Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 13 of 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jul 01, 2023 9:36 pm

Vishnu chiar era înconjurată de diferite foi şi ecrane cu diferite universuri pe care le monitoriza, dar le dă pe toate la o parte cu o mişcare din mâini şi merge să facă o baie cu spumă. Acolo îi apare un ecran unde se uita după planeta în care timpul trece cel mai greu. Bineînţeles că o să aleg una unde să stau mai mult! Nu e vorba numai de sex, ci vreau să-l simt, să stau lipită de el, să mă răsfeţe. şi face ca un copil mic de bucurie. Apoi dacă ne rămâne timp să mergem printr-un oraş populat de undeva, ca un cuplu adevărat ieşit la distracţie. şi dă swipe pe la planete în funcţie de ora şi populaţia lor, în căutarea planetelor perfecte. Ce n-aş da să putem să ne separăm fără ajutorul cuiva.. Kasen creşte şi simt cum abia particip la copilăria lui. Ştiai că o strigă pe Raven ''mami''? Că o ştie pe ea mai mult decât pe mine, că eu sunt plecată la muncă. începe o discuţie de fete.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jul 01, 2023 10:25 pm

Akame oftează lung Eu pot face asta din cauză că pot modifica universul după bunul plac cu puterea haosului. Dar si noi zeii avem anumite limitări. La mine este timpul cât trebuie să respect și să aplic legile zeilor atunci când este cazul. Ai văzut cu ochii tai cam ce fac eu așa cu Beelzebub si Zeul Varcolac, si mai e si problema că Damian si Raven devin foarte expuși când plecați voi si nu ar mai putea îndeplini îndatoririle lor de zei in lipsa voastră și ați încalca voi contractul vostru cu ei doi de faceți așa ceva. De plecati după cum vreți voi pentru viața voastră personală in defavoarea vieții profesionale , ați avea multe probleme in Celestia la curtea zeilor. Încerc să vă împac in limita legală. Îmi pare rău ca nu pot mai mult. Ăsta e maximul pe care îl pot face. si se uita la Damian Aș fii vrut să am si eu o relație clasica. Suntem împreuna de o eternitate si nu am apucat vreodată să facem un copil. L-am tot văzut având copil cu una, alta. Dar cu mine , niciodată. Nu am timp de așa ceva chit că îmi doresc asta și sunt și multe fete dependente de el…… si își zice si ea ce o apasă in discuția asta ca între fete. Măcar tu cu Shiva să fiți mai bine decât noi doi. Cred că Kasen se va simtii bine cu voi. Când l-am ținut eu in brațe , am simțit cum el se simte puțin pierdut cu ceilalți din cauza ca el e un zeu si ceilalți nu. Probabil crede ca e neînțeles si tot încearcă chestii din curiozitate cât să fie pe placul celorlalți. își da cu părerea ca un mentor experimentat cu copiii către un părinte ce vrea să știe detalii pe care nu le poate vedea mama.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jul 01, 2023 10:39 pm

Ştiu că nu e ok să lipsim prea mult că ne neglijăm munca şi îi lăsăm pe Raven şi Damian expuşi fără toate puterile.. Singura variantă să putem pleca noi cu Kasen undeva ar fi să se sacrifice ei doi şi să ne lase pe noi să stăpânim corpul. Eu aş cere asta, că doar nu îmi e ruşine. O fac pentru familia mea. Kasen are nevoie să stea şi cu alţi zei ca să prindă încredere. Dar ştiu că nu o să accepte cei doi şi partenerii lor. şi oftează. Găseşte între timp două planete: una nepopulată în care timpul trece de 3 ori mai greu ca să se poată bucura unul de celălalt şi una populată unde timpul trece de 2 ori mai greu ca să poată vizita şi merge ca un cuplu adevărat. Când i-am ales, ne aşteptam să îşi poată menţine destinele împreună, că asta ne permitea şi mie şi lui Shiva să fim împreună mai mult. Dar... s-au întâmplat toate complicaţiile astea pe drum. şi îi e ciudă de situaţie. Dar se ridică din cadă şi merge goală, cu apa curgând de pe ea, într-o încăpere. Erau multe dulapuri şi oglinzi acolo aşa că se uita ce haine să aleagă. Şi legat de copil.. Ar fi frumos să ai şi tu pentru prima oară un copil cu el. Ca mine. Îţi zic din experienţă că e frumos dar o să fie dureros câteodată, pentru că nu eşti numai tu în viaţa lui. apoi se opreşte să numere puţin pe degete: Ca să nu mai zic că acum are ... câţi?? Trei copii ai lui şi a mai luat şi angajamentul pentru a-l proteja pe Kasen că e al lui Shiva. Toţi sunt super mici şi încă un copil ar fi o bătaie de cap gigantică. Oare asta e cea mai numeroasă generaţie de copii? spune ultima fază chicotind. S-a cam exagerat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jul 02, 2023 12:36 am

Argintia își teleporteaza un milkshake in mâna Nu cred că mai e nevoie să te gândești la idei de cum să ii posedați pentru o vacanța. Antrenamente de genul vor fii de doua-trei ori pe săptămâna cu jumătate de zi liberă ca sa puteți pleca. Îți poți face idei pe termen mai lung pentru tine si Shiva. si se uita la Damian.

Legat de copil si de fete. Îl fac cand voi simtii momentul potrivit. Ne vom înțelege noi mai târziu. Mă deranjează că îl împart , dar am găsit o soluție de mijloc pentru universul asta. E ultimul meu compromis de genul. I-am dat lui Damian ce a vrut mai mult, dar ne-am înțeles noi ce o să facem de o dă in bară si in viața asta. O să aștept pana când se calmeaza toate lucrurile.

In viața asta o să fac ca el și de va vrea să le salveze pe celelalte ori să vorbească cu ele. N-am vreo problema. Dar de mă înșală , il bat atât de rău încât se va gandii de doua ori dacă să mai privească ori vorbească cu alta sau nu. Deja e o situație aiurea că atât eu si Estelle trebuie sa îl împărțim. De ne înșală , chiar e nesimțit.  
si are acum o privire tăioasă către Damian. Argintiul când o vede are un nod in gât si se lupta cu Shiva mai mult de panica acuma. Albastrelul il simte. Chiar ii e frică de ea de e suparata pe el de la panicat cu o simplă privire….

Văd că a terminat. Distracție plăcută cu Shiva. si ii face semn lui Damian să vină la ea. Gata antrenamentul. Vezi că a adormit Lenalee. Du-te la Estelle și odihnește-te cu ei cat timp lipsește Shiva. Am multe cărți de citit, așa că nu mă deranja. si îl pupă pe obraz puțin că a făcut treaba bine si ii face semn să plece. Argintiul voia timpul lui cu ea, dar ii dădea dreptate că Estelle are mai multă nevoie de el acuma cat și să nu o deranjeze atunci când e ocupată. Vorbim mai târziu la telefon. O să iti scriu de te văd online. Spor la citit.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jul 02, 2023 12:41 pm

Aşa de des? Păi e perfect! spune fericită. Găsise o rochie lungă neagră cu sclipici, decoltată, cu crăpătură la picior, tocuri cui, avea unghiile făcute.. Ce să mai? Tot tacâmul. La părul ei lung nu prea avea ce să-i facă special, aşa că îl lasă normal, oricum se va ciufulii, hehe. Data viitoare îl iau şi pe Kasen. Cu Shiva nu a apucat să stea mai deloc şi e important să formeze legătura aia tată - fiu. Sunt curioasă dacă o să aibă apucăturile lui. şi chicoteşte, apoi apare pe planeta lor ca să-l ia pe Shiva. Te iubesc, dar nu te apropii de mine dacă nu ai un duş făcut. spune hotărâtă. După se uită la Akame, Şi pe tine te iubesc ~ Mersi de vrajă.

Raven simţise şi ştia că Vishnu plecase şi chiar se bucura pentru ea. Nu o va deranja. Doar aşteaptă să-i povestească, când se întoarce. În timpul ăsta, ea nu a terminat cu Cecilia. A pus o altă cursă, de data asta şi cu obstacole şi cu inamici, ca să o obosească bine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jul 02, 2023 1:42 pm

Pare că o să ne înțelegem bine. Te iubesc si eu. zise Argintia către Vishuu binedispusă. La care Shiva: Vishuuu ce frumoasa ești~ si voia sa sara pe ea, dar îl prinde Damian de haina Ai auzit ce ti-a zis șefa ta , nu? Hai la duș. Știu că și tie îți e frica de Vishuu de e suparata pe tine. si rade de el. Shiva oftează Bineeee. Mă duc. Akame, am dat noi fail cu Damian dar măcar ne-ai rezolvat tu o parte din problemă. Mersi. ii zice argintiei recunoscător si el că măcar un zeu si-a făcut treaba si îl certa si pe Damian. Damian era obișnuit așa ca nu baga de seama. Akame ii raspunde lui Shiva.  Nu îl mai tachina. Treaba asta e una de doi, nu de unul. Damian încearcă tot ce poate dar e prea mult pentru un singur zeu. Unde nu poate rezolva el o problema , o rezolv eu. si din drăguța care era, devine  autoritara Acum valea să vă spălați pana nu va bat eu pe amândoi. iar Damian si Shiva fug ca dracu de tămâie la baie ca să se spele. Erau in cabine de dus diferite si vorbeau.  Frate asta a ta e prea autoritară. Dar ne ajută. Să știi că am tot fost suparat pe tine că nu ești împreuna cu Raven. Noi doi ne-am vorbit atunci că ne ajutam reciproc. M-am simțit păcălit de tine o bună perioada de timp. iar Damian îl asculta Te inteleg.Dar știi toată povestea. Mi-am dorit atunci să fiu înapoi cu Cecilia, nu s-a putut. Cu Raven aceeași poveste. Am încercat de unul singur și nu găseam niciodată un final in regula. E cum a zis Akame, e prea mult pentru o singura persoana. Femeia asta a tot făcut lucruri împreuna cu mine încât o consider jumătatea mea. Mă bucur că a găsit o soluție pentru voi dacă nu am putut eu. Chiar am încercat să găsesc ceva, dar nimic eficient precum Akame cu modificarea universului ca să fim separați dar fără să pier eu și Raven.   iar Shiva Drama ta, problema ta. Dar pana la urma destinul a făcut in așa fel încât sa fii cu o fată care mi-o poate da pe Vishuu , suntem chit. Tu ai ce vrei, eu am ce vreau. si cu împăcarea asta dintre Damian si Shiva, își văd amândoi de dușul lor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jul 02, 2023 2:27 pm

Şi cât stăteau băieţii să se aranjeze, se pune şi Vishnu lângă Akame. Off băieţii ăştia.. Se comportă ca nişte copii. se plânge scurt dar chicoteşte. Dar ce să facem. Îi acceptăm aşa cum sunt. Estelle plecase şi ea să o pună pe Lenalee în pat şi merge în dormitorul ei să citească una dintre cărţile de care zicea Akame.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jul 02, 2023 2:36 pm

Asta e. Au multe defecte dar ii iubim cu totul. si rade puțin. Se gândise la Vishuu. Trage aer in piept. De Damian știm cu toții ce defecte are. Dar și Shiva le are. Când la trezit Damian pe Shiva, la lăsat să se culce cu Estelle de zece ori din poftă carnală. Estelle nu s-a prins ca e altcineva când Shiva îl controla pe Damian, credea ca are doar alta culoare cum e la mine de exemplu. Consider că trebuie să știi asta înainte de a începe o nouă viață cu el. ii zice adevarul că s-a apropriat destul de Vishuu cât să fie onestă cu ea, așa cum e si cu Estelle.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jul 02, 2023 3:39 pm

CE MĂ?! zice tare şi emite o undă de se sperie şi zboară toate păsările din copacii din jur. Bineînţeles că ştiu faza şi că ştiu că ăsta era planul, să încerce universul ăsta cu Estelle ca să nu mai moară nimeni din familie. DAR credeam că Damian a făcut intenţionat faza aia, nu că Shiva a decis-o! şi se ridică de pe bancă, supărată. Nimeni altcineva, dar absolut nimeni nu mai trebuie să afle de faza aia. Raven a fost în depresie un an din cauza despărţirii ăleia de căcat. Dacă află, i se retrezeşte ura dar de data asta pe Shiva. Estelle s-ar înfuria şi simţi folosită iar, că deja o face. şi începe să se uite agitată către uşă, dacă vine Shiva. Într-un fel l-ar lua la bătaie, că şi ea a fost folosită în proces, în alt fel fapta e deja consumată şi iremediabilă. De aia l-a lăsat Shiva pe Damian să se culce cu mine la început şi am simţit că se reglează karma lui.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jul 02, 2023 4:16 pm

De ce crezi că am vrut să vă separ și să îți zic tie in față când sunt toți plecați ? Ca să nu afle nimeni. Raven si Damian nu au acces acum la toate puterile de zeu, cât si Shiva e cu capul in nori de nu se uita după tine. că da, a manipulat mai multă lume ca să ii zică asta lui Vishuu și să fie sigura ca nu e cineva care ar trage cu urechea. De zis, nu zic la nimeni. Deja îmi pare rău cum este Estelle acuma. si își aprinde o tigara Ca să mă revanșez pe bune de Estelle, in viata următoare va avea un partener doar al ei cu parintii aproape si rămânând un inger decăzut. Planeta pe care am făcut-o acum , o să fie a lor pentru a avea o poziție de putere in univers. Dar nu ii spune asta că nu vreau să aibă speranțe care ar face-o să aibă ganduri suicidale. Să se concentreze pe ce are de făcut acum. De Shiva, te descurci tu.

Băieții nu aveau habar ce discutau fetele. Damian se îmbraca in haine de casă că aici va rămâne in restul zilei. Shiva in schimb îmbrăcat la patru ace. Nu puteai si tu sa te îmbraci mai bine? la care Damian Eu nu plec undeva , domn patron. Mai bine mergem la Vishuu in loc sa ne certam. Vreau sa îmi iau la revedere de la ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 13 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum