Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 27 of 100 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 63 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Mar 31, 2017 3:51 pm

Are. Păi ce, aia când era să dea nas în nas cu foştii lui prieteni nu era tot o misiune? Că nu făcea el singur ceva, era altceva. Ceciliei îi era frică să-l lase singur pentru că nu era un vampir complet şi nu a insistat pe antrenarea lui excesivă, ci doar pe un antrenament moderat. Merge în curtea castelului, unde trebuia să se întâlnească cu Allan.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Mar 31, 2017 4:03 pm

Am citit cum că strămoșii mei aveau o abilitate de control al sângelui. Ceva basic pentru ei. M-am gândit cum și cred că am găsit cum să o fac. zice fericit de el însuși. Își face o mică rană unde iese sânge. Acesta plutește și ia forma a 5 mingi de golf, puțin mai mici. Momentan pot face doar două chestii. 1) Să fac mingi de sânge dure ca oțelul. și 2 le aruncă pe pământ, unde face niște crăpături bune. Și 2 ,să le fac să explodeze pe o rază mică. și le duce pe celelalte mai mult spre cer, mingile explodează și îndepărtează păsările din apropiere. Meh. E o chestie e început...Sunt mai multe chestii acolo. Sper că ți se pare util..
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Mar 31, 2017 4:09 pm

Bruneta priveşte atent şi după zâmbeşte puţin. Sigur. Însă nu e eficient dacă foloseşti sângele tău. Ştii că oricum nu ai puterile maxime. şi ea se aşează pe o băncuţă din grădină. Ai putea devenii un adevărat vrăjitor dacă înveţi tot ce e acolo. şi chicoteşte. Citise şi ea vrăjile din carte, dar oricum nu le înţelegea şi nu le acordase prea multă atenţie. Acum mai existau foarte puţini vrăjitori pe planetă, şi aceia destul de bătrâni. Cei ce locuiau pe pământ erau împărţiţi în oameni şi vampiri predominant.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Mar 31, 2017 4:15 pm

Să învăț ce e folositor de acolo da, dar eu vreau să știu mai multe. Mai am o chestie care nu e în carte, e făcută de mine mai mult.. și își întinde mâna. Toate picăturile de sânge la o bază de 9 metrii din aer, pământ, apă și tot ce e fizic se adună. Chiar dacă nu e al lui. Dar cum e puțin sânge, îl face doar într-un mic cuțit , dur ca oțelul. Mai degrabă aș combina ce e în cartea aia cu ce știu eu să fac. și scoate limba jucăuș. Da, chestia asta cu atragerea de sânge e foarte bună la starea lui actuală.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Mar 31, 2017 4:19 pm

Cum crezi. Cecilia nu prea putea da cu presupusul, că era cam paralelă. Ea ştia teoretic, din ce citise, nu practic. Deci de acum o să antrenezi astea? Vezi că de antrenamentele cu Alexander nu te scutesc. apoi face şi ea pe drăguţa, deşi îl punea la treabă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Mar 31, 2017 4:23 pm

O să mă antrenez în plus. Chestia asta nu mă consumă fizic ca antrenamentele lui Alexander. Că trebuie să știu și chestii de genul ăsta. și se întinde puțin. Am văzut acolo o abilitate cum pot să purific sângele de pe jos de bacterii și să îl absord, ca rezultat îmi accelerează regenerarea. Partea proastă cu chestia asta e că îmi consumă energie pe care eu nu o dispun acuma. și se plânge puțin.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Mar 31, 2017 4:25 pm

Dacă nu vrei un copil, îţi pot răpii unul din Baza de exterminare a vampirilor. Te tentează? continuă pe tonul dinainte. Ea ar fi vrut ca el să se transforme mai rapid în vampir complet, pentru a nu mai avea problema asta cu energia şi sângele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Mar 31, 2017 4:29 pm

Nu. Mă descurc. Încă nu vreau să sug sânge de om. Nu am nevoie. o refuză politicos. După se pune și el pe băncuța aia. Dar tu vrei copii? și de data asta spune ceva mai serios, fără să fie neapărat de vampiri, ca să se cunoască mai bine.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Mar 31, 2017 4:36 pm

Când aude asta, Cecilia roşeşte puţin şi îşi îndreaptă privirea spre cer. Dragule, nu ştiu dacă ţi-am zis vreodată, dar eu am 1066 ani. Ideea de ''familie'' şi ''copii'' a pierit de câteva sute de ani în capul meu. îi explică cu calm. E adevărat că l-a privit pe Allan ca pe copilul ei şi că atunci când a avut visul, a crezut că o să fie soţul ei, însă nu voia să îşi facă speranţe oarbe. Mi-ar cam trebuii moştenitori ca să-i las pe tron după, ştiu. Dar probabil o să te las pe tine. şi atunci trage cu coada ochiului la el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Mar 31, 2017 4:48 pm

Înțeleg. și oftează puțin. O să fiu puternic și o să te câștig. O să vezi. și se întinde. Merg să mă antrenez cu Alexander. De e vreo misiune mă anunți prin el. și pleacă să se antreneze cu argintiul. Că da, nu se suportă, dar așa trebuie.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 100 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 63 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum