Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 4 of 100 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 52 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 13, 2022 8:09 pm

Nu este o joaca, copilă. iar Estelle este atacată. Inamicul lui Hope chicoteste și pune soldații sa se ducă după ea. Kaneki cu Ragnar își folosesc puterile ca sa termine mai repede. Iar Damian rămâne un clasic. Își invoca sabia Katana și ataca fără întrebări. Raven, sa îmi zici și mie te rog unde sunt ceilalți.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 13, 2022 8:29 pm

Estelle îşi face sabia de lumină şi luptă şi ea înapoi, dur. Îţi arăt eu copilă. şi aruncă cu shurikens în el şi îşi face mai multe clone. Hope dă cu sceptrul în podea şi îi prinde pe soldaţi cu lumină care le arde picioarele. Raven, din navă, o pilotează puţin mai aproape astfel încât să aibă prindă în rază şi subteranul din bază. Sunteţi toţi subteran, pe niveluri diferite. Tu eşti la sub-nivelul 5, restul fiecare pe un sub-nivel mai sus de tine, în colţuri diferite. Deci şi dacă urci la 4, trebuie să mergi până în capătul celălalt al coridorului unde o vei găsi pe Estelle. îi spune cât poate de detaliat. Se pare că adulţii puseseră pe ei nişte cipuri conectate la navă şi aşa vedea Raven pe ecran vibraţiile lor şi îşi dădea seama cine e cine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 13, 2022 8:38 pm

Damian ii aproba detaliile. In acel timp, atât Ragnar, Kaneki, Damian și fetele își foloseau puterile. In momentul in care devenea serios, generalii își scot un pandantiv care scoate lanțuri ce se legau de eroi. O să Rămâneți fără puteri, creaturilor. iar formele cu puterile celor 4 au fost furate, cu excepția lui Damian. Cum este posibil? Nu știu ce creaturi visezi, dar eu sunt un om. și ii sfărâmă capul de podea. Doar că nu ii mai simte pe ceilalți. Atât Ragnar cât și Kaneki după ce nu mai au puteri au început sa fugă și să se ascundă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 13, 2022 8:46 pm

Hope e în şoc. Dar... nu ar trebui să fie posibil să furi puterea unui înger.. şi se uită la mâinile ei şi se dă în spate. Nu ştia cum să scape de acolo pentru că avea mai mulţi generali în faţa ei. Estelle în schimb, pe cât de confuză era şi ea din acelaşi motiv, răstoarnă un dulap plin de sticluţe şi mostre în faţa inamicilor, apoi sare sus la gura de ventilaţie şi se bagă pe ţevi. Raven vede asta şi vrea să o ajute: Mergi în faţă până la la prima la dreapta, apoi urcă cât poţi în sus pe ţevi. O să ajungi la următorul nivel, unde se află Kaneki. În acelaşi timp, se gândea că dacă ei ajung prea mult în dezavantaj, să intervină şi ea. Deşi nu înţelege cum s-a întâmplat ce s-a întâmplat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 13, 2022 8:57 pm

Nu te mai juca și distruge turnul ăla. Prietenii tăi li s-au furat puterile și sunt vânați in momentul de față. zice Akame serios. Damian simte unde e fiecare așa că se mută in centru și își eliberează energia spirituală. Bankai. iar energia lui se amesteca și ia forma unei sabie Katana, jumătate albă și jumătate neagră. Generalii simt presiunea lui Damian Un prieten de-al vostru a scăpat, dar tu nu. si Hope e atacată cu o rază de energie. Cum Damian a făcut o gaura in toate nivelurile a simțit ca Hope e cea mai in pericol si se teleporteaza la ea si oprește atacul. Schimbare de plan. Tu ii iei pe ceilalți înapoi la nava, vorbiți prin casti. Eu trag de timp.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 13, 2022 9:08 pm

Raven o aude pe Akame şi face repede cum îi spune. Nu mă joc! Mă gândeam că i-aş pune în pericol fără puteri. şi cum s-a supărat, trage cu o rachetă în turnul ăla, apoi întoarce nava ca să lanseze atacuri şi în sateliţi şi în colţurile bazei unde nu sunt prietenii ei dar mai erau paznici. În timpul ăsta, Estelle ajunge la Kaneki care era ascuns într-o debara. Sparge gura ventilaţiei şi îi face semn. Pss, vino aici. Trebuie să ajungem mai sus la ceilalţi. îi spune scurt şi la obiect. Hope, de asemenea, profită de ocazie şi fuge de acolo după ce îi mulţumeşte. Hope, tu eşti cel mai sus. Estelle cu Kaneki urcă la Ragnar, după trebuie să urce la tine şi după trebuie să ajungeţi la suprafaţă şi să ieşiţi de acolo. Vă acopăr eu. spune prin acel cip către Hope, dar pune frecvenţa în aşa fel încât să audă toţi planul, ca să ştie unde sunt şi cum se găsesc.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 13, 2022 9:14 pm

Din ce am înțeles, ei fura puterilor tuturor raselor cu excepția oamenilor. Trimit niște clone ca să vă acopere de soldați. Eu ii țin ocupati pe cei mai puternici și vin și eu. le zice prin Cip tuturor. Ușor de zis, greu de făcut. Kaneki o urmează pe Estelle dar sunt văzuți de niște păianjeni roboti ce trag cu lasere. Ragnar in schimb fuge pe unde apuca. Clonele lui Damian sunt pe drum. Ar trebui sa te lupți cu cea mai puternica forma a ta Nu am, asta e tot ce am. și îl împinge cu un atac.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 13, 2022 9:21 pm

Estelle ţipă când vede păianjenii dar îi ia cu mâinile şi îi zdrobeşte de marginea ventilaţiei. Să-mi bag picioarele în ei. După ce termină cu sateliţii, Raven focalizează subteranul şi trage cu o rachetă fix acolo, astfel că toată partea dreaptă a celor 5 nivele de subteran este spartă. Normal, dacă aveau puteri, puteau zbura direct pe acolo, dar e bine şi aşa. Hope sare la etajul inferior unde era Ragnar să îl caute. N-aveţi cum să ieşiţi de acolo fără să fiţi atacaţi. Trebuie să vin eu să vă iau. le spune scurt după ce a analizat câţi oameni mai sunt în baza aia. Pleacă de la bord, deschide uşa navei şi îşi face aripile negre.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 13, 2022 9:36 pm

Între timp atât Raven și restul sunt atacați in continuu. Ragnar s-a ascuns, Kaneki cu Estelle sunt vânați de soldați cu arme iar Damian se lupta cu toți generalii simultan după ce au aflat ca e ultimul rămas. Nu prea mai poate sa se gândească la restul pt ca ii tine in frâu.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 13, 2022 9:48 pm

Raven distruge cu magia tot ce ataca nava şi după o pune pe pilot automat şi o face invizibilă. Ştiam eu că e o greşeală să îi las singuri de la început. şi după sare din navă şi înainte să aterizeze, se face într-o cioară. Estelle cu Kaneki reuşesc să ajungă la etajul lui Ragnar şi îl găsesc unde era ascuns. Trebuie să fugim de aici. Erau prin ventilaţie mai mulţi soldaţi după noi. şi deschide uşa unde erau ascunşi, dar şi la uşă erau generali cu puştile aţintiţi asupra lor. Raven ajunge la Hope. Te fac invizibilă şi fugi cât mai departe către navă că te găsesc eu după. Ceilalţi sunt în pericol acum. îi spune scurt. Sora ei o ascultă şi pleacă de acolo pe furiş, apoi movalia îi prinde de gât pe toţi soldaţii care îi ameninţau pe cei 3 şi îi sugrumă. Hai repede la navă. Trebuie să ajung şi la Damian că nu e bine. şi face o bulă neagră în care sunt ei toţi şi zboară cu ei. Pe drum o ia şi pe Hope şi îi urcă pe toţi în navă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 4 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 100 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 52 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum