Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 96 of 100 Previous  1 ... 49 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 12, 2020 12:32 am

Mai are și un blestem pus pe el de unu care seamănă cu tine papa și îl face sa fie malefic. E o situație prea încurcată și dacă afla de copil, nu știu cum o sa reacționeze. Dacă o sa fie prea protectiv și o sa se suprasolicite? Sau dacă nu vrea copilul și se supără? Eu chiar îmi doresc o familie, mai ales ca pe voi nu v-am prea avut. Hope o înțelege pe sora ei și ii pare puțin rău de situație, asa ca își ia sora in brate. Dacă nu îl o sa vrea copilul, nici nu știe ce pierde. O sa îl creștem împreună. zice încurajator, deși habar nu avea cu ce se mănâncă o sarcina și un bebe.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 12, 2020 12:43 am

Aici iti dau dreptate, Raven. Trebuie sa fii cu ochii pe el până să ii dai vestea. începe cu cel mai important subiect. Iar legat de persoana aceea, e o poveste lungă.... și oftează cand își aduce aminte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 12, 2020 9:03 am

Nu vrei sa ne povestești? Nu se știe când revine în viețile noastre și când plecați voi în Rai asa ca cu cât aflam detalii despre el mai repede, cu atât mai bine. spune pe un ton normal, dar intenția ei era serioasa. Trebuie sa știe cine e inamicul ca să știe cum sa protejeze copilul de el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 12, 2020 10:38 pm

Uhm. O sa incerc sa o fac simpla. Un inamic foarte puternic de aici si-a cunoscut versiunea dintr-o lume paralela care mi-a furat trupul ce a reusit sa distruga toata umanitatea din lumea lui. Este singurul zeu din lumea aceea si singurul lui scop este sa ucida toti muritorii pentru ca considera ca zeii au gresit cand ne-au acordat libertatea si puterile ca sa ne dezvoltam. da, si lui ii venea greu sa creada asta. Dar nu prea ii vine sa zica chiar tot. Ce pot spune e ca este o fiinta foarte periculoasa. El crede ca face bine ca distruge toti oamenii din univers. Ca din punctul lui de vedere, oamenii doar distrug vietile animalelor, plantelor si se razboiesc intre ei pentru o putere fictiva. Ca cei de sus abuzeaza de cei mai slabi prin sclavie si coruptie. si acum parca il intelege si pe Black de ce e asa cum e, totusi, nu e ca si cum nu e adevarat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 12, 2020 10:41 pm

Mmm, deci nu e varianta ta malefica, ci e un zeu cu trup ca al tău. murmura puțin pe gânduri. Dacă e zeu, înseamnă că e mai puternic decât familia noastră, nu? Cu mici excepții pe la cei bătrâni și îngeri. și se uita și la Hope. Sora ei nu avea voie sa vorbeasca prea mult de puterile ei adevărate asa ca tace și se uita la tatăl lor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 12, 2020 10:45 pm

Problema este ca nu stiu la ce nivel este in prezent. Din cate am auzit de la ingerii din celelate lumi, e foarte periculos, pe langa lumea lui a exterminat muritori din alte lumi paralele. M-as lupta din nou cu el, doar ca nu mi se da voie. Am voie doar sa supraveghez si sa antrenez. si se gandea acum la Damian si la antrenamentul lui. Nici nu imi vine sa ii spun ca daca Damian face ce l-am invatat in caz de forta majora, exista posibilitatea sa moara.... ii zice lui Julietta acum.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 12, 2020 10:54 pm

Eu zic ca Raven ar trebui sa știe ca tatăl copilului ei poate fi în pericol de moarte în anumite momente. Poate îl va putea ajuta dacă știe ce se întâmplă cu el. răspunde Julieta foarte corect. Raven între timp căzuse pe gânduri cu inamicul ăsta și pericolul pe care îl aduce.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 12, 2020 10:58 pm

Corect ce zici tu.Dar mai corect ar fii sa ii spuna el asta. Totusi, daca vor sa formeze o familie, nu ar trebui ca cei doi sa aiba secrete. ii transmite sotiei lui, iar. Nu ii e frica, doar ca vrea sa testeze increderea lor. Pana atunci hai sa ne bucuram impreuna. si deschide pizza. Intre timp, Damian este in sufragerie cu parintii lui, habar nu are ca va avea un frate sau o surioara, ca de`.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 12, 2020 11:03 pm

Well, familia de îngeri și... ce o fi Raven, se pun la film liniștiți. Movalia se pierde ocazional în gânduri dar reușește sa fie atenta la acțiune majoritar. În casa cealaltă, Cecilia pregătise cina, ceva cu carbohidrați și sănătos, fără grăsimi, ca să nu se mai plângă băieții ca nu e bine ce gătește. De copil nici ea nu se gândea sa zică ceva pentru ca nici nu știa sigur, a trecut prea puțin timp de când a făcut-o cu Akame ca să știe.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 12, 2020 11:06 pm

Ragnar era si el cu Klaus si Celia acasa. Bakugo era cu amicii lui. Iar Kaneki, se antreneaza singur prin iad ca mostenitorul muncitor al lui Shirley ce e. Astfel seara ramane in general pasnica pentru toata lumea, in modul lor de a fii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 96 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 96 of 100 Previous  1 ... 49 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum