Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 20 of 100 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 60 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 5:12 pm

Și cum spune tradiția. Noul rege va trebuii să ridice pentru ultima oară sabia vechiului rege la cer și să o așeze în pământ,lângă piatra funerară.Asta după discurs. Și cum era toată lumea, Izaya începe discursul. Recunosc, eu am trăit puțin în capitală . Și ca să fiu sincer, l-am urât pe omul acesta pentru felul cum s-a comportat și pentru păcatele sale. Probabil dacă el câștiga lupta, mă incinera. și oftează scurt. Dar nu asta contează acum. Chiar dacă a fost rău, a făcut și fapte bune. A înbunătățit bine armata iar regatele vecine nu s-au atins deloc de țara asta. Că făcea exces de zel, asta e. Dar cel puțin a fost un om care și-a iubit cu adevărat țara. Și așa cum i-am promis în luptă, va fi înmormântat cum se cuvine. Da, îl urăsc. Dar îl respect foarte mult. și face o pauză în vorbire. Iar prin decret regal, dau ordine ca pe muntele din spatele castelului regal să se cioplească capetele fiecărui rege ce a domint acest regat. Pentru ca noi, oamenii de rând și cei regali, să nu uităm niciodată cine a protejat și a crescut frumos această țară. Iar eu, Izaya Targaryan, vă promit că duc moștenirea lui mai departe. și ridică sabia vechiului rege sus , în aer, ca lumina soarelui să îi bată lama pentru ultima oară, după o bagă adânc în pământ, lângă piatra funerară. Acum lasă ca membrii familiei lui să spună ceva dacă au de spus, dacă nu... Să tacă pe veci.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 5:51 pm

Pentru că scriitoarei îi este lene, cele două fete se abţin de la a vorbii. Restul familiei, adică celelalte soţii şi copii erau prezenţi dar nici eu nu vor să zică nimic. Le era cam ruşine. În fine, coşciugul este pus în groapă şi fiecare din familie aruncă câte o mână de pământ peste, apoi îl îngroapă cum se cuvine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 5:57 pm

Sper că te bucuri în iad de înmormântare. spune el ce privește mormântul cu o față neutră. După pleacă cu toată lumea. La castel era el și cele două fete. Ok Marietta, ce mai am de făcut azi? o întreba destul de calm.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 6:15 pm

Să vorbeşti de hainele ălea speciale în cazul în care vrei să ajuţi oamenii la muncă şi mânuşi, să semnezi actele cum că eşti căsătorit şi că eşti noul rege şi să te gândeşti la o dată pentru banchetul dinaintea nunţii. îi spune cu un zâmbet de ''na îndatoriri, na''. Shirley era lângă cei doi dar nu zicea nimic. Se gândea cum să arate rochia ei. Era mai visătoare acum.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 6:29 pm

Iar el își dă ochii peste cap. Le trimite semnal clonelor să se ocupe cu semnarea actelor și să vorbească cu croitorul. Hmm. Peste 6 luni ? întreabă normal. Nu voia să fie nunta de azi pe mâine, dar nici peste un an. Ah ,da , ai zis și de o școală de luptători. Deci acolo ce trebuie să fac eu mai exact?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 6:36 pm

Să faci actele de întocmire şi să găseşti oameni care să o construiască după ce cumperi materialele. De structura ei mă pot ocupa eu. îi spune gândindu-se puţin. Şi prietenii tăi pot să fie antrenori acolo. Ştiu să se lupte bine. se bagă şi Shirley care stătea pe tron frumos şi cuminte.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 6:46 pm

Ok. De întocmit voi intocmii eu. O să pun oamenii mei să o construiască, și așa nu mai au o treabă de făcut și trebuie să găsească o slujbă.Și da dragă, o parte din ei o să fie profesori. Dar aceștia sunt mai mult ninja. O să pun și cavalerii regali să fie unii dintre ei profesori. Să ai de unde alege. spune el ce se întinde.Iar  croitorul îi face semn ca Izaya să vină încoa. Ia terminat haina. Se schimbă într-o bluză și pantaloni bleomarin cu o vestă verde și pantofi albaștrii. Bluza avea semnul regatuli(focul) reprezentat de un cerc pe mâneci. Pantalonii erau făcut ca să aibă la el minim două cuțite Kunai pentru autoapărare.Dar era loc și pentru alte arme micuțe. Poarte pe el o pelerină albă. Pe ea este imprimat focul la capătul pelerinei(elementul regatului, datorită climei calde) și pe spate este scris în Japoneză ,, Rege ,, cu roșu, ca focul de pe pelerină. De ce japoneza? Pentru că el acolo a crescut, dar și pentru că sunt acorduri foarte bune cu aceea țară . După engleza, se mai vorbește japoneza cel mai des. Mulți imigranți de acolo au venit la întocmirea țării. Își pune și pălăria care e albă cu roșu, în față. Dar care la colț tot ,, rege,, e scris. Lui îi place, îl protejează de soare și e și confortabilă. Coroana o ține pe biceps. Vă place noua mea ținută? spune el și face o piruetă.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 7:01 pm

Shirley înghite în sec şi îşi pune o mână la gură. Parcă i se urcase tot sângele la cap. Marietta ridică din umeri şi după ce îl analizează răspunde Da, e bine..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Apr 26, 2016 7:06 pm

Pălăria o lasă la croitor. Nu are nevoia de ea, ci doar în călătoriile unde e mult soare. Așa că ține coroana pe cap. Se pune pe tron și pune un servitor să aducă foile și pana. Întinde foaia pe masă și începe să scrie foaia de întocmire a școlii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Apr 26, 2016 7:20 pm

Lucrările pot să înceapă de mâine dacă sunt dispuşi oamenii. adaugă Marietta şi pleacă. Se plictisise. Merge şi ea la o bârfă cu celelalte soţii sau mai bine zis văduve. Shirley inspiră adânc. Să fi regină i se părea plictisitor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 100 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 60 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum