Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 21 of 100 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 60 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 7:38 pm

Damian se îmbracă și el și se duce în alt univers. Pe pământ, unde nu există oameni. Doar pădure , zâne , animale și alte creaturi magice pașnice. Ce cauti aici, Damian? zice o voce similară, a lui Black.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 7:43 pm

În timpul ăsta Estelle merge la bază şi le spune tuturor ce urmează să se întâmple + le spune părinţilor ei că a rămas însărcinată. Raven dă de mâncare animalelor şi pleacă pe insula bruneţilor, că altceva nu avea ce face. Acolo însă e o tensiune mare pentru că adulţii ştiau sigur că Damian o înşeală pe Raven, doar că nu ştiau cum să îi spună, mai ales că nu li s-a mai întâmplat asta niciodată în familie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 8:06 pm

Un prieten la nevoie se cunoaște. Am nevoie de tine ca să schimbam ordinea in univers. zice simplu. Tu nu erai de partea lor? Muritorule, du-te acasă. răspunde sec
Nu mai sunt. și se face în Shiva. Black înțelege ce e cu el așa că apare. Da-mi detalii,Shiva.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 8:12 pm

Cum Estelle şi Damian nu au fost detectaţi încă pe faţa pământului, nici în Rai nu se întâmplă nici o mişcare. Ba chiar lucrurile sunt calme şi în armonie. Nici Shirley şi Cecilia nu bănuiau că ceva rău se va întâmpla între ei toţi, doar că: Trebuie să prindem un moment să vorbim în privat cu Damian, în calitate de părinţi. De când şi-a activat zeul nu mai e deloc ca înainte. îi spune lui Akame. Raven era în bibliotecă, citind plictisită din vrăji, nimic interesant. Iar Hope (că de ceilalţi copii am cam uitat), tocmai ce se trezea la Ragnar acasă, în pat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 8:20 pm

Problema e că Yahve si Lucifer tin prea in frau universul asta. Nu e un arbitru corect. M am aliat cu ingerii decăzuți ca să am niste aliati. Le-am luat una din fetele tinere ca partenera pt a capăta încredere. Dar până o să activez toti zeii am nevoie de un aliat puternic. Așa că apelez la tine. zice scurt intențiile. Imi place si ma bag. răspunde pozitiv. Doar nu ucide apropiatii mei. In rest, fa ce vrei. iar Black cam mormăie dar e de acord. Damian cu Black se întorc la îngerii decăzuți. Iar fiindcă Estelle e acolo cu toată lumea, ridică un pahar E o zi binecuvântată Estelle, femeia mea, a ramas însărcinată! și mulțimea se bucura la veste, cu moralul super ridicat
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 8:40 pm

Şi pentru că universul nu e drept cu nimeni, fix în momentul ăla Raven face o vrajă de localizare a lui Damian că se gândea că poate e prin apropiere şi reuşeşte să vadă ultimele secunde cu replica lui Damian. Apoi vraja se rupe şi ea rămâne confuză. Încearcă să o facă iar, dar nu mai merge. Fuge din bibliotecă în camera adulţilor. Spuneţi repede tot ce ştiţi despre Damian şi Estelle! zice tare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 8:50 pm

O să zic direct. Eu, Akame, Cecilia si Shirley stim că te inseala. Dar altceva nu știm. zice scurt. Kaneki e în stare de soc și nu zice nimic.
În partea ailaltă se striga Hail Shiva și se discuta de viata lui amoroasă cu Estelle.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 8:54 pm

A da? Pentru că eu tocmai am aflat că a lăsat-o însărcinată! şi dă un picior în pământ. Îi venea să plângă, dar mai mult era furioasă. Cecilia are un dejavu şi tace din gură, iar Shirley se apropie de Kaneki. Asta nu trebuia să se întâmple. M-am uitat în viitor când erau ei mici şi nu era aşa treaba. Estelle e sufletul pereche al lui Kaneki şi Damian al lui Raven. Ce dracu?! spune către ceilalţi adulţi. Din păcate, oricât de puternică e ea şi oricât de bine se înţelege cu Lucifer, nu are dreptul la informaţii prea avansate legate de viitor, plus că zeii sunt deasupra tuturor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 18, 2022 9:10 pm

Kaneki, te aștept in iad. zice Damian prin capul tuturor. Raven, stai aici. și o prinde de mână Izaya. Dar Kaneki nu stă și se duce. Bună și tie.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 18, 2022 9:12 pm

Ce?! şi se uită la Kaneki fix înainte ca el să se teleporteze. Shirley proiectează globul ei pe un ecran ca să vadă toată lumea ce se întâmplă. Cu mine nici nu mai vrea să dea ochiii...
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 21 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 100 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 60 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum