Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 18 of 100 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 59 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 9:58 am

Exact. Iar brunetul îi place schema și iese afară. Că da, să lasă croitorul să își facă treaba. Și cum nu are o treaba anume, își ține coroana pe cap. Este afară și se uită la muntele mare din spatele castelului. Acel munte separă capitala de mare. Hmm. E unul mare, ar merge să fie sculptați toate capetele regilor? se întreba pe sine. O așteaptă pe soția lui , dar cum aceasta avea o treabă.. Regele profită că nu are de semnat tone de hârtii și se plimbă pe afară. Observă totuși cum oamenii muncesc pentru repararea caselor. Cum e în țoalele lui normale .. se bagă la ajutor. Dar alteță, nu e nevoie să ne ajutați. Sunteți regele! spune un muncitor. Și? Asta nu mă face mai presus de un om. Regatul este casa mea. Iar un bărbat mereu ajută la reparații. Și în fond, e doar lemn. spune brunetul ce ajută la refacerea caselor. Își face câteva clone de un număr egal cu al muncitorilor ca să se termine mai repede..Voia să refacă și zidul din piatră. Dar Marietta l-ar fi certat grav dacă pietriș se scurgea pe coroană.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 10:13 am

Când mergeau fetele acasă, dau în drum şi de Izaya cu oamenii care construiau. Marietta mai că voia să îl ia la bătaie. Rege Izaya? întreabă încercând să îşi păstreze calmul. Puteţi veni puţin? Normal că îl chema, când erau atâtea clone şi nu ştia care e. Shirley se uită mirată dar tace şi ţine mai strâns de cal.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 10:24 am

Iar Izaya vine la Marietta. O să urmeze o ceartă.... spune în timp ce își dă ochii peste cap. Dar o vede și pe Shirley. Chiar dacă îl ceartă, e curios de răspunsul brunetei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 10:35 am

Marietta se apleacă puţin, fără să se dea jos de pe cal, şi şopteşte. Să nu te mai prind că murdăreşti haine regale pe aşa ceva sau că munceşti fără mânuşi. Vrei să faci pe inimosul? Pune croitorul să facă haine speciale pentru asta. Acum lasă oamenii să îşi vadă de a lor şi vino la micul dejun. Ai o înmormântare de pregătit. Eşti rege. îl ceartă ea şi după îşi îndreaptă spatele şi începe să meargă iar spre castel, fără să audă altceva de la el. Shirley stă şi se uită la el, apoi la mamă, dar nu ştie ce să facă. Mh, vi pe cal? întreabă încet. Încerca să îl ajute să ajungă mai repede acasă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 10:39 am

Iar Izaya le trimite mesaj oamenilor, în gând. Eu vă ajut, dar vedeți cum face sfătuitorul meu? Trebuie să o ascult. Dar las clonele mele să vă ajute în continuare. le spune el și se duce după la Shirley. Acum dragă. și se spală prima oară pe mâini. Se urcă pe cal și o ține în brațe, cu mâinile pe burtica ei. Ei, ai aflat?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 11:03 am

Um... murmură ea şi face o pauză. Încerca să tradă de timp. Nu sunt însărcinată.. spune în şoaptă şi începe să meargă după Marietta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 11:13 am

Iar el oftează scurt. Se pare că ești genul de femeie care rămâne greu cu copil. și o strânge în brațe. Dar privește partea bună, o să o facem mai des ! îi zice de data asta în șoaptă la ureche, senzual.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 1:52 pm

Nu boci! Cine ştie cum se adevereşte... îi spune supărată şi se întoarce cu faţa la el. Poporul aşteaptă moştenitori în maxim câteva luni. Aşa e mereu. Altfel le scad speranţele şi încrederea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 1:59 pm

Iar Izaya își dă ochii peste cap. Sătul de calul incomod, se face motan și se pune pe umărul ei. Poporul e mai îngrijorat că poporul vecin ne-a declarat război. Ei erau în alianță cu vechiul rege și s-au cam supărat . E important să avem moștenitori, dar mai importantă e siguranța regatului. mormăie motanul ce dă cu lăbuța după un fluture ce zbura în fața lor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 2:09 pm

Ce naib--? întreabă ea speriată dar se opreşte înainte să pronunţe tot. Se uită la motan şi nu ştie ce să zică. Tu...Mai poţi face multe lucruri de care eu nu ştiu? Adică acum te transformi şi în animale?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 18 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 100 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 59 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum