Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 57 of 100 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 78 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 2:03 pm

Trebuie să spun adevărul! zise Ragnar serios. Jimin se uită la el neutru.O va face Damian curând. De-aia ai fost invocat pe final. Ai fii distrus tot cu moralitatea ta. și il privește urat. Noi am plecat. Te așteptăm să vii înapoi in 3 ore pământești

Între timp, Damian a găsit o planetă ca pământ în cealaltă parte de galaxie. Cu aer curat, copaci și animale dar nepopulata încă. S-a ocupat ca planeta aia să aibă conexiune de internet cu pământul pt a avea școala online pt copil cât să și fie la curent cu tot ce se petrece. Casa lor este cea din dimensiunea lui Damian, ca tot s a îndrăgostit acolo de Estelle, asa ca o păstrează și precum o casa de familie. Merg să imi iau adio de la familia mea. zise el serios. Ia dat toate detaliile lui Estelle cu tot ce a făcut în timpul ăsta, nu ii ascunde nimic
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 2:08 pm

Nici lui Estelle nu i-a căzut bine ce i-a povestit, mai ales că a fost manipulată în a se fute cu el 2 ani jumate că se îndrăgostească amândoi pentru a avea acest final şi că l-a pierdut şi pe Kaneki pe calea asta. S-a certat cu Damian puţin, dar apoi au ajuns la o înţelegere. Asta e. Oricum o să afle toţi şi o să plătească preţul cel mare.
Zeul sângelui mai moral decât zeul echilibrului... spune Serena şi chicoteşte, apoi pleacă cu Jimin. În timpul ăsta, toţi cei importanţi din familie au primit un mesaj cu o insulă în mijlocul mării, unde să se întâlnească, ca să discute cât mai departe de civilizaţie. Raven vine prima în forma de zeu şi chiar montează un ecran pe care să proiecteze povestea, ca să fie mai uşor de înţeles.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 2:20 pm

Astfel toată lumea e acolo. Damian in mijloc cu Jimin lângă el, Serena normal și ea cu blondul. Lucifer era cu Vishuu și Nițel. Vechea mea gazdă a facut multe in cârdășie cu ăsta. Dar personal sunt de acord. Făceam la fel. către Raven in șoaptă. Akame se uită la Jimin și Damian ca zei, ii se pare ceva ciudat la ei. Aceeași față, Aceeași tunsoare, Aceleași tatuaje. Doar că unul e roșcat cu un ochi galben și rosu iar celalalt e blond cu ochii roșii. Plus charmul la pătrat, duh.Arată exact la feeel. și ii face semn lui Cecilia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 2:39 pm

Cecilia se uită şi ea la ei şi se încruntă puţin. Asta e foarte ciudat. răspunde către sora ei şi o ia de mână. Shirley îşi aprinde o ţigară şi stă lângă Izaya. Ok.. Eu cu Izaya ştim deja o parte din poveste dar bănuiesc că mai există detalii? la care Raven ia cuvântul: Da. Ca să le punem şi pe gemene la curent, noi zeii suntem de milioane de ani printre pământeni. Înainte trăiam liniştiţi în universul nostru, dar totul a început să se strice când Yahve ne-a restricţionat puterile şi s-a ascuns de noi. A trebuit să venim cu un plan ca să luăm legătura cu el şi să ne recăpătăm drepturile. Am trăit multe vieţi în multe universuri paralele şi în multe variante de viitor. Practic ne puneam sufletul şi puterea într-un corp la alegere care urma să aibă un viitor care ne plăcea şi trăiam în el până el îşi trezea puterile de zeu sau până murea. Apoi ne încarnam iar. zice cât se poate de simplu şi după se uită la Damian ca să continue.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 3:14 pm

Să incepem cu inceputul. zise Damian ce ii teleportează în fața lui pe gemene , iar în fața lui Jimin pe Izaya cu Shirley. Jimin și Damian pe acoperă ochii și ii prind de păr cu palma.Ca să înțelegeți ce am schimbat, vă dau viața originală înapoi. și ii trimit pe toți patru în timpul original. Cei patru nu doar ca au existat in același timp, dar nu erau rude. Nici unul din cei patru nu consideră că sunt acolo, ci își trăiesc viata normal fără să aibă habar. Izaya nu doar că nu o cunoștea pe Shirley, dar nici nu a dat de ea vreodată. Fiind doar un golan ce a murit într-o luptă cu ganguri. Shirley ia fost prietenă cu beneficii a lui Damian pe care la plăcut mult. Dar din cauză că el nu ii accepta iubirea vreodată s-a sinucis la 23 de ani, el cunoscând o la 16. Akame în schimb a fost îngeraș, cu același traseu ca acum. La cunoscut pe Damian la 18 ani și a avut o relație foarte bună cu el. El o proteja tot timpul asta până când la 25 de ani ea s-a sacrificat pentru el. Un an mai târziu , atât el și Cecilia s-au combinat. Cu o iubire foarte mare și intensa. A luat-o de soție cu o căsnicie foarte stabila. Dar aceasta a murit la 35 de ani ca să ii nască copilul. Toți patru au corpurile foarte slăbite, le revenea conștiința Foarte frumoasa viață mi-ai dat Damian. Dar nu uita că iti sunt părinte. zise ea bucuroasă Atat tu cat si Cecilia imi sunteți părinți pentru că voi sunteți muritoarele care m-au iubit cel mai mult. Fiecare in felul ei. zice la ureche pentru amândouă. După ce a trăit viata aia, Akame e foarte îndrăgostită de el și plânge când o aude Deci vrei sa imi spui ca...Viata aia era adevărată si ce am acum e o minciună? și ii cad lacrimile pe obraz Pe scurt, da
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 3:25 pm

Cecilia stă să se uite câteva momente la sora şi mama ei, dacă le mai putea numi aşa. Deci ăsta e un viitor special creat pentru a vă îndeplini voi ca zei scopul, adică acela de a vă recăpăta puterile. şi se uită mască la ei. Raven se simte prost pentru toată faza. Damian s-a asigurat că universul ăsta îl face cum trebuie şi v-a manipulat să vă combinaţi în aşa fel încât după câteva generaţii corpurile copiilor să ne suporte pe noi înauntru. continuă Raven logic. Ceci se uită acum în jos şi asimilează toată povestea. De asemenea, sentimentele pentru Damian încep să crească şi e o contradicţie în inima ei, că îl iubeşte drept copilul ei dar şi drept soţul ei. Mai bine nu se spuneaţi. Sunteţi efectiv bolnavi la cap. şi se uită cu scârbă la ei. Prezentă era şi Hope, pentru că şi ea era implicată în poveste prin asocierea cu Ragnar şi trebuia să ştie adevărul, doar că stă puţin în spate. A văzut pe ecran tot ce au văzut bruneţii legat de fosta viaţă şi este fără cuvinte. În apărarea noastră, tot ce am trăit până acum cu voi a fost adevărat. Chiar vă iubim şi apreciem ca familia noastră. E cel mai bun univers în care am fost până acum. spune Raven sincer. Ea nu voia să îi piardă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 3:44 pm

Damian fiind rău acuma, le arată și toate momentele în care a modificat el viața lor. Din a face ca cei patru să fie suflete pereche, că inițial nu erau. Pana la momentele în care ii inspita cu gânduri murdare, la toată lumea. Dar cea mai corupta a fost Akame . Damian ia zis de magia neagră, el a manipulat o sa fie dura, el a inspitito sa devina bărbat pt a face sex cu Cecilia. Argintia tipa și plânge puternic.CUM AI PUTUT SA IMI FACI UNA CA ASTA? DAMIAN? TE-AM IUBIT NUMAI PE TINE, MI AM DEDICAT VIATA TIE SI MI-AM SACRIFICAT VIAȚA PENTRU TINE! tipa foarte nervoasă. Se simțea folosita, murdara, urata. Asa de urata ma crezi? Ca sa ma faci barbat? și ridică palma la el nervoasă. Damian o prinde și o împinge jos. Depărtează picioarele. ii zise dur, cu o privire rece. Argintia acționează pe sentimentele de dinainte iar parul și pupilele ii strălucesc, făcând ce ii se zice. iubește-mă. zise ea în lacrimi. Damian ii le împreuneaza la loc. Vad că încă nu te opui. De-aia te-am schimbat cel mai mult. și ii zâmbește șiret.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 3:51 pm

Raven îşi pune o mână la frunte şi nu se uită. Am impresia că cu fiecare reîncarnare nouă, Damian a devenit din ce în ce mai bolnav mintal. La început scopul era puterea, acum scopul lui e să manipuleze oamenii pentru propriul amuzament. spune în gând tuturor de acolo, mai puţin lui Damian. Cecilia se trezeşte la realitate când o vede pe Akame umilită efectiv şi se ridică cu viteză. Îl ia de gât pe Damian şi îl împinge în alt perete, altfel eliberând-o pe Akame. De ajuns! I-ai făcut destule. Dacă te mai prind că o atingi, te omor! spune serios şi se uită în ochiii lui. Shirley se ridică şi ea de jos. Tot timpul ăsta am crezut că eu conduc viitorul nostru. Aparent v-aţi jucat cu mintea mea şi m-aţi folosit. şi se uită către Kaneki. Am petrecut atâta timp cu Lucifer şi ne-am ajutat de atâtea ori. Dar tu de fapt ai ştiut tot de la bun început şi m-ai manipulat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 3:59 pm

Damian râde nervos Nu am cunoscut latura asta, fostă soție, imi place. și se eliberează. Ei. Am făcut multe. Lucifer a fost amicul meu ce s-a ocupat de a vă face mai puternici. Jimin la fel, plus că l-am făcut să vă amintească de mine ocazional. iar fetele văd acum, toate scenele de sex cu Jimin sunt fix la fel cu cele din Damian din prima lume. Akame când vede asta și se uită la ei doi, plânge și tipa. Nu ca a fost greu. Dosr suntem gemeni. Dar tot o prefer pe Serena. si chicotește când toți au probleme mintale în momentul de față
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 4:06 pm

Ceciliei îi dau şi ei lacrimile pentru că îi vede atât de insensibili. Dintre cele trei, cea mai puţin afectată a fost Shirley, dar tot era supărată pe ei. Nici unul dintre voi nu mai are ce face în casa mea. le spune în scârbă. Având în vedere cu câţi s-a tot futut Shirley, faptul că acum mii de ani s-a sinucis pentru un fost, când era tânără şi depresivă, nu e chiar grav. Însă pe Cecilia o afectează şi se întoarce la Akame să o ia în braţe. Tu nu mai eşti fiul nostru. zice hotărâtor. Am plănuit ca ăsta să fie ultimul univers în care ne reîncarnăm şi ne-a mers. Am rezolvat cu Yahve. Acum voi decideţi pe mai departe. şi se uită la bruneţi şi la Hope. Hope, din empatie, începe şi ea să lăcrimeze. Şi pe mine m-aţi manipulat să fiu cu Ragnar ca să ce? zice încet. Ragnar e cel mai moral dintre noi. El avea nevoie de iubire pentru a se trezi, nu de traume. Iar tu erai partenera perfectă. Te-am făcut sora mea ca să vă putem încuraja să fiţi împreună mai repede. spune totul clar, fără să se ascundă. Dar asta o răneşte foarte mult pe Hope. Deci relaţia mea şi sora mea sunt două minciuni.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 57 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 57 of 100 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 78 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum