Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 5 of 100 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 14, 2022 1:17 am

Damian se lupta din greu ca să tragă de timp. E tăiat bine dar continuă să ii țină departe de echipa lui. Dar, imediat ce toți intră in navă, roboțeii mici ce s-au așezat pe acoperișul navei provoacă o explozie puternică. Damian intră in stare de șoc Se pare că ești ultimul rămas.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 14, 2022 8:05 am

Problema e ca adulții nu au detectat roboteii aia și singura soluție a fost sa oprească timpul pentru o secunda ca să ii teleporteze pe copii din nava înapoi pe insula. Raven își dăduse seama ce s-a întâmplat și acum e panicata. Da-mi o alta nava. Trebuie sa ma întorc după Damian!  spune răspicat către Shirley şi Akame.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 14, 2022 11:47 am

Nu avem altă navă. răspunde Akame neutru, dar super panicat. Damian pe planetă crede că au murit toți, inclusiv Raven. In capul lui e un flashback cu toate momentele in care s-a chinuit. Tot ce am vrut a fost o viață liniștită. raspunde neutru și începe să râdă necontrolat. Aura lui devine in roșie și distruge tot ce atinge Acum vreau doar să distrug. cu o privire urâtă. Aura aceea ii împinge pe generali mai departe. El e doar un om. Ce fel de energie e asta? la care Izaya de acasă, știind ce se petrece Mai bine rămâi aici. Damian a luat-o razna. și arată imagini de acolo.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 14, 2022 11:56 am

Raven se duce repede la ecran. Ba nu! Trebuie să ajung cumva acolo. Eu sunt singura care îl poate calma. şi se uită împrejur. Din păcate, oricât de uşor ar fi să fii erou cu puteri aproape nelimitate, călătoritul prin spaţiu (mai ales cu o sarcină) este imposibil dacă nu ai o navă echipată corespunzător, pentru că acolo e vorba de alte legi. Să mă teleporteze cineva! spune tare către adulţi. Coordonatele le avem... doar că sarcina... spune Shirley încet. Atunci du-te tu Akame.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Nov 15, 2022 5:28 pm

Energia din Damian devine roșie, iar pe lângă culoare emană o presiune ce se simte inclusiv pe pământ. Ce rahat e asta? zice Kaneki ce se tine de un scaun, ca la cutremur. Akame știe ce este. Mă duc după ce se calmează. Sper că rămâne in viață.
Răufăcătorii încearcă să ii fure puterile iar, dar tot nu se poate.Damian acum este doar o formă de energie necontrolabila
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Nov 15, 2022 6:01 pm

Am o presimţire foarte proastă legat de asta. spune îngrijorată şi se uită iar la ecran, cu mâinile pe masă. În mintea ei se ruga ca Damian să iasă bine din situaţie. Tot în acel timp, simte cum inima îi bate mai tare şi e agitată pe interior. Hope merge lângă sora ei şi îi pune o mână pe spate. Trebuie să avem încredere în Damian-kun.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Nov 15, 2022 6:37 pm

Presiunea emanata de el agita inclusiv Iadul și Raiul. Află ce disturbă universul imediat. iar mai mulți îngeri și diavoli caută sursa. Nu face parte din spectrul normal și agită apele. Damian este, prințul ce a fost promis. murmură Izaya, referindu-se la legenda cu zeul distrugerii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Nov 15, 2022 6:42 pm

Raven inspiră adânc dar asta nu o ajută să se calmeze. Să nu mă opriţi. le spune scurt şi direct apoi se teleportează de acolo la fucking baza NASA direct într-o rachetă care era gata de lansare. O lansează ea repede, de capul ei. Aoleo fix asta ne trebuia. Mă duc să îi calmez pe ăia. şi Shirley se teleportează şi ea la NASA să discute cu ei să nu oprească nava şi să îi despăgubească. Încerca să intervină cât mai puţin în viaţa copiilor, chiar dacă devenea periculos, pentru că a fost des criticată în trecut că îşi bagă nasul şi e bine să înveţe din greşeli (chiar dacă ei sunt cei care i-au trimis în misiunea asta naşpa). Ceilalţi copii nu au ce face că încă nu au puterile înapoi. Raven dă pe viteză maximă şi se apropie rapid de planeta aia. Rezistă Damian, sunt pe drum. spune pentru ea însăşi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 16, 2022 12:39 am

Doar că îngerii o văd pe Raven și o oprește. E prea periculos. între timp Damian rage nervos. In capul lui erau prietenii lui, Raven și copii nenăscuți încă. Presiunea făcută din el nu numai că a distrus tot ce era viu, ci și planeta însăși. Energia se risipește de pe Damian, rămânând doar un nou trup ce plutea in gol. De respirat poate să respire, dar nu trece prea mult timp că îngerii și diavolii se duc către el să îl anihileze. Energia lui fiind o otrava pentru ei, ii dezintegrează. E conștient, dar chestia asta nouă îl sperie.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 16, 2022 7:48 am

Cum îngerii o opresc, Raven rămâne plutind în gol cu nava, încă destul de departe de planeta aceea şi Damian. Nu voia să se întoarcă. Dar cum nava avea un proiector şi camere foarte bune, vede pe un ecran ce se întâmplă şi cum arată Damian acum şi rămâne şocată. Vă rog lăsaţi-mă să mă duc la el. O să îşi revină când mă vede. le spune îngerilor. Acasă, Shirley e surprinsă într-un mod plăcut. Ce transformare bunoacă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 5 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 100 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum