Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 61 of 100 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 10:09 pm

După ce depun toţi câte o floare sau o coroană, doi bărbaţi închid coşciugul pisicii şi îl pun pe nişte sfori pentru a ajunge la fundul gropii. Shirley reîncepe să plângă tare şi merge la Izaya să îl ia în braţe. O vreau înapooi! se plânge strângându-l tare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 10:12 pm

Hans cu Aurora și ceilați încep să plece pt a îi lăsa pe bruneți singuri. Izaya o strânge în brațe . Știu că o vrei.. Dar nu se poate. Dacă aș ști cum, ți-aș da-o înapoi. Dar chiar nu știu...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 10:16 pm

Până la urmă rupe îmbrăţişarea şi se şterge cu un şerveţel. Eu o să mai rămân aici.. Tu poţi pleca dacă vrei. îi zice încet şi se pune iar pe jos, lângă mormântul pisicii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 10:19 pm

Iar brunetul știa că în seara asta ea va dormi aici. Că o știa foarte bine. Așa că pune soldații să aducă repede patul pregătit. Era unul pt o singură persoană. Era pus aproape de mormânt. Știu că vrei să dormi pt ultima oară în preajma ei... Așa că ți-am preăgătit un pat. Afară nu va ploa azi,deci poți sta în aer liber liniștită. Noapte bună. și o pupă drăgăstos pe frunte. După pleacă și el, îi era cam somn.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 10:23 pm

Bruneta zâmbeşte şi se pune în funduleţ pe pat, înfăşurându-se cu pătura. Se uita la mormânt şi rememora toate amintirile cu pisica, de când era Izaya în război şi a obligat-o să stea la ea, până la momentul în care i-a salvat pe Hans şi pe ea de câinii aceia antrenaţi, alături de urs, când erau cu trăsura în peşteră, apoi la seara în care a strâns-o tare în braţe şi s-a descărcat că a aflat de noua sarcină, de căsătorie, la ziua în care Allan a lovit-o şi ea l-a speriat de a căzut pe spate şi până în ultimele zile ale ei, când mieunatul ei devenea tot mai slab şi se mişca tot mai greu. Plângea iar.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 10:40 pm

Iar spiritul pisicii se afla la judecata de apoi. Lucruri rele nu prea a făcut, doar cele legate de supraviețuire. În timp ce ea a făcut mai multe lucruri bune. Dumnezeu, care se uita la ea bun, o întreabă milos( că ia dat puterea ca spirit de a vorbi și înțelege orice limbă) : Tu, animal loial și bun. Îți voi arăta raiul. După alegi unge să mergi. și o atinge ușor cu degetul. Pisica vede raiul. Meow. Raiul este frumos. Dar eu deja aparțin deja unui loc... Vreau să fiu cu stăpâna mea dacă se poate. Mă poți duce înapoi? întreba normal. Oh. Dar nu te pot readuce la viață. Trupul tău e deja îngropat. Îmi pare rău. Nu e nevoie să mă învii Domnule. Doar să fiu cu ea și să o păzesc ca până acum. Să mă vadă, să o văd, să mă iubească și să o iubesc. Să o protejez. îi spune micuța felină cu regret. Că ea credea că a făcut prea puține. Ești cu adevărat bravă . Cred că știu cum poți să faci toate astea. De acum vei fi ÎNGERUL EI PĂZITOR! Doar că vei putea să o înțelegi și să comunici cu ea. Să ai puteri magice pentru a o ferii de pericole și să îi le dai dacă crezi că merită. Oh, e mai mult decât aș fi cerut. Voi accepta cu multă onoare! spune ea jucăușă. După Dumnezeu dă din palme. Iar spiritul pisici coboară pe pământ. Fantoma se așează pe trupul brunetei adormite. Voia să o vadă. Așa că îi intră în vis .
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 10:53 pm

Shirley adormise cu lacrimile uscate pe obraji de la oboseală. Avea un vis în care peste tot era negru, în care şi acolo plângea, dar nu ştia de ce, pentru că nu era pisica în preajmă şi ea cea din vis nu se gândea la pisică. Ştia că o doare capul şi ţinea o palmă în continuu pe el, uitându-se împrejur când mai vedea câteodată grădina castelului, dar când se întorcea, grădina dispărea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 11:08 pm

Iar pisica îi intră în vis. Strălucea inteționat ca să o caute în întuneric până o găsește. Se aproprie de ea și ca până acum, se pune în brațele ei și îi linge lacrimile. Chiar dacă e în vis.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 23, 2016 11:10 pm

Dar ea când are pisica în braţe se linişteşte imediat. O strânge în braţe şi se pune pe jos, în fund, mângâind-o cu drag. Te iubesc mult. îi zice încet şi o pupă pe bot.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 23, 2016 11:14 pm

Și eu te iubesc, Shirley. îi spune pisicuța cu dragoste și cu drag. Că acuma în sfârșit o înțelege și poate vorbi cu ea. Începe să toarcă la ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 61 of 100 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum