Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 16 of 100 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 58 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 9:52 am

Urmarim toată situația. Sper doar ca nu vrea sa o rănească intenționat. și oftează. Damian sta cu Raven și animăluțele de acolo. In timp ce Kaneki o scoate pe Estelle in oraș unde doar vorbeasc liniștiti.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 1:40 pm

Trec vreo cinci zile normale în care cuplurile s-au axat doar pe ei. Estelle nu s-a văzut pe ascuns cu Damian şi nici nu l-a urmărit. Dar are o mică criză existenţială că din cauza acelor doi ani jumate cu el, sexul cu Kaneki nu o mai satisface. A încercat de două ori seara să găsească pe alţi băieţi prin cluburi sau baruri, dar nici de ei nu era mulţumită.
Raven în schimb a avut o perioadă bună cu Damian, exceptând durerile de burtă şi ameţeala pe care le mai avea. Cred că am o sarcină cum a avut-o şi mama când era însărcinată cu mine. Burta mi-e foarte grea şi mă obosesc repede. zice în timp ce stă pe canapea, cu animalele lângă ea. Încă o lună şi puţin. Abia aştept să se termine. şi oftează lung.
Dar cât se plânge Raven de toată treaba, Estelle încerca să îşi ia gândul de la problema cu sexul şi plănuise o întrunire cu părinţii ei, aşa că îi dă mesaj lui Damian pe telefon: Hey, diseară la miezul nopţii vin după tine ca să mergem la ai mei să facem planul.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 1:45 pm

Ok. Te aștept atunci. răspunde scurt și o pune pe mute. Orice s-ar întâmpla o să te susțin pe tine și pe copii. și o mângâie pe cap tandru. Adulții nu s-au văzut cu Estelle ori Damian. Dar sunt ok că cuplurile sunt cum erau și înainte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 2:10 pm

Cât timp nu se petrece nimic suspicios, nici ei nu au de ce să intervină, dar totuşi îi supraveghează. Cecilia e supărată pe situaţie şi pe faptul că fiul ei a cauzat asta, aşa că tocmai ea e mai atentă la toată treaba, deşi dacă ne amintim bine, şi ea e însărcinată,doar că la ea mai durează vreo 3 luni până naşte, nu 1. Totuşi, asta nu o opreşte să îl supravegheze pe Damian prin glob cu fiecare ocazie.
Se face seară şi se apropie ora 12. Estelle l-a lăsat pe Kaneki dormind liniştit şi era în drum pe Damian. Raven dormea şi ea, doar că începe să aibă febră şi să respire greu în somn.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 2:26 pm

Damian vede mesajul și se ridică în fund. Vin in cateva minute. și scrie pe o hârtie că trebuie să plece într-o misiune câteva zile că e împortant. Dar pune și magie pe ea ca să fie bine. Astfel se duce după Estelle. Long time no see. Ti-a fost dor de mine?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 2:31 pm

Raven începe să se stabilizeze şi continuă să doarmă, doar că chestia asta nu scapă din vedea lui Shirley. Trimite filmea cu faza aia şi lui Akame cu mesajul: Dacă Cecilia o să aibă băiat, tu nu mai ai voie să îl creşti.
Estelle face pe inabordabila puţin când îl vede: Dor? Hmm.. şi se preface că se gândeşte mult. Doar puţin. apoi chicoteşte şi îl ia de mână să zboare împreună spre casa părinţilor ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 2:34 pm

Akame face pe indiferentul și sta tăcut. Astfel Damian cu Estelle sunt in cer, zburând, dar ca să o cicaleasca o strânge tare de fund puțin. La casa ei Lelouch cu CC așteptau, nu știau de Damian. Dar se așteaptă la Kaneki
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 2:37 pm

Doar că fiind aşteptaţi, cei doi nu au timp de prostii. Ajung la baza îngerilor decăzuţi şi răufăcătorilor şi Estelle deschide uşa cu amprenta. Ah, înainte de toate, ai mei nu ştiu că pe tine te aduc. apoi îl ia de mână şi merg către sala în care o aşteptau ai ei. Pe drum, oamenii care mai erau acolo se uită confuzi, pentru că ştiau că Damian e de fapt de partea binelui.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 2:49 pm

Înainte de toate, vreau să mă prezint. zice tare către mulțime. O ține de Estelle de mână și merg în centru.Numele meu e Damian. Mă știți de superboy. Am avut multiple conflicte in trecut, dar din ultimele întâmplări am inteles misiunea voastră și vă sunt aliat. și se face roșcat, odată cu transformarea pune și presiune spirituala un mulțime ca să se știe ce rol are acum. Împreună cu Estelle voi face tot ce e posibil. Pentru voi sunt Shiva
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 2:53 pm

Hmm, îmi place atitudinea asta. îşi spune şi zâmbeşte. CC vede pe camere toată treaba. Ştiam eu că e descurcăreaţă. A venit cu cineva mai bun decât Kaneki. îi spune lui Lelouch. Apasă un buton de la birou şi uşa către sala lor se deschide. Câţiva generali le arată lui Shiva şi Estelle pe unde să meargă şi intră toţi în sală. Trebuie să recunosc că asta e o surpriză plăcută. şi se apropie de băiat, întinzând mâna la el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 16 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 100 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 58 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum