Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 35 of 100 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 67 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 9:54 pm

Să imi zici planurile de nuntă când mă intorc. și ii apare pe inelarul ei un cercel de nuntă. Că știe ce va urma. Dar vrea să îi dea speranță.
Jimin se uită la ea odată și e țintita în brațe cu țepi invizibili. Pe Kaneki îl prinde de coada și il face elicopter și il aruncă peste Raven. Nah. Eu am treaba cu Yahve. M-am săturat de reguli. și lângă el e Damian Puteai să o și futi la cata dragoste i-ai oferit.
Să mă chemi la nuntă.
mare troll. Da
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 9:59 pm

Primul lucru bun pe ziua de azi pentru Estelle. Se uită la inelar şi zâmbeşte, încercând să îşi ia gândul de la cele rele.
Raven îşi încordează braţele şi scoate ţepii, apoi îl prinde pe Kaneki şi se reechilibrează. Yahve? Dar mai înainte păreai că vrei să te baţi cu noi. şi se apropie încet în zbor de Jimin şi Damian. Auzise şi faza cu nunta şi se prinsese despre ce e vorba, dar acum nu asta era important pentru ea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 10:04 pm

După cum vezi. Raiul e trei sferturi distrus. Ori vine Yahve să se bata cu noi, ori incepem negocierile. si se uită la ea. Tu cu Damian puteti să vă dati parte in parte in alt timp.  De continuați acum doar distrugeți ce a rămas. și le arata cum de când a dat drumul la energia distrugerii plus război,  a rămas cenușă. Am crutat o mare parte din ingeri dar ti am distrus logistica. Ori vorbești,  ori ii omor pe toti. strigă și Damian
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 10:20 pm

Raven oftează lung şi vine cu Kaneki pe un nor, că toată bătălia a fost în cer pe teritoriul Raiului. Se uită împrejur şi vede că familia ei nu mai era acolo, ci erau jos pe pământ în siguranţă, deci nu se mai agită acum. Cât aşteaptă să vadă dacă se arată Yahve, începe să analizeze viitorul ăsta în capul ei şi să se gândească la celelalte variante de viitor care mai erau posibile, că din cauza luptelor nu a apucat să facă asta.
Şiii uite că după câteva momente se aude vocea atot-puternică: Aţi distrus armonia din univers. E timpul să plătiţi! Şi aşa sunt întrerupte gândurile lui Raven. Cerul începe să se cutremure şi se lasă o ceaţă densă. Fără să îşi dea seama, movalia îl ia pe Kaneki de braţ, pentru că voia să îl simtă lângă ea în caz de orice. Iar când ceaţa se evaporă... Apare Yahve!
Spoiler:
Hey, chiar nu era nevoie de tot tămbălăul ăsta. Ştiţi câte cărţi importante cu istorie aţi distrus? Mai simplu m-aţi fi chemat din prima. Deci ce vreţi să negociem? Şi da, în mijlocul lor apare un pitic de 1 metru 50 care fără nici o glumă este Yahve. Raven rămâne fără cuvinte. Shirley vede toată faza şi începe să râdă acasă. Esenţele puternice se ţin în sticluţe mici. începe deja cu o glumă. Nici ea nu ştia până acum cum arăta zeul suprem.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 11:47 pm

In primul rând rolul nostru in univers. Nu ne mai fura munca. Am stat mult doar să trezesc doi zei de frică că ii omori tu cu ingerii cum încercai si cu mine. la care Jimin tușește Da, ai activat zeul iadului si al echilibrului prin traumă emoțională. și da, și Jimin se ia de Damian. Știi că nu aveam altfel. și se uită urât la blond. Jimin se abține din a ii da două capace. In al doilea rând. Mai schimba legile alea că au milioane de ani deja. Ingerii decazuti vor si ei in rai. Nu ii mai tine deoparte că nu e bine. Si tot legat de ingeri, nu ii mai lega cu legi tampite. Suntem in 2022 totuși. cu referire la Estelle, Hope și Ragnar. Jimin aici zâmbește. Iar Kaneki o ține de mână pe Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 12:34 am

Well, despre Yahve nu se ştiau prea multe lucruri dar uite că în timp ce Damian vorbea, apare un document care începe să se scrie singur cu dorinţele lor. Când e gata, se uită peste document cu o faţă gânditoare. Înţeleg. spune şi îşi teleportează o acadea în mână. Ok, o să vă ofer vouă zeilor mai multă libertate pentru a vă exercita puterile şi responsabilităţile, fără ca eu să mă bag. DAR, în cazul în care vă încălcaţi rolul şi, să spunem, zeul distrugerii nu distruge ce trebuie sau zeul echilibrului ia partea cuiva fără să a pune în balanţă lucrurile, atunci o să vă pedepsesc chiar eu personal şi o să vă restrâng iar drepturile de a fi zei. spune totul pe un ton amiabil, mai puţin ultima parte la care îşi îngroaşă vocea, pentru că e o responsabilitate mare pe umerii lor. Apoi, îngerii decăzuţi sunt decăzuţi cu un scop şi anume că au încălcat regulile îngerilor. DAR, dacă modific nişte reguli se poate ca unii să poată fi acceptaţi iar prin rândul îngerilor normali. Însă refuz să accept orice înger decăzut în Rai. spune hotărât. Da, asta e drept. Dacă modifică regulile dar ei tot nu ascultă de ele, nu merită în Rai. şi ridică din umeri. A rămas încă ţinându-l pe Kaneki de mână, pentru că nu i se părea nimic deranjant. Odată cu modificarea regulilor, o să mă asigur că revizuiesc şi ultima chestie care vă interesează. De fapt, ce să mai, o şterg direct. Cine îşi alege partenerul greşit, ghinion, o să sufere în dragoste. apoi chicoteşte. Învârte acadeaua în aer şi apar în jurul lui multe pergamente cu regulile scrise iar de la zero. Pe lângă ce a spus până acum, alte două reguli importante sunt:

-îngerii nu mai au obligaţia de a fi doar soldaţi, ci au dreptul (la aprobare) să vină pe pământ şi să convieţuiască, cu condiţia de a rămâne fideli Raiului - adică cum e situaţia lui Hope, în care vrea să trăiască cu familia ei pe pământ şi să vină în rai doar când e nevoie.
-îngerii au voie să fie cu cine vor ei, fără judecată. Again, dacă îşi aleg un partener care îi trădează, să îşi asume suferinţa.

După ce totul e gata, le arată şi lor. E ok aşa? Par nişte reguli mai realiste care poate o să îmi înveţe adepţii să fie mai înţelepţi. Apropo, să îi anunţaţi pe Eden şi Julietta că mi-au demonstrat destul. Nu mai sunt obligaţi să facă copii îngeri dacă nu vor. Au făcut destui ani şi, pentru că nu au murit mulţi îngeri în bătălie, nu am nevoie de copii noi neapărat. Raven îşi pune mâna liberă la gură ca să nu spună ceva greşit. Era super fericită să audă asta despre părinţii ei şi abia aştepta să le dea vestea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 12:40 am

Iar acum Damian devine emoțional. Știu că vrei să stau departe de pământ, deși nu o spui. și se face om. O să accept exilul meu de pe pământ dacă particip atât la nașterea lui Raven, cât și a lui Estelle. E vina mea, măcar atât să pot să fac și eu. și se uită în gol cu vină, după în direcția unde e verzuie.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 12:47 am

Oh, nu îţi face griji, ajungeam şi la aia imediat. şi bagă acadeaua în gură. Eşti exilat garantat pentru tot ce ai făcut, cel mai grav lucru fiind manipularea a cinci generaţii a aceleaşi familii ca să poţi ajunge în punctul ăsta faţă în faţă cu mine. Nu ai voie să te întorci aici decât după ce karma ta e pozitivă, sau dacă copiii au nevoie de tine. spune serios dar şi corect. A simţit că pentru Damian sunt importanţi copiii şi o să îi permită asta pentru că e o motivare bună de a-şi reface karma. Legat de tipa ta înger-decăzut, ai două variante: O iei cu tine sau o laşi aici singură cu copiii. Nu te oblig să fii singur în exil. Alegerea o faci tu. Raven redevine serioasă. O să o ia cu el. Are nevoie de ea să îl ţină să nu înnebunească. îşi spune singură în gând şi apleacă privirea în jos, cu o părere de rău că ştie că altă variantă mai bună pentru viitor nu o să existe. Şi uite aşa îl pierde pe Damian în faţa ochilor ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 12:52 am

O iau cu mine. Am băgat deja pe cineva in depresie. Nu vreau și a doua femeie care face sacrificii pentru mine să sufere din cauza mea. Am făcut multe păcate, dar nu fac rău gratuit. și ii face semn lui Estelle să vină la el. Kaneki se uită neutru. Într-un fel e bine că nu își bate joc de ea, dar ii si pare rău că nu o să o mai vadă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 1:02 am

Estelle apare lângă Damian ca o fată ascultătoare. Raven se încruntă brusc şi ştii cum se spune ''dacă ai putea ucide cu privirea...''. Dar mai mult de atât nu se întâmplă nimic. O observă şi Estelle şi e şi ea rece pentru ce i-a făcut părinţilor ei, dar nu o să se certe ca două ţaţe de faţă cu însuşi Yahve. Bine păi atunci vă exilez pe amândoi. zice zâmbind şi dă din deget şi pe încheietura de la mâna stângă apare un tatuaj negru scris în japoneză care însemna ''exilat''. Apropo, acum că aţi vrut libertate de a fi zei, trebuie să vă anunţ că zeul distrugerii şi zeul echilibrului au datoria de a comunica regulat pentru a fi siguri că nu se strică balanţa dintre bine şi rău prin prea multe sau prea puţine distrugeri. şi zâmbeşte şmechereşte. Raven e evident deranjată de asta, dar îi vine o idee: Nu-ţi face griji, îţi trimit un SMS şi gata comunicarea. spune sec către Damian. Dar Yahva râde în sinea lui pentru că ştie deja viitorul detaliat, pe care ei nu îl ştiu. Ok păi atunci eu v-am lăsat că trebuie să organizez reconstruirea castelului din Rai. Sincer, nu mi-a făcut plăcere şi sper să nu ne mai întâlnim curând, sau chiar niciodată. Also, nu mai distrugeţi Raiul că data viitoare nu mai negociez nimic. le spune ca şi cum îi ceartă ca pe copiii lui (acum că sunt zei, chiar sunt copiii lui).
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 100 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 67 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum