Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 24 of 26 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Sep 17, 2023 10:55 am

Ceci îl ia de mână pe Damian şi fug repede de la locul incidentului. Clonele rămân acolo să îşi facă treaba, iar ei doi se adâncesc în pădure. Acolo era întuneric beznă şi multă linişte. Nu se auzea nici un animal. Când sunt destul de departe, se opresc, şi bruneta respiră rapid de la oboseală. Se lasă cu spatele pe un copac şi se uită la Damian. A fost incitant. Trebuie să o mai facem. şi îşi trece mâinile prin păr ca să-l aranjeze.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Sep 28, 2023 3:24 am

Argintiul răsufla puțin si el. Da, a fost interesant. si rade puțin. Totuși se uita la ceas. Nu a uitat că va trebuii să stea pe zi cu Lyo si Sara cât si Cecilia va avea antrenamentul ei. Văd că s-a făcut târziu pe pământ. Te duc acasă ? Nu aș vrea să fiu eu cel care îți strică antrenamentele totuși.   zise puțin ofticat ca nu poate sta mai mult, dar era conștient de cum era acuma viața brunetei.

Meanwhile Akame se gândise la nava aceea a vânătorilor, a treia problema majora din ultimul timp. Voia să afle și ea una alta despre ei dar e conștientă că ar fii depistată repede din cauză aurei ei de zeu si are deja multă treaba de făcut. Avea nevoie de cineva puternic, să îl aibe la mână cu ceva iar vânătorii să nu știe cine e. Ia venit gândul la Tartaglia. Astfel cu magia își pune pe ea o rochie neagră cu spatele gol, dar puțin decolteu , tocuri, si își aranjează și părul. Rămâne albă cu energia la nivelul unui inger ca cei de acolo să nu o recunoască că ea este zeița roșcată care le-a făcut un favor. Astfel face un portal și ajunge acolo. Gărzile se uită la ea și într-adevăr nu o recunosc. Planeta este închisă pentru musafiri nepoftiti. Te rog frumos să părăsești zona noastră imediat. zise o persoana din gărzi. Argintia se uită la ei neutră. Scoate din poșetă mai multe bijuterii. Numele meu este Akame. Sunt un inger și într-adevăr nu avem relații prea bune. Dar am venit doar să cercetez și să plec. Nu sunt interesată de un conflict. Vă ofer bijuteriile mele ca monedă de schimb. iar băieții se uită la bijuterii și vedeau într-adevăr că sunt reale. Așa că ii se permite. Îngeraș, noi îți permitem. Dar sfatul meu, ferește-te de restul, îngerii nu sunt bine primiți aici. A mai venit una de curând și nu vrei să știi ce a pățit. ii zise ca un sfat , dar si ca un avertisment. Akame se simțise jignita la apelativul ,, îngeraș “ , dar joaca in continuare rolul ei. Inafara de Tartaglia si de câțiva , restul mă stiu doar in forma mea de zeu. De arăt cine sunt eu, își înghit limba imediat. Dar nu am venit aici ca să mă dau mare, mai bine mă abțin. si le raspunde cu: Multumesc frumos pentru sfat. Așa o să fac. face pe prostuța și face cu mâna. Astfel Argintia pleacă pe jos până ajunge in oraș. Facea într-adevăr poze așa cum a spus ca să fie in rolul ei. Dar restul pe care o văd își schimba privirea într-una răutăcioasă. Unii își zic in șoaptă ce e cu fata asta. Dar erau unii băieți care erau mai cu tupeu.Hei păpușă, ce cauți aici? Nu vrei să vii cu noi? Argintia deja avea o problema cu nesimtitii , dar se abține. Nu, mulțumesc. Sunt in interes de serviciu. dar răspunsul ăsta nu era unul prea plăcut pentru ei. Akame când ii vede că voia să o atace ridica mâna ca să își folosească puterile. Tartaglia era in schimb in zonă și o recunoaște pe Akame. Se teleporteaza imediat ca să o oprească. Liniște-te. Nu o merită. Nu îți murdarii mâinile cu fraierii astia.
Spoiler:

Argintia in schimb se uită la el iar Tartaglia ia distanță acum că a oprit-o. Baieti, știți bine că nu este permisă hărțuirea. Nici măcar pentru străini. O interoghez eu să văd ce caută aici. De mai observ comportament dinasta , sunteți trimiți la carceră. zise scurt si la obiect. Cum șatenul era respectat și de data asta e vorba de interesul lor, nu aveau o problema. Chit ca femeile incepeau să îl bârfească pentru că Tartaglia a sărit in apărarea unei fete străine față de ei. Astfel ajung la birou. Akame se pune pe canapea iar Tartaglia o servește cu un pahar de vin. O considera atractivă, dar având in vedere poziția lor diferită de putere și revederea lui cu Estelle, nici măcar nu se gândește la ceva. Dar e conștient că Akame a venit cu un anumit interes aici. Nu știu de ce ai venit incognito aici, dar probabil ai interesul tău. S-a întâmplat ceva de ai venit aici? Argintia apreciază că e manierat și nu încearcă ceva cu ea. Ai ghicit bine. si rade puțin. Bea puțin din paharul de vin. Sunt multe probleme in univers. Nu am cum să mă ocup singură de toate. Dar e o problema destul de importantă pe care o consider că m-ai putea ajuta. Contra cost, desigur. iar șatenul e curios de toată treaba, că simte că poate face afaceri cu ea. Exista probleme in univers pe care zeii nu le pot rezolva , ci noi, niște îngeri decazuti ?! Vreau să aud, dar după ce oferi tu mai întâi. iar Akame întinde mâna și pocnește din degete. Din afara orașului lor in curs de formare ies erupții de petrol. Pentru început , v-am dat in avans mai multe rezerve de petrol.  Ești interesat ? iar când Tartaglia când vede că au petrol mai mult dintr-o dată , era numai ochi si urechi. Dacă asta e plata in avans , într-adevăr ascult. Ce s-a întâmplat ?! Cu ce vrei să te ajut? iar Akame ii povestește de vânători și ii arata navele lor. Păi as vrea ca tu si încă cineva să strângeți informații despre vânătorii de zei. Având in vedere că pe tine nu te cunosc , nu ești in ochii lor. iar Tartaglia se gândește la ce ia povestit ea, Akame glumeste puțin O poți lua si pe Estelle dacă vrei, știu că vrei să petreci timp cu ea oricum. Nu ascunde de mine că ai crush pe ea. iar șatenul e jenat. Ești rea. si își da ochii peste cap. Dar inteleg. Afacerea asta e una bună pentru amândoi. Mă voi gandii dacă o iau pe Estelle cu mine totuși. iar Akame își da ochii peste cap Alt indecis. si se ridica in picioare. Totuși întinde mâna iar cei doi dau palma semn că s-au înțeles. Mă bucur de vizita asta. Dar trebuie să plec. Ne auzim, pa pa~ iar Akame pleacă. Se gândise la Damian in timpul asta. In timp ce Tartaglia se întoarce la treaba.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Sep 30, 2023 9:16 am

Pff. Party breaker. Se plânge Ceci care totuși mai voia niște timp cu el, după ce ca se vad odată la câțiva ani si sunt mulți factori împotriva lor. Dar bine, du-ma.. La ora aia toată lumea dormea: Raven cu Kaneki, copii în camerele lor şiii Estelle cu Lenalee. Copila avea un pat mare pentru a fi bun când creşte. Ea dormea dusă, doar Estelle era încă supărată şi trează. Îi era somn, dar gândurile legate de ultimii ani o frământau. Dacă tot vor să fie împreună, atunci ce rost mai are să mă sacrific eu să fiu exilată pentru el? Nu mai vreau să stau aici. E o prostie ce se întâmplă. Şi începea să-şi facă planuri. Dacă mai stă mult indecis, fac bagajele mele şi ale ei şi plecăm. şi stă pe o parte. O mângâie pe cap pe fetiţă dar cu grijă să nu o trezească.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Oct 02, 2023 10:31 pm

Nici mie nu îmi place dar nu am ce să fac. si o acopera pe bruneta cu o noua aură. Astfel pleacă in spațiu împreuna pana o duce aproape de pământ. Nu a zis cine știe ce că era constient că e foarte târziu. Dar avea mai multe gânduri mixte  Sper că te-ai distrat. Nu a fost exact cum voiam să fie, dar a fost frumos. și o lua in brațe. In partea cealată coboară o rază de lumină, a lui Akame. Deși este târziu și a avut de lucru in timpul noptii, nu ii mai venea să doarmă. Era afară și fuma o țigară. Simte ca Damian inca e plecat și își dă ochii peste cap. Se pune pe un scaun de la terasă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Oct 03, 2023 5:44 pm

Şi ea îl strânge în braţe. Să îmi promiţi că mă mai scoţi prin alte planete. îi spune apoi, privindu-l serios. Acum că totul pare safe, Vishnu vrea şi ea să meargă la somn. merge şi Vishnu la somn. Nimeni nu e în pericol să facă nimic greşit - Bifat. Damian nu e în pericol să înnebunească - Bifat. Akame nu izbucneşte de nervi? - Nebifat. Nu ştiu ce o să facă dar poate aflu mâine dimineaţă, hehe.
În rest în univers era totul iar liniştit. Vânătorii de zei se regrupau după bătaia primită de Raven din celălalt univers. Şi că veni vorba de ea, ea nu crea probleme. Găsise o vrajă interesantă. Era pe un zgârie nori dintr-un orăşel din Italia şi ne gândea ce să facă în timp ce mânca nişte cipsuri. Penthouse-ul ei? Era distrus complet şi locul curăţat. N-a mai lăsat nici o urmă de ea şi copii pentru vânători.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Nov 14, 2023 9:53 pm

Desigur. Păstrăm legătura. Îți scriu când am ocazia. ii zâmbește și o conduce undeva aproape de pământ și o teleportează la Jin. Micul brunet dormea dus in patul lui. Astfel argintiul când o vede pe brunetă in siguranță, se întoarce printr-un portal la planeta vampirilor. Răsuflă ușurat că e totul ok și aici, voia să vorbească cu Shiva dar nu îl simte deloc in el, semn că la scos Akame când era el plecat. O aude la spatele lui, avea geanta ei cu Shiva in formă de tigrisor alb ce dormea acolo. Ce ai făcut cu Shiva?! dar tigrisorul din geanta casca lung si se trezește, se uita stânga dreapta EA MA CAPTURAT!!!! Ce crezi că faci , Akame!?? iar fata se uită urat la amândoi Poate cu Damian nu am ce să fac. Dar cu tine, nu te las eu nici să te uiți cu ochiul la decolteul altei fete când ești in el. Sau vrei să te certe iar Vishuu?! dar tigrisorul de Shiva face Nu e nevoie să mă capturezi femeie când pleacă ăsta după vreo fată. Cine mă crezi!?! dar Damian face Calmează-te , Shiva. Nu e nevoie să faci gălăgie. dar zicea pentru el Eu in schimb cam va trebuii să sun la spital. Soarta mea e deja scrisă. Dar spre norocul lui, Argintia se gândise înainte cum să reacționeze : Va trebuii să ii zic de noile vesti cu anomalia iar ultimul lucru de care e nevoie e să îl bag eu la spital ori să ne certăm prea mult. Să nu mai zic că ii vor venii și copiii lui azi…..Nu vreau ca după mult timp niște copii să își revadă tatăl într-o cameră de spital in loc să se joace. și se îndreaptă spre el, lui ii era frică că o să îl bată, iar Akame…. Îl mușcă de umăr și îl ronțăie puțin de îl gâdilă și îl face să râdă puțin. Baka. Sunt supărată pe tine că ai fugit. Dar nu vreau să te vadă Lyo și Sara la spital când vor venii azi la tine. Așa că o să te mușc până te înveți minte!!! iar el îl raspunde E supărată ea dar ține cont că Cecilia încă nu are partener și nu vrea să se simtă singură. Poate vor avea toane mai bune și nu se vor mai certa. Și cam are dreptate de Lyo și Sara că vor sta cu mine azi…. dar ii zice Vezi să nu te mușc eu. și o ia de palmă, o mușcă puțin ca să ii bea niște sânge. Fata roșește puțin dar îl muscă de gât și ii suge pielea cât să ii lase un semn, chiar dacă nu are colți de vampir , are alte metode. Se dă jos de pe el. Vezi că o să avem mult de lucru. Ai face bine să iei micul dejun. De te simți obosit că nu ai dormit, mergi la somn mai devreme azi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Nov 14, 2023 11:40 pm

Cecilia oftează când ajunge în casă. Mi-aş fi dorit mai mult.. Dar na. îşi spune în gând. Dacă vede că Jin doarme liniştit, se schimbă în pijamale şi se pune şi ea în pat. Oricum Estelle, Akame, acum eu. Îi creez mai multe probleme aşa. Se uită puţin pe telefon cât e prinsă în gânduri. Avea mesaje de la Lolo care era curioasă ce se întâmplă, tipul din Dubai care îi ura noapte bună şi ... 0 mesaje de la Akame deşi îi văzuse storyul. O parte din ea şi-ar fi dorit ca Akame să se bage în seamă subtil aşa. Mâine iar mă antrenez, dar apoi mă întorc la Lolo. Phew. Viaţa acolo nu e depresivă ca aici. şi uite aşa închide telefonul şi se pune la somn.

După încă câteva ore, se face dimineaţă. Raven a dormit dusă şi s-a odihnit foarte bine.Azi îi duc pe copii pentru prima oară la Damian. O să fie ciudat. Dar măcar o să am linişte o zi. Se învârte în pat şi îl ia în braţe pe Kaneki. Mhm, până se trezesc drăcuşorii mai am timp de stat. Dar dacă Raven s-a trezit bine, Estelle era fix invers după cearta cu Damian şi nehotărârea lui. Aş vrea să plec la Tartaglia, dar abia ce am fost. Nu vreau să par disperată sau să grăbesc lucrurile. Şi nici nu o pot lua pe Lenalee, că o să o simtă că e înger pur şi deocamdată poate fi în pericol acolo. Dacă o las cu Damian, nu o să aibă grijă de ea, deci... Nu ştiu ce să fac. se gândeşte în timp ce se uită la tavan. După câteva momente se ridică totuşi cu grijă să nu o trezească pe fetiţă. Îşi prinde părul într-un coc ciufulit şi merge la bucătărie să îşi facă o cafea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 16, 2023 2:12 am

Argintia nu mai avea ce să spună, își aprinde o țigară: Îți spun de pe acum. Eu voi fii atentă numai la Jin când va venii. Tu ai grijă ca nu cumva Sara, Lyo și Lenalee să nu se înțeleagă. Cand eram pe pământ nu si-au vorbit prea mult, din ce am văzut eu. Te descurci tu. iar fata pleacă in zbor la casa ei. Shiva se întoarce la Damian și reintra la somn, nu avea ce să zică că se știa că va sta cu Kasen. Akame se uita la ceas, își bea o cafea ca să nu adoarmă: Am lucrat toată noaptea de parcă voiam eu o tură de noapte..….Trebuie să mă liniștesc. Am de farmat artefacte in jocul meu, universul poate să aștepte. zise gamerița din ea . Avea dinainte cutii cu un set de gaming , desfăcea cutiile și începea să monteze mai multe lucruri in camera ei înainte să se joace. Lui Damian ii schimb nu are ce să comenteze atunci când are dreptate Asta cam așa e. Ea a stat mai mult cu toți trei pe când era pe pământ și a putut să vadă cum sunt ei trei. Mă ocup eu de ei azi. și își pune pe el pijamalele de dinainte, voia să se întindă in pat. Ajunge și o vede pe Estelle, se simțea cam awkward puțin Oh, hei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 16, 2023 11:43 pm

Estelle era deja cu cafeaua în mână, şi ea în pijamale. Se îndrepta spre dormitorul lor ca să îşi ia nişte haine pentru azi. De Damian nu ştiuse nimic toată noaptea aşa că o surprinde să îl vadă brusc în faţa ochilor. Neaţa. îi spune simplu, mai mult că se simte obligată să o facă din moment ce locuiesc împreună. Iar ca să nu stea ca doi ciudaţi fără să facă nimic, ea pune cafeaua pe o noptieră şi deschide dresingul. Ai ochii obosiţi. îi bate un apropo în timp ce se uită printre umeraşele ei, că nu ştie ce să poarte azi.

Raven aproape că aţipise iar în braţele lui Kaneki, dar simte cum ceva sare în pat pe ea. Mami, mami, azi mergem la tati? Era Sara care se trezise şi îl luase şi pe Lyo cu ea, că nu prea mergeau despărţiţi. Sara, ţi-am zis să nu îmi mai citeşti gândurile! Chiar vrei să pun o vrajă pe mintea mea şi să te blochez? spune movalia care se pune pe spate şi deschide ochii. Cei doi gemeni se băgaseră între ea şi Kaneki, dar erau adorabili aşa că nu o deranja. Degeaba! O să trec peste orice vrajă, hehe! spune încrezătoare şi se uită la Kaneki. Îl apasă uşor cu palma pe obraz. Tati, trezeşte-te! Nu mai fiţi leneşi! spune cu energia de dimineaţă. Gemenii ştiau că Damian e tatăl lor genetic, dar Sara, datorită abilităţilor ei dezvoltate de citire a gândurilor, a încercat să se familiarizeze cu faptul că Damian e ''tati'' deşi nu îl simte ca un tată. Iar lui Kaneki îi spune la fel pentru că e imaginea unui tată adevărat şi pentru că îl vede zilnic. Aşa că da, ea consideră că are doi taţi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 20, 2023 2:12 am

Damian nu știa ce să răspundă fără să provoace iar o ceartă , așa că zice doar M-am uitat la un serial că nu am putut să dorm. dar zise și un adevăr  Am vorbit mai mulți părinți să antrenăm copiii de pe acum. Azi vor sta Lyo si Sara împreună cu Lenalee. Dacă nu te deranjează.   ultima parte fiind mai degrabă dacă e de acord și ea ca Lenalee să petreacă timp cu fratele și sora ei vitregă.

Lyo in schimb avea mai multe întrebări pe care va vrea să ii le zică lui Damian , pe care îl striga cu Papa iar pe Kaneki cu Tata ca să nu facă vreo confuzie între ei. Îl trage pe Kaneki de o șuviță Trezește-te Tatii!! Ne e foame! zise mai mult ca o momeală. Kaneki era morocănos Așteaptă și tu puțin. Încă îmi e somn. dar Lyo îl trage mai tare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 24 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 26 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum