Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 51 of 100 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 75 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 10, 2018 7:22 pm

Sigur. Hai să mergem. spune blonda bine dispusă și o ia de mână. Toți trei merg împreună și cumpără vata de zahăr. Allan nu prea știe cum să o întrebe pe Akame dacă de la vata de zahăr a copilăriei să treacă la alcool.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 10, 2018 8:16 pm

Nu-i bai. Ştie Cecilia! Acum e nevoită să-i dea drumul la mână ca să mănânce cu una şi cu cealaltă să ţină băţul. O ia înainte spre taraba precizată anterior şi se opreşte să se uite pe acolo, ca o adolescentă prostuţă ce pur şi simplu se bucura de anii tinereţii mâncând dulciuri. Mă scuzaţi, ce este Diva Vodka? întreabă pe omul de acolo ca o necunoscătoare. El se apropie de ea politicos şi începe să-i explice Domnişoară, este una dintre cele mai scumpe băuturi alcoolice din lume, originară din Scoţia. Este ambalată într-o sticluţă sub formă de parfum, sticlă ce conţine diamante, semi-diamante şi alte pietre preţioase. Ea se strâmbă puţin şi o cheamă pe Akame. Soră-mea, Vodka nu era din Rusia? Ce zice ăsta aici? şi se încruntă puţin. Bineînţeles că îşi făcuse căutările şi ştia că el are dreptate, dar avea nevoie de o intrigă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 10, 2018 8:21 pm

Omul are dreptate, Cecilia.   spune Akame ca o cunoscătoare ce e. Zi câte vrei draga mea. E bautură bună și ieftină. și face acum blonda pe aroganta puțin, că își permite.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 10, 2018 8:36 pm

Oh, e bună? Atunci să luăm mai multe. Sticluţele alea sunt frumoase, dar prea mici. Nu aveţi o sticlă de 2L ? întreabă devenind mai voioasă. Vânzătorul se uită la ele foarte confuz. Mă scuzaţi dar... În primul rând cred că sunteţi minore şi, în al doilea, o sticluţă costă un milion de dolari. Cecilia îşi dă ochii peste cap şi scoate buletinul de la adolescenţă. Acum eşti destul de drăguţ încât să îmi umpli o sticlă de 2L cu Diva Vodka? Sora mea nu are un temperament prea bun când cineva mă supără... continuă încă jucându-şi rolul. Pe de o parte îl fraierea pe omul respectiv, pe de cealaltă o juca puţin şi pe sora ei ca să pară totul cât mai real.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 10, 2018 8:42 pm

Adică vrei 10 milioane pentru 2 litri.
Dacă nu ai sticlă mare dă-mi o cutie de sticluțe mici. Putem să o rezolvăm fără scandal.
și Akame își scoate cartea de vizită, că știe că e cunoscută. În spatele ei apare o servietă cu banii respectivi și o desface în fața lui. Sunt 12 milioane aici, ca pe lângă alcool să ai un bacșiș frumos. spune Akame mândră. Lui Allan ii vine să rada, dar se abține.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 10, 2018 8:56 pm

Omul se uită la cartea de vizită, dar mai mult la bani, apoi vede că amândouă sunt majore, au bani, vor lucruri de la el, deci devine bucuros să le ajute. Face o plecăciune şi caută o cutie în care să pună 10 sticluţe, apoi le-o dă loc. Mă scuzaţi, nu ştiam. Sper să vă placă. şi face iar o plecăciune. Cecilia e mai bucuroasă şi îşi împreunează mâinile. Deja n-o mai interesa vata pe băţ. Am ales-o pentru nume, dar mersi mult, Akame. şi o sărută iar pe obraz, apoi ia din cutie trei sticluţe. Allan, vino şi tu. Dăm un toast. Vânzătorul le aduce trei pahare de porţelan şi îi serveşte. Aşa cei trei se pun pe scaune şi iau câte un pahar plin. Pentru ce să ciocnim?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 10, 2018 9:01 pm

Hmm. Un toast pentru revederea noastră poate? Că n-am mai apucat să ne vedem toți trei ca înainte. spune Allan mai curajos. Akame e bucuroasă de idee. Foarte drăguță ideea.Mă implic. și după Akame așteaptă să răspundă și Cecilia, chit că știa deja răspunsul, dar helău, nu rămâne nimeni în urmă!
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 10, 2018 9:55 pm

Cecilia dă aprobativ din cap. S-a decis. În cinstea revederii noastre! şi toţi ridică paharele şi le dau pe gât. Ah, dar e bun. zice apoi şi îi face semn omului să le mai pună. N-o să le bea pe toate aici, de asta voia o sticlă uşor de transportat acasă, dar şi cutia e bună.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 10, 2018 10:01 pm

Omul le mai servește un pahar și toți le dau pe gât iar. Astfel blonda e mai relaxată acum de la alcool și nu mai e așa încordată. Începem de acum Cecilia?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 10, 2018 10:36 pm

Am o idee mai bună, ca să fim siguri că nu ripostează. îi răspunde în gând. O ia pe sora ei de mână şi se ridică de pe scaun. Draga mea, ştii că te iubesc foarte mult şi vreau să-ţi mulţumesc pentru ce ai făcut azi pentru mine, lăsându-mă cu Allan. îi spune sincer şi începe s-o sărute fix acolo, deşi circulau mulţi oameni, dar brunetei nu îi era ruşine că e bisexuală. Allan are parte acum de o privelişte frumoasă cu două fete bi. Vânzătorul, după câţi bani a primit, nu mai comenta nimic, căci chiar nu era treaba lui.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 51 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 51 of 100 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 75 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum