Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 41 of 100 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 70 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 11:41 pm

Iar Izaya era pe un tron(nu cel din castel ) cărat de soldați. Faza e că nu el ia pus să facă asta, ci din proprie inițiativă. Un fel de tradiție a regilor după un război câștigat. Înainte de a intra în cetate, s-a spălat cu oamenii la râu. Să nu intre mizeri acasă , dăăăh. Dar hainele erau destul de sfâșiate. Au fost pierderi, dar minime. Sora stătea și el pe lângă soldați. Se gândea că e prea multă bătaie în ultima vreme. Iar dacă mai vine un război , s-ar putea să îl piardă pe regele lor. O fi Izaya bun, dar are și sete mare de sânge. În luptă este de nerecunoscut. Iar deja îi s-a făcut un fel de citat care să îl caracterizeze. Era scris de crainic. Izaya, pe cât de milos este cu poporul lui. Cu atât de sângeros e cu inamicii.Acesta este regele nostrul, Bunul și Nemilosul Izaya Targaryan. se scria pe cartea ce va fi depusă la castel. Da, s-a scris toată bătălia și comentariile crainicului asupra ei. Ca generațiile viitoare să știe cum s-a decurs totul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 11:51 pm

Marietta aflase de sfârşitul războiului şi întoarcerea armatei înapoi în oraş iar acum îi vedea şi de la balcon. Ţăranii aruncau cu flori şi strigau ''trăiască regele'' în cor. Copii plecaseră şi ei să îl întâmpine pe rege iar Shirley tocmai terminase să se pregătească. Voia să fie frumoasă, dar tremura de emoţii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 01, 2016 11:54 pm

Iar el le zâmbește tuturor oamenilor și îi aplaudă pentru gestul făcut. După ce face tot turul cetății, ajunge la palat și coboară jos. Salută copilașii și îi mângâie scurt pe cap. După se uita după soțioara lui. Îi era tare dor de ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 01, 2016 11:58 pm

Ei, se mai maturizase şi ea puţin. Acum umbla mai mândră şi încrezătoare, mai ales că soţul ei a câştigat în război. Vine din urmă cu mama ei, ţinându-şi rochia în mâini ca să nu atingă podeaua să se murdărească, dar când îl vede pe Izaya o scapă din mâini şi merge direct la el să îl îmbrăţişeze.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 02, 2016 12:01 am

Mintea lui Izaya era un amestec de emoții și simțuri. Era foarte fericit că o vede și o îmbrățișează puternic pentru că îi era dor de ea. Dar avea și o poftă mare carnală pentru sex . Că da, nu au mai făcut-o de două luni de la începutul războiului. Dar se controlează. Știe că trebuie să țină un discurs și alte chestii oficiale. Că așa era codul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 02, 2016 12:04 am

După îmbrăţişare, fata îşi pune mâinile pe obrajii lui şi se dă un pas mai în spate, privindu-l atent de sus până jos. Eşti bine? Eşti rănit? îl întreabă încet apoi îşi opreşte privirea aţintită în ochii lui. Îi era aşa de drag...
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 02, 2016 12:07 am

Vin de la bătaie, ar fi aiurea să pomenesc de sex din prima.... își zice el în gând. După își revine și o sărută scurt pe buze. Da iubire. Sunt bine și sănătos. Am avut grijă ca voi să fiți bine. îi spune zâmbind. După pisica neagră vine și ea și se pune lângă brunetă. Uuu. Ți-ai găsit parteneră de joacă cât am fost plecat? spune după chicotind. Că da, pisica asta era fată.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 02, 2016 12:10 am

A apărut pe la început, când nu mai primeam scrisori şi a fost ca o alinare pentru mine. Am cam obligat-o să stea dar după ce am hrănit-o şi alintat-o, s-a ataşat de mine. îi răspunde zâmbind şi îşi pune mâinile pe umerii lui, mângâindu-l uşor. Marietta tuşeşte intenţionat. Lumea se uita la ei, copii se uitau la ei, toţi aşteptau discurs iar Shirley se retrage ruşinoasă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 02, 2016 12:15 am

Iar Izaya se pune cu fața la ei. Se uită la toți cu o față serioasă. Deci sunt la început și țara era în reconstrucție. Alături de voi am demonstrat că suntem foarte puternici. Indiferent că inamicul era mai mare ca număr, i-am bătut cu curaj și vitejie. Tot se spune că eu am câștigat lupta. Greșit. NOI TOȚI AM CÂȘTIGAT LUPTA! Degeaba am fost cu ei pe front dacă voi cei de acasă nu ne trimite-ați zilnic hrană proaspătă și binecuvântare din cauza rugăciunilor zilnice. Cu sinceritate vă mulțumesc. Împreună facem diferența! strigă el tare ultima propoziție pentru a înbărbăta poporul. Că da, au meritat și ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 02, 2016 12:20 am

Poporul se bucură şi începe să strige, ridicând pumnii. Shirley îl ia de mână şi se uită la el fericită, apoi la ţărani. După toţi pleacă şi se întorc la treburile lor. În aceste două luni mai lucraseră şi îşi refăcuseră aproape toate casele. Proiectul şcolii de antrenare era pe jumătate terminat şi totul mergea bine. Cum pleacă, copii vin la Izaya cu animalele pe care i le dăduseră, lăudându-se că au mai crescut şi ele şi sunt foarte jucăuse. Mulţumiiiim! zic în cor şi îl îmbrăţişează. Marietta pleacă şi ea, nu înainte de a merge la Izaya şi a-l felicita pentru război. Ai făcut o treabă bună. Ţara e mândră.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 41 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 100 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 70 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum