Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 19 of 100 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 59 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 2:25 pm

Hmm. Sunt un semi-zeu ca putere ca să zic așa. Ce nu pot face e să creez viață din nimic și să fiu nemuritor. Chit că tinerețea veșnică nu ar fi ceva prea greu...Dar nu există o vrajă care să mă facă să mă întorc eu singur din morți. și oftează scurt. Puterea mea provine din ochi. Mama face parte dintr-un vechi clan ninja. Dar chiar și așa, puțini au ochii mei. În de-alungul istoriei, doar 4 persoane au avut ochi ca ei mei. numiți și rinnegan. și după se face mai comod. Dar nu mai contează. spune motanul ce mieune ușor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 2:59 pm

Înţeleg.. murmură încet şi continuă drumul. Dar eşti drăgălaş aşa. apoi zâmbeşte. Simţea o conexiune mai puternică când era el motan. Până la urmă ajung la castel, că nu era aşa departe, ci doar merseseră ei încet, şi se dau jos de pe cai. Un servitor îi ia şi îi duce înapoi în grajd să îi perieze şi toate cele. Când să intre în castel, văd o fată roşcată cu o pelerină maronie pe ea şi glugă pe cap care aducea o căruţă cu saci de făină. Stătea cu capul aplecat, dar Marietta o recunoaşte imediat. Bună dimineaţa, Annie. îi zice şi o mângâie uşor pe umăr. Fata face o plecăciune şi îi zice şi ea Bună dimineaţa, majestate. apoi se uită la Shirley şi face şi în faţa ei o plecăciune. Marietta îi face semn lui Shirley să intre, să o lase pe Annie în treaba ei. Annie era fata unei familii de morari şi se mai ocupa cu transportul de grâu, fân, făină, diferite lucruri care trebuiau. Ea trebuia să ducă sacii de făină la bucătăria regală, căci îi rămăseseră de luna trecută. Shirley mângâie motanul pe care acum îl ţine în braţe şi, după ce o salută pe Annie, intră şi ea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 3:07 pm

Vai , ce îmi place când mă mângâi! se alinta motanul și toarce. După se uită și la Marietta. Hei Marietta. Am lăsat o clonă să se ocupe de hârtii . Dacă asta căutai. spune motaneul cu vocea normală de Izaya. Ca să nu fie un dubiu. Sora momentan a primit ordine doar să se ocupe de armată. În sensul să verifice armamentul și ce mai era în inventar. Se plictisea grav.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 3:16 pm

Nu căutam. Oricum te puneam după masă să te ocupi de ele. Voiam să vorbesc cu omul care a luat trupul soţului meu, căci trebuie să îl înmormântăm cum se cuvine după micul dejun. murmură concentrată şi trimite o servitoare să îl caute şi să îl aducă la ea. Annie îşi vede de treabă. Lasă sacii la bucătărie şi iese din cetate. Bine, hai că mi-e foame! spune Shirley mai veselă. Îi trecuse supărarea că nu era însărcinată şi voia să mănânce.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 3:20 pm

După se pune jos și se reface om. Da, și mie îmi e foame. spune el în timp ce se întinde. Ar trebui să îl îngropi cu hainele lui...Mie croitorul o să îmi termine uniforma mea regală. E diferită de ce avea el. spune el ce merge după soția lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 3:22 pm

Dacă eşti de acord.. apoi se aşează la masă. Aştepta să vină omul ăla ca să îi spună lui ce şi cum să facă. Shirley se pune şi ea şi le urează poftă bună, apoi începe să mănânce. Se pare că de când cu noul rege, restul familiei nu mai venea odată cu ei la masă. Preferau să mănânce după.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 3:25 pm

Probabil nu se simt bine în preajma celui ce le-a ucis soțul, respectiv tatăl. Că Izaya îi primea la masă cu el, dar nu e bai. Trimite un om să ia hainele vechiului rege și să îl îmbrace cu ele. Izaya se pune de mâncat calm.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 4:00 pm

Omul care se ocupa de fostul rege nu mai vine, că e anunţat de cel trimis de Izaya şi până la urmă toţi termină de mâncat în linişte. Să vă luaţi haine negre. le zice celor doi şi se ridică prima de la masă să se pregătească de înmormântare. Merge pe balcon şi anunţă ora la care să fie prezenţi oamenii, căci Izaya se pare că nu face un lucru decât dacă îl baţi la cap de 9 ori cu el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 4:29 pm

Iar Izaya merge în camera lui și își ia hainele negre pe el. Totul era pregătit.Iar Izaya merge primul la cimitirul regal. Acolo avea să fie coșciugul lui. Mda..Aici o să fiu și eu într-o zi...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 4:58 pm

Încet încet se strâng şi oamenii şi se aduce şi cadavrul într-un coşciug. Shirley vine şi ea cu Marietta la puţin timp după Izaya. Mariettei îi părea rău de soţul ei, dar asta e. A făcut fapte de neiertat la viaţa lui şi trebuia să primească pedeapsa odată şi odată. La înmormântare vine şi Annie. Era cam murdară şi pe ici pe colo albă de la făină, dar se grăbise să-l comemoreze pe rege, căci aşa a pus-o mama ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 19 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 100 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 59 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum