Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 14, 2016 11:43 pm

Serena îl simte că o îmbrăţişează şi un fior îi trece pe şira spinării. Deschide ochii încet dar nu se uită la el, ci doar la trup. Parcă îi era ruşine. Ce cuminţică era ea când era cu el, vai. Şi cu alţii, era o înfumurată care se crede superioară şi care nu are inimă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 14, 2016 11:45 pm

El e slăbiciunea lui și invers. Jimin se uită la ea și chicotește. Se pare că idiotul de Izaya a avut dreptate. și făcea referire la ce a zis la cabană.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 14, 2016 11:53 pm

Blondina înghite în sec. Se pare că şi el a visat acelaşi lucru. Nu ştie însă dacă să îi spună că şi ea a visat la fel sau nu. Era cam temătoare. Ridică capul la el cu un zâmbet normal. La ce te referi? Încerci să faci pe leneşul şi nu ştii cum? întreabă făcând pe încăpăţânata şi se dă de pe el. Măcar câteva zile voia să pară că nu ştie despre vis. Mă duc să fac cumpărături pentru micul dejun. Tu te pregăteşti să te ocupi de ţevile de care oricum te plângeai. apoi se ridică din pat şi se îmbracă în nişte haine de ieşit afară, normale, nedecoltate.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 14, 2016 11:57 pm

Iar blondul se ridică în picioare. Se schimbă repede în ceva mai sport și face exercițiile de dimineață. Cât e timp ea plecată, vrea să rezolve toate treburile casei. Și cum știe câteva tehnici comune cu Izaya( dar nu le folosește prea des) își face o armată de clone. 10 ies afară pentru a fixa bine geamurile, să redecoreze acoperișul și să vopsească pereții. În casă alte clone fac curat peste tot. Iar el cu alte clone se apucă de repararea țevilor. Da, are muuultă treabă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 15, 2016 12:01 am

But money? Money de unde? Ei, au spart un card de-al blondinei...ce să faci? Ea umpluse căruciorul de mâncare pentru săptămâna aceasta în care stătea Jimin la ea. Era încă prinsă în gânduri dar conştientiza ce trebuie să cumpere. Mai avea de luat doar maioneza şi gata, merge spre casa de marcat. Întrebarea era cum transporta toate ăstea acasă..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 15, 2016 12:06 am

Nee. Nu a spart banii ei. Ci a folosit ce mai avea prin casă ( că doar nu schimbă toată culoarea casei, folosește aceeași vopsea dar pe locurile unde era absolută nevoie) , schimbă câteva grinzi mai crăpate , dă cu aspiratorul , șterge praful cu pămătuful , etc.... A trimis și câteva clone să facă bani prin oraș. În general prin numerele de magie. Când strânge suta de dolari, ajung acasă( cu teleportări, că nu au bani de taxi) după ce bagă banii în cardul lui de debit. Pune codul cardului în telefon și începe să joacă poker pe bani pe internet cât timp clonele muncesc.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 15, 2016 12:10 am

Până la urmă ia un taxi şi îl pune şi pe taximetrist să o ajute să bage toate ălea în maşină şi merge acasă, unde o ajută să despacheteze. Erau vreo 11 sacoşe pline şi le lasă în faţa casei. Jimiiiiiiiin? strigă ea către blond, că îi e lene să ia 2 câte 2 să le ducă şi are nevoie de el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 15, 2016 12:13 am

Iar el o aude. Trimite 11 clone să ia sacoșele și să le ducă în casă. Taximetrisul e cam Pokerface. Cum se zice la asta? Unsprezețepleți? și când e plătit , pleacă. Jimin deja a făcut 500 de dolari. Bine dragă, vin acum. spune brunetul ce încă se juca pe telefon.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 15, 2016 12:17 am

Fata se uită puţin mirată la clone dar inspiră adânc şi intră în casă. Le zice să lase plasele în bucătărie că merge ea să aranjeze. Eşti un leneş.. îi comentează şi merge în bucătărie să aranjeze lucrurile din sacoşe.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 15, 2016 12:19 am

Mai degrabă fac economie de timp. și chicotește. În mare parte clonele au terminat treaba. Doar erau chestiuni minore. Dar catre trebuiau reparate ca să nu pățească casa ceva. Clonele dispar și Jimin face 1000 de dolari din poker-ul online. Prima miie de dolari e gata. Restul fac mai târziu. și acum da, chiar face pe leneșul.


Last edited by Danu on Sun May 15, 2016 12:24 am; edited 1 time in total
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum