Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 39 of 100 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 69 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 11:46 am

Iar el dă din cap aprobator. Se ridică și se îmbracă cu hainele normale. Coboară jos la sala militară și își ia hainele ți armele de război. Își cheamă dragonul și se pune pe el. Stă la înaintare și când ajung mai toți soldații, se deschide poarta și încep să înainteze spre război. Acesta e la granița din nord.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 11:53 am

Cum Shirley era fata cuminte, o ia pe mama ei la biserica cetatii si se roaga amandoua pentru armata lor si pentru rege, ca razboiul sa nu se termine cu multa varsare de sange.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 12:11 pm

Și așa după aproape o zi ajunge pe front. Brunetul îi dă mesaj brunetei cum că au ajuns și sunt bine. Acum momentan campează. Dar în curând va merge să vorbească cu regele lor. Să încerce o ultimă discuție.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 1:15 pm

Fata ii raspunde imediat ca se roaga zilnic pentru ei si ii ureaza mult succes. Statea mereu cu frica dar avea sperante pentru ca primea scrisori.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 1:43 pm

Și trec câteva zile de bătălie. În general lupta e mai mult de tatonare. Se pare că și conducătorul are un strateg bun ca Sora. Izaya își dă mesaje prin porumbeii călători în fiecare zi cu bruneta lui. Dar după porumbeii sunt vânați și scrisorile următoare nu mai ajung la ea. Brunetul are noroc că dragonul lui e unul foarte mare și se ferește rapid de atacuri+ că suflă flăcări.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 4:47 pm

Iar când porumbeii încep să nu mai ajungă, Shirley îşi face mari probleme. Îi era frică că războiul nu merge cum trebuie şi el e rănit grav sau ceva şi nu ştia ce să facă. Ar fi trimis pe cineva să verifice, dar era un risc prea mare. De la un timp stătea închisă în cameră şi aştepta porumbeii. Rar mai ieşea să mănânce.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 4:57 pm

Iar o pisicuță normală, neagră, se plimba normal pe hol în căutare de mâncare. Așa că intră în camera fetei că ușa era întredeschisă. Diferența era că Izaya are un ochi mov când e motan de la rinnegan.Pisica are ochi căprui. Izaya nu era grav rănit. Dar adversarul la cam pus pe gânduri. Acum trata războiul ca pe un joc de șah. Iar cine ucide regele, face șah mat războiului.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 5:26 pm

Şi când intră, pisica face zgomot, căci scârţâie puţin uşa. Bruneta se întoarce repede la ea cu ochii căscaţi. Nu o mai văzuse până acum şi nu ştia cum ajunsese, dar o ia repede în braţe. Tuu semeni aşa de mult cu Izaya al meu.. spune în şoaptă şi se aşează în pat cu ea, dându-i puţin lacrimile.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 5:30 pm

Dar cum e pisică sălbatică, coboară din pat și dă să iese din cameră. Izaya se bătea cu soldații ăia, dă-i în mă-sa, doar are un dragon.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 7:17 pm

Shirley aruncă repede cu o pernă în uşă şi ea se închide. N-ai scăpare, mâţo! Dacă nu îl am pe Izaya al meu, măcar pe tine să te am. Trebuie să îmi înec amarul cumva. apoi o ia înapoi în braţe, trecându-i lacrimile.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 39 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 100 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 69 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum