capcană. Pe asta se și baza. Că dacă merge brunetul la fată, el va fi singur capabil să îl ucidă pe rege. Așa nu vor fi sacrificate degeaba vieți. Dar totuși, s-a pregătit și de un plan B sau chiar C.
În fine, brunetul după câteva luni a eliberat majoritatea orașelor de sclavi și ia înrolat cu acordul lor în armata lui. Acum Izaya dispune de cea mai mare armată din regat. Doar capitala nu îi e alături . Așa, dacă înainte era început de primăvară... după aceste luni suntem pe la jumătatea lui August. Armata începe să meargă înspre castel în toate direcțiile.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 4:03 pm

Între timp cetatea se reparase total şi totul decurgea bine. Regele însă era foarte supărat căci ştia de toate eliberările sclavilor şi nu îi convenea. Armata lui era mai mică dar era un bun strateg şi putea să îi organizeze în cetate foarte bine ca să nu pătrundă nimeni viu. Un paznic dintr-un turn vede de la depărtare armata care îi ataca şi regele îi mobilizează pe toţi. Armata era în turnuri şi coridoarele zidurilor care înconjurau cetatea. Marietta pregătise o ascunzătoare subterană cu nişte oameni unde le piteşte pe celelalte soţii şi copii. E netrebnicul ăla care vrea să te ia de soţie şi să îmi fure mie tronul! strigă furios iar Shirley se sperie. Culmea era că ziua următoare trebuia să fie banchetul pentru sora de 17 ani care avea să se căsătorească şi dacă nu câştigau această bătălie, ea nu se mai căsătorea şi pierdeau tronul, aşa că era important. Tu nu o să ajungi în mâinile lui sub nici o formă! Dacă e nevoie, te omor cu mâinile mele, dar nu ia tronul! spune furios şi o prinde de braţ, strângând-o. P-Papa...Mă doare. Marietta intervine peste ei rapid. Calmează-te, regele meu. Mai bine coordonezi bătălia. Fata o să vină în ascunzătoare cu noi ceilalţi. Totul e pregătit. NU! Ea o să stea lângă mine! Cine ştie cum ajunge mucosul ăla la ea. Şi tu la fel.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 4:27 pm

Iar Izaya spune într-un corn, pe cer și pe dragon. Renunță la tron rege! Eu am o armată de oameni liberi din tot regatul. I-am eliberat de sclavia ta. Tu conduci doar capitala, chiar crezi că ai șanse? spun el tare. Iar rebelii încep să atace capitala cu catapulte cu bolovane, arcașii trag cu săgețile și adevărata ,, minune,, acum apare. Izaya își unește sângele cu cel al dragonului( ia tăiat un sold și da, a curs o picătură, două) și face tehnica clonării. Peste 20 de Izaya pe 20 de dragoni se află acum pe cer. Dragonii fac un cerc în jurul castelului. Zboară în direcții diferite și încep să atace cu mingile de foc. Că da,e mai greu de lovit o țintă în mișcare. Mai ales dacă e un dragon la o înălțime mare și mai e și rapid. Am firul de păr al fetei dacă nu vine. Mă aștept să fie la ea ca să îmi întindă o capcană.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 4:33 pm

Regele nici nu se gândeşte să renunţe şi le duce pe cele două într-o celulă unde le leagă mâinile de gratii şi pune doi soldaţi în spatele lor, cu cuţitele la gât, apoi ia şi el un corn (că tăt e la modă) şi iese pe geam strigând Nu o să câştigi tronul nici dacă mă omori pe mine, ţăranule! Vino jos şi luptăte cu mine! apoi mai cheamă nişte soldaţi şi le ordonă să stea ascunşi într-o debara de lângă celule. Pe fete le leagă şi la gură ca să nu spună cumva. Nu avea încredere în ele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 4:51 pm

Aici Izaya are un ENORM avantaj. Cât timp se confunda cu clonele care atacau turnurile, face legătură telepatică cu Marietta și Shirley. Fetelor, ce capcane a pus regele în jurul vostru? Mă cheamă jos la luptă și aș avea nevoie de ajutorul vostru. le spune în minte în timp ce zbura. Da, el se folosește de tot ajutorul reciproc al oamenilor. Spre deosebire de rege care e un singuratic egoist. Oricum, îi pune pe dragoni să mai sufle mingi de foc în aer pentru a se aduna norii. Avea un plan.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 5:45 pm

Ne-a legat într-o celulă cu doi paznici în spatele nostru, pregătiţi cu cuţite la gât. răspunde Mariettta. Şi a ascuns soldaţi într-o cameră de lângă celule.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 5:50 pm

Mulțumesc mult. O să vă scap de maniacul ăla. zice el mai calm pe el. Vorbește telepatic și cu vrăjitorii ca să teleporteze în acele zone soldați cu săbii.În camera de lângă celule erau prea mulți soldați ca să scape cu viață... Așa că luptătorii lui Izaya aruncă peste tot cu praf de pușcă și când aprinde focul... Allahu Akbar, camerele explodează. În spatele paznicilor ce le țineu pe fete legate apar alți luptători ce înjunghie acei soldați. După le desleagă și pe fete. Izaya coboară jos când nu mai sunt capcane și lasă dragonul să zboare liber. Își scoate sabia. Ai vrut luptă? Vino aici! spune brunetul ce trimite mingi de foc în direcția regelui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 6:01 pm

Shirley se uită la cei doi cu ochi mari. O treceau fiorii când îl vedea pe Izaya aia. Îi lipsise foarte mult, dar acum trebuia să îl lase să ducă bătălia aceasta. Regele se fereşte mai greu de bile şi ţipă la el furios. Blestemăţie! Singurul mod în care poţi să te lupţi este cu ajutorul puterilor supranaturale? Luptă-te ca un adevărat cavaler dacă tot vrei să îmi iei tronul! apoi îndreaptă sabia în direcţia lui. Era de modă veche omul. Nu avea puteri şi se baza pe armată în astfel de cazuri, dar se pare că armata nu mai era..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum