Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 66 of 100 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 83 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jun 24, 2016 1:16 pm

O să te poată vedea toţi? o întreabă şi ea pe pisică, pentru că nici ea nu era lămurită cu toate cele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jun 24, 2016 1:24 pm

În general da. Mai toți o să mă vadă. Dumnezeu mi-a dat niște puteri ca să te apăr mai bine de rele... În caz de Izaya sau altcineva nu va putea să vină... spune micuța veselă și toarce la ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jun 24, 2016 1:45 pm

E incredibil! exclamă şi ea dar după face o pauză şi se gândeşte raţional. Totuşi, ar fi mai bine dacă nu toată lumea ar ştii că tu eşti fosta mea pisică, că ai puteri şi că poţi vorbii. apoi se uită şi la Hans, să nu dea ''din casă''. Dintre membrii familiei, Allan ar fi bine să nu afle. Are o minte prea poluată şi cine ştie ce o să încerce. Izaya, Zaphine şi Aurora pot ştii.. Dar alţii, gen servitori, ţărani, soldaţi nu.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jun 24, 2016 1:47 pm

Meow. Oke. Dar în caz de vei vrea să mă ascund.... iar pisica se face într-un colier negru ce se pune imediat la gâtul ei. Era unul frumos. În caz de voi fi obosită sau să mă ascund, voi fi colierul tău. Așa, ca să te simt aproape. le spune pisica printr-un mesaj telepatic.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jun 24, 2016 2:08 pm

Ce drăguţ. îi zice şi ea în gând şi se uită la colier. Spera să nu fie nevoie să îl folosească în situaţii critice, totuşi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jun 24, 2016 2:15 pm

Eu ca element sunt întunericul. În forma de colier, îți pot îmrpumuta puterile mele pentru a te apăra. Pt început , doar încearcă să își imaginezi ceva făcut din umbra ta. spune pisica în mintea ei. Iar Hans săracul e încă mirat .
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jun 24, 2016 3:09 pm

Şi ce era facă, oare? Normal că ceva foarte foarte simplu: o mingiucă. Şi pentru că la acest proces colabora pisica care avea deja această putere, şi lui Shirley îi era mai uşor să o formeze. De antrenat trebuia să antreneze doar controlul ei în spaţiu. Îşi întinde mâinile puţin în faţă şi apare mingiuca când se gândeşte la ea. Zici că sunt vrăjitoare.. spune căscând ochii la mingia care plutea deasupra palmelor ei. Era super.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jun 24, 2016 3:15 pm

Se pare că sunt cel mai slab membru al familiei. Oficial. își zice Hans în ciudă. Bravo draga mea. Ai înțeles cum stă treaba. Te pot antrena dacă vrei. Dar să îmi spui când.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jun 24, 2016 3:40 pm

Nu e nimic. Shirley avea un plan pentru micuţul prinţ. I-a venit în minte de când Allan a început să insiste că el ar trebui să aibă tronul. Dar mai aştepta puţin. Nu îl mai văzuse de ieri pe Allan. Face mingiuca să dispară şi îi zice pisicii să iasă din colier. Eşti incredibilă. o tot laudă. Chiar că a fost o binecuvântare pentru regină.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jun 24, 2016 4:08 pm

Iar pisica iese din colier. Nu ca tine draga mea. și o lăuda reciproc. Allan era în camera lui, plictisit. Spera ca febra pisicilor să dispară. Că de, era enervantă. Tot legat de mâțe, Izaya se plimba înafara cetății. Vede cum o pisică a dat naștere la doi puișori foarte mici și drăgălași. Dar pisica era bolnavă și a murit după naștere. Iar Izaya, când îi vede pe cei mici loviți de soartă, îi pare rău. Mai ales după ce a pățit bruneta ieri. Sărăcuții de voi. Nici bine nu v-ați născut și deja aveți o nenorocire.... spune el ușor trist. Cele două pisicuțe erau de culori diferite. Una neagră și una albă. O să vă duc acasă și să am grijă de voi. Poate o să îi înveseliți pe Shirley și Hans. le spune calm. După duce pisicile la căruța cu care au plecat. Dă ordin unui soldat să aducă repede un ac cu lapte pentru a hrănii mâțele. Că da, erau foarte micuțe. Acul avea rolul de a da laptele ca picături. Că sunt prea mici pentru a bea ele singure.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 66 of 100 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 83 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum