Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 60 of 100 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 80 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 9:23 pm

Cred că ai dreptate. spune inspirând adânc, dar plânge iar. Cum să nu fiu tristă când nu o să mai fie prin castel de azi încolo? Când nu o să mă mai trezesc cu ea dimineaţa aşteptând cu ochii mari să îi ofer mâncare, când nu o să îmi mai sară în poală şi nu o să mai toarcă liniştită când o mângâi?! apoi se smiorcăie ca un copil.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 9:26 pm

Iar Hans o ia în brațe. Știu mamă. Că și la mine venea când sunt trist...Trebuie să trecem peste. Așa și-ar dori și ea. Să nu fim triști și să nu plângem... spune încet. După o servitoare îi anunță că înmormântarea e gata și trebuie să ia pisica .
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 9:30 pm

Bruneta înghite în sec şi se ridică din pat. Să trec peste înseamnă să uit câte mi-a făcut şi cât m-a ajutat, ca să nu mai sufăr că a murit. Nu o să fac asta niciodată. zice hotărâtă şi se ridică din pat, ia un prosop, pune pisica pe el şi o ia în braţe. Nu era frumos să o ducă aşa, în mâinile goale. ERA UN MEMBRU AL FAMILIEI doar. Nu aruncai pur şi simplu pământ pe ea. Îi face semn lui Hans să vină şi merg amândoi afară, în grădină.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 9:39 pm

Avea un coșgiuc special pt ea. Izaya a comandat unul cu câteva săptămâni înainte. Că știa că trebuie să moară și da, un membru al familiei se îngroapă cum se cuvine. Jos era Izaya cu Aurora și ceilalți care apreciau și țineau la micuța felină. Chiar și felinele surorilor și fraților lui Shirley( cele patru) împreună cu ei erau acolo să aducă niște flori. Că și ei țineau la ea. Excepție find Allan care încă se bate cu potăile, dacă a fost nesimțit.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 9:42 pm

Perfect! Să nu distrugă el înmormântarea. Shirley aşează uşor pisica în coşciug şi plânge iar. Stătea în genunchi lângă ea, privind-o cu drag dar şi cu tristeţe. Era şi Zaphine care îi şopteşte ficei ei cum să facă. După ce înţelege ce şi cum, îi zice să meargă cu Hans primii, că aşa era frumos, să meargă copii. Aurora merge la Hans şi îl ia de mână, cu cealaltă ţinând florile, apoi îi şopteşte să meargă primul, că doar era fiul reginei care avea pisica.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 9:46 pm

Iar Hans nu mai avea lacrimi. A plâns tot ce avea la pisică. Depune coroana acolo și zice: A fost mai mult decât un animal de companie... A fost un membru al familiei. Și nu o zic din ipocrizie...Poate nici nu mai eram aici dacă nu era pisica asta... Știu din spusele tatei cum pisica asta a venit la el să îl anunțe că oamenii răi vor să îmi distrugă mama...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 9:51 pm

Aurora zâmbeşte şi lasă şi ea buchetul jos. Când eram mici, a avut mereu grijă să se joace cu noi, să ne înveselească, să ne ferească de pericole şi ştia cum să aducă zâmbetele pe buzele noastre de fiecare dată. A fost devodată familiei. Noi suntem cei mai norocoşi că am avut-o, nu ea că ne-a avut pe noi. Ne-a învăţat multe. Shirley se uită la ei doi şi merge să îi pupe pe frunte şi să îi îmbrăţişeze pentru cuvintele frumoase spuse.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 9:59 pm

Da, are parte de copilași iubitori , frumoși și perfecți. Cu excepția lui Allan, oaia neagră a familiei, termină de bătut câinii. Dar l-au obosit bine de tot. Hans cu Aurora se retrăgeau. În timp ce Izaya depune coroana, că el urma după ei. Recunosc că nu sunt așa atașat ca regia și copii mei. Dar și eu țineam la ea. Știu că mereu când soția mea era tristă, venea la ea să îi lingă lacrimile... Sper să se ducă într-un loc mai bun. și depune și el florile.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 10:04 pm

În mintea ei iar era gen ''nu o să fie nici un loc mai bun ca acasă la noi'', dar nu mai spune. Zaphine vine după Izaya şi pune şi ea o coroană cu un buchet mare de trandafiri. I-am auzit povestea şi a fost într-adevăr o binecuvântare pentru familie, în special pentru regină. Ataşamentul ei a fost unul rapid şi fiecare am avut cu siguranţă un moment în care ne-am bucurat de prezenţa acestei pisici. Dumnezeu să o odihnească. apoi se retrage.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 10:07 pm

Iar Allan după ce se spală de sânge , se plimbă pe hol. De la balcon, vede înmormântarea și se încruntă. Izaya îl observă și îi dă mesaj telepatic să plece dacă vrea scandal. Că altfel se alege cu bătaia lui. În rest, continuă ceremonia cu cei ce au mai rămas.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 60 of 100 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 80 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum