Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 36 of 100 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 68 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 1:09 am

Raven, munca e muncă, viața privată e viață privată. O zici de parcă nu mă cunoști. și chicotește. O să vorbim mai târziu. Încă mai avem chestii de rezolvat privind despre noi. Că știu că vrei să imi zici multe. Dar te las să îți mai revii mental.
Iar cum Jimin se bagă ca de obicei. Nu a zis nimic că nu puteti lasa niste clone pe pământ cu copii cat timp voi sunteți exilați. Știu un loc mișto în Anglia de trait. Am cazinouri acolo. Pot trece eu si Serena din cand in cand să ii mai scoatem ca unchii prin lume. și ii mângâie pe Estelle și Damian de cap ca un unchi ce e. Că e cam singura familie pentru ei iar el știe asta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 1:19 am

Raven revine şi ea la forma ei normală. Ne auzim mai târziu. spune către Damian, că nu voia să asculte discuţia în care Jimin îi ajută pe cei doi. Până atunci, vreau să fiu singură. spune apoi către Kaneki ca să plece singură. Mersi de ajutor azi. Facem echipă bună. şi zâmbeşte. Pentru ea a fost un semn bun faptul că i-a ţinut partea când Estelle se ruga de el să nu îi omoare părinţii. Dar ca să nu dezgroape morţii, se teleportează de acolo înapoi la apartament, ia cheile de la maşină şi pleacă cu muzica de roadtrip fără o destinaţie, ci doar avea nevoie de asta.
Estelle e mai relaxată acum că nu mai e Raven şi chiar se gândeşte la ideea lui Jimin. Dar.. Nu ne putem întoarce regulat la ei decât dacă au nevoie de ajutor. Exilaţi nu o să avem o casă, sau cel puţin nu pe pământ şi atunci o să stăm separaţi de ei prea mult. spune gândindu-se la treaba asta. Acum că nu mai are familie, se simte ca şi cum ar vrea totuşi să aibă grijă cât poate de copiii pe care îi va naşte, pentru că ei cu Damian sunt singura familie rămasă a ei. Ce zici dacă găsim o altă planetă şi ne stabilim cu ei acolo? Bănuiesc că o să ni se dea mult de muncă, dar putem face cum zice Jimin şi să lăsăm clone cu ei. Avantajul e că acolo ne putem întoarce oricând avem liber. şi îl ia pe Damian de mână.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 1:25 am

Damian își încrucișează degetele de ale ei. Avem cateva zile de mutat. Putem să vedem ce planetă e de locuit și ne mutăm acolo. și o privește în ochi. Kaneki vede că Estelle e complet altfel cu Damian față de când era cu el. E mai feminină, blândă și matură. Nu mai poate face nimic. Așa că pleacă și el singur în călătoria lui. Un lucru am să te rog. Vreau să mergem la mama mea să ii zic de vesti și că ne vom căsătorii. Măcar să ii spun in față.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 1:30 am

Estelle are o mică eschivă că ştie sigur că familia o să ţină cu sângele lor, nu cu ea, dar asta e. Oricum urmează să nu se mai vadă foarte mult timp. Sigur. Cât avem timp, putem merge la oricine din familie la care vrei. răspunde încurajator. Şi dacă nu o să mă placă, asta e. Ţi-ai ales viitorul. spune mai cu tupeu, că dacă şi-a pierdut părinţii asta nu înseamnă că şi-a pierdut şi ea personalitatea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 1:34 am

Să imi zici planeta, Damian. Ceva imi spune că vei avea nevoie de anticoncepționale și alte chestii de bază. ii zice părintește și pleacă. Imi pasă doar de tine și părinți in momentul de față. și o strânge de mână și se teleportează în casa părintească. Mama, Papa, am venit cu aleasa mea. zice tare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 1:37 am

Cecilia tresare şi prima oară spera la Raven, dar era clar că nu o să fie ea. Vezi să nu vă luaţi la bătaie iar. îi spune lui Akame în şoaptă, ca să fie sigură că nu se întâmplă cum s-a întâmplat în bătălia din Rai. Apoi se duce către intrare şi pe Estelle nici nu o bagă în seamă, ci merge direct să îl îmbrăţişeze pe Damian. Heei, eşti bine. Am auzit că aţi schimbat multe lucruri prin Rai. şi îi pune mâinile pe obraji şi se uită la faţa lui să vadă dacă are ceva răni.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 1:41 am

Sunt bine. A fost dificil să fac daune fără să omor pe nimeni important. Dar am reușit. și zâmbește.
Akame se uită la cei doi și zice Imi cer scuze pentru felul in care te-am crescut, Damian. și argintia o îmbrățișează pe Estelle, după pe Damian. Să ai grijă de fiul meu. Te rog. Are multe răni de când era mic din cauza mea. Poate tu il indrumi mai bine. zice sinceră. Toată faza cu Damian a schimbat o grămadă de lucruri la Akame.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 1:45 am

Dacă aşa duce discuţia, se uită şi Cecilia la Estelle şi ''îi acceptă existenţa''. Mno, viitorul e deja ales. Damian, să dea dracu să îţi baţi joc şi de ea, că nu o să mai ai unde să te ascunzi de mine! spune pe un ton serios. Iar tu.. mult succes în a trăi cu Damian. O să ai nevoie. Are genele noastre de bipolar, nebun, depresiv şi toate ciudăţeniile. spune adevărul. Estelle zâmbeşte când vede că nu se dă în vreo ceartă sau ceva şi inspiră şi ea adânc. Mulţumesc. Sper să nu ne batem cap în cap ca nişte încăpăţânaţi. şi chicoteşte. Dar nu are decât să mă accepte aşa cum sunt. apoi trage cu ochiul la el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 20, 2022 1:51 am

Eh. Ia luat 5 minute să zică că sunt foarte ciudat. Așa că știe in ce se bagă. și chicotește. După se uită la mama lui , după la Estelle. Promit de față cu toată lumea că voi fii un soț exemplar. și o sărută pe buze pe verzuie de față cu ei. Akame zâmbește și ii invită la masă. Acuma ea e părintele bun și Cecilia e cea rea în duoul lor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 20, 2022 1:55 am

Cecilia face pe drăguţa de dragul copiilor, că nu o să îi mai vadă şi să aibă toţi o amintire frumoasă legată de seara asta. Puteţi rămâne şi peste noapte şi mâine să luăm micul dejun împreună, apoi vă lăsăm că sigur aveţi treburile voastre. spune şi aranjează masa cu magia. Estelle e mai relaxată. Simte un ambient călduros, cum era la ea acasă cu părinţii ei şi îi dau puţin lacrimile. Scuze. Mă gândeam la ei mei. Nu am apucat să îmi iau rămas bun, nimic. şi se şterge repede cu nişte şerveţele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 100 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 68 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum