Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 12 of 26 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jun 25, 2023 4:30 pm

Sara se juca şi ea cu băieţii, dar Maze stătea pe tuşă. Nu avea chef de joacă. Raven îl vede pe Kaneki cum stătea după băieţi şi chiar se uită cu drag. Ştiţi că eu nu am vrut să accept zeii la început, dar am făcut-o pentru toţi care aveau nevoie. În final, am ajuns să am ceva stabil cu cine trebuie, deci acum nu mai vreau să mă bag în alte drame. Cu tine Akame o să fie mereu o chestie neutră între noi. Prefer aşa. Să las universurile eşuate în trecut şi să-mi pese doar de ce se întâmplă în viaţa asta. Dacă nu iertaţi ce s-a întâmplat în vieţile anterioare, nu o să avem nici unul dintre noi pace în viaţa actuală. şi se aşează pe un fotoliu să se uite la Kaneki şi copii, cum se purta cu ei ca un tată adevărat. Însă o să ţin partea lui Cecilia dacă te mai iei urât de ea. E mai slabă, deci o bătaie gravă între voi două sau chiar moartea ei sigur l-ar face pe Damian să reseteze universul. Nu v-aţi săturat ca ura noastră să fie motivul pentru care nebunia lui se agravează? şi se uită şi către Cecilia care despacheta nişte lucruri. Adusese dulciuri pentru toţi copii. Se pune în mijlocul lor şi spune: V-am adus tocmai din Las Vegas nişte dulciuri care nu sunt aici în oraş. Asta stârneşte interesul lui Maze şi se teleportează instant lângă ea. Mersii tuşi Cecilia!

În timpul ăsta Estelle merge în casă, îşi face o cafea şi iese în curte cu Lenalee să se joace împreună. De acolo îl pot vedea şi pe Damian antrenându-se.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jun 25, 2023 8:24 pm

Argintia o asculta atent. Eu m-am băgat in treaba asta că țin la el si vreau să ii găsesc un leac. Am lucruri mai importante de făcut decât să ii fac ceva lui Cecilia. E subiect închis din partea mea. Îmi văd de treabă cum să o ajut pe Estelle ca să îl menținem stabil si sa îl mențin pe Damian in forma. Voi cu viața voastră. De nu e in pericol Jin, nici nu o să știți de mine. si completează Tu continua ce ai început cu Kaneki, pare ca uită de Damian si e bine. Eu mă ocup de Damian de simt că are ceva cu Kaneki. si încheie legătura. Nu are nimic cu ea. Doar a zis ce o să facă.


Astfel își vede de treaba. Damian cu Akame se luptau in desert in bula aia cu mai mulți hoți. Erau spate in spate își văd de treaba. Damian nu era atent la ce gândește Akame ca era concentrat pe ce facea. Cât si Argintia era mai focusată pe Damian să îl oprească in caz de iese de sub control. Damian era pe val si sarea din cal in cal si ii tăia cu sabia. Voia sa își folosească energia distrugerii care acum era albastra. Provoacă mult mai multe daune dar simte ca obosește. Ascunde asta de Akame, dar ea oprește toată acțiunea imediat. Pauză. Trebuie să te odihnești. si scoate prosopul ca sa îl șteargă de sânge si transpirație. Damian bea un apa dintr-o sticla.

Jin, Lyo si Kasen sunt opriți de Kaneki. Se plang toți de el ca este rău si fac ca răutăcioșii. Dar se duc la Cecilia imediat când aud de bomboane. Mersi tușii Cecilia! si ia repede o acadea. Hmm. Oare ce face acest buton? iar butonul fiind de la centrala electrică a casei. Ia băgat pe toți in pana de curent.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jun 25, 2023 8:51 pm

Raven e de acord şi încheie şi ea. Iar cât copii mâncau dulciuri, energia se opreşte în casă şi fetele încep să ţipe. În special Sara era sperioasă de întuneric. Maze nu, ci i se fac ochii roşi de demon şi vede bine în întuneric. Raven se uită după copii şi vede că lipseşte Kasen. Kasen, dacă nu te teleportezi acum în faţa mea, eşti pedepsit. se aude vocea ei ca un ecou în toată casa. Cecilia încearcă să-i calmeze pe cei mici. Lasă dulciurile jos şi îi îmbrăţişează. Movalia nu face la fel că nu voia să fie aşa sensibili. Mama, pot să îl vânez eu pe Kasen? zice cu un mic zâmbet şi ochii ei strălucitori. Dacă nu vine, du-te. Dar să nu îl traumatizezi. Şi da, câteodată e strictă şi extra-grijulie cu ei, dar cât timp e în preajma lor, simte că are totul sub control.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 26, 2023 1:37 am

Kasen nu avea nici o treabă. Nu se sperie de întuneric. Doar se uita la subsol si vede ca era încă un buton. Se gandea ca poate aprinde lumina iar. Aprinde un foc in palma si zboară curios puțin , dar cand să atingă tavanul, intra cu focul in pompa de gaze de explodează toată casa. Kasen era plin de fum acum, nu a pățit nimic de la explozie, doar la amețit puțin din cauza curiozității lui. Ăăăă, nu ma durut. Unde e mama?

Lyo nu avea nici o treaba. Oh. Avem si focuri de artificii ? rade puțin lângă Jin care s-a speriat. Stătea lipit de Cecilia. La simțit Akame ca e in pericol, dar nu era ceva grav plus ca era Cecilia si Raven pe lângă el. Akame își continua antrenamentul cu Damian. Kaneki in schimb era suparat pe Kasen din cauza curiozității lui cât si pe Lyo ca îl încurajează. Mă duc eu după el că ne bubuie ăsta casa.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 26, 2023 7:25 pm

În momentul în care ţeava de gaz a explodat, Raven a întors timpul o secundă, s-a teleportat la Kasen, i-a stins flacăra şi l-a prins de mână. Acum casa era în regulă, neexplodată încă, dar Kasen fiind fiu de zeu, a văzut ce urma să se întâmple în următoarea secundă dacă nu era oprit. Kasen dragule, când te strig să vii înapoi, înseamnă că trebuie să vii înapoi. spune hotărât. Şi se teleportează cu el înapoi în sufragerie. Rezolvă şi treaba cu curentul. Ce faci tu la conductele şi siguranţele casei, oricum? Maze se oftică că nu a mai putut să fugă după el înapoi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 26, 2023 9:19 pm

Eram curios ce fac butoanele alea. Scuze mama. si face Kasen pe nevinovatul care nu a făcut nimic cu ochi de cățeluș. Kaneki îl iartă. Kasen, uite, inteleg ca ești curios așa de fel, dar asculta si de noi. Când te mai roagă mama ta să vii, fa-o cât se poate de repede. iar Kasen nu are ce sa facă decât sa ii asculte pe amândoi.Bine. Așa fac, promit. Lyo cu Jin nu știau ce se petrece, așa ca nu comentează.

In partea cealată , Akame cu Damian fac o pauza. Erau pe banca si mâncau amândoi niște Ramen. Fata se uita la el si ii face o poza surpriza. Desenează niște mustăți si urechi de pisica peste poza si începea sa râdă.

Spoiler:

Ce razi așa, Akame? la care ea Uite ce drăguț ești cu urechiușe si mustăți de pisica. E poza mea de telefon de acum. si rade de el. Damian era rușinat: Șterge poza aia acum!!! si încearcă sa ii ia telefonul. Ea il baga in buzunar si il pupa pe obraz. Nu comenta. iar el oftează lung Pe cât punem pariu Shiva ca va rade de mine de fiecare data când deschide telefonul ? la care el Cum zicea ea? Da, va rade de tine mereu. si chicoteste si Shiva.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jun 26, 2023 10:31 pm

Movalia oftează. Sunt mici, curioşi şi cu puteri.. Ce să le faci. Tocmai de asta e mai greu cu ei. Sunt drăgălaşi şi afectuoşi acum când sunt mici, dar abia aştept să crească şi să fie independenţi, să nu mai stau eu cu grija că fac prostii. se gândeşte scurt. Cum lucrurile revin la normal, Raven începe antrenamentul cu Cecilia aşa cum a promis, iar copii rămân cu clonele lor. Au mers pe un teren de la baza de eroi, unde ea încă mai avea cunoştinţe şi legături. Terenul era pregătit special cu simulări de bătăi, schimbarea atmosferei, anularea anumitor puteri, etc. Puteau încerca de toate acolo.

Estelle, fiind afară, vede scena dintre cei doi şi înghite în sec. Se uită şi la Lenalee şi o mângâie pe cap. Oare dacă nu te aveam pe tine, mai stăteam în relaţia asta? Părinţii mei sigur nu ar fi vrut să ajung un înger. Sau să-mi împart bărbatul. Şi de fapt nici eu.. Voiam să am ceva ca ei doi.. se pune pe gânduri. Dar nu mai pot schimba nimic acum.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jun 26, 2023 11:12 pm

Akame o simțise pe Estelle prost, dar nu ia ascultat gândurile. Cred că se gândește la situația ei. Îmi pare rău de ea că trăiește ce trăiește. Eu m-am obișnuit de mult cu situația dar încă nu îmi place, ea fiind la început cred că o doare tare.    si oftează lung. Îl scoate pe Shiva din Damian si ii pune intr-o arena. Shiva, te rog să te lupți cu Damian pana obosește. După poți sa îți faci de cap cu Vishuu. Limita fiind in galaxia asta, mai departe nu poți pleca că așa funcționează vraja. la care albastrelul Deci îl bat pe ăsta si o am si pe Vishuu? Bag la loto azi. Facem așa. Galaxia e destul de mare pentru noi oricum. si Shiva sare la bătaie ca animalul pe Damian. Argintiul scoate sabia si îl blochează. Ii da un contra atac dându-i piedica si lovind odată in stomac. Argintia se pune pe o banca si citește o carte cât si trage cu ochiul după Estelle cât si după băieți.

Kaneki in schimb se antrena pentru o eventuala rebeliune in iad. In camera lui din baza eroilor, invoca tot mai mulți demoni si pune si gravitația din camera sa fie una mai mare ca sa fie mai greu. Copiii acasă sunt cuminți.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jul 01, 2023 8:07 pm

Estelle o aude pe Akame cu oferta ei pentru Shiva şi o ia râsul puţin. Ei doi trăiesc separat şi aşteaptă orice ocazie să se revadă. Numai poveşti de dragoste aiurea avem.. şi oftează. Merge cu Lenalee la umbra unui copac, pune o pătură pe jos şi o pune pe fetiţă cu capul în poala ei. Hai să tragi un pui de somn, că-i amiază. şi începe să o mângâie calm şi să emane energia ei de înger. Iar Lenalee, cum era o cuminţică şi o ascultătoare, închide ochii. Bine, mama.

Raven începe cu o cursă cu obstacole pentru Cecilia, ca să se încălzească. Alerga şi ea cu Ceci, să o ajute şi să îi dea sfaturi. Iar Vishnu, care auzise ce spusese Akame, era fericită şi lăsase research-ul ei pe mai târziu. Toată galaxia? Perfect. Mergem undeva singuratic. Sper că nu ne pui timp limită super puţin. Gândeşte-te că dacă erai în locul nostru cu Damian, voiai cât mai mult. spune raţional către Akame.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jul 01, 2023 8:27 pm

Argintia o asculta pe Vishuu. Cred că intr-o oră ei doi sunt gata. Mă gândeam să stati împreuna pana la miezul nopții când se pune Damian la somn. Câteva ore in galaxie poate înseamna zile bune de alegeți planeta care trebuie. spuse rațional. Ii ajuta ea oferind câteva ore atunci când poate, dar pentru a petrece mai mult timp trebuie sa se ajute si singuri. Shiva era super motivat așa ca se lupta mai energic iar Damian e intr-o situație defensiva. Mersi. Nu l-am mai văzut așa motivat pe Shiva de mult timp. Astfel Damian e concentrat pe lupta lui cu Shiva.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 26 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum