Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 16, 2022 1:15 pm

Damian o lasă pe Raven în pace să plece. Acum zbura singur prin univers ca să găsească o planetă gazdă. Eden află de situație și mormăie. Dintre toți, zeul distrugerii la ales fix pe Damian, fratele meu. și nu știe cum să reacționeze, fiind într-un conflict între a servii raiul și respinsosabilitatea de familie. Aveti idee de ce ingerii au venit până la Damian? întreabă Kaneki pe adulți. Că și asta e important.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 16, 2022 1:21 pm

E o forţă naturală mai mare decât permit legile divine. Dacă ai observat, atât îngerii cât şi demonii sunt atraşi de el, demonii pentru că vor puterea lui, îngerii pentru că simt responsabilitatea de a-l distruge. explică Hope, că ea ştie mai bine. Raven se întoarce în navă, cu ochiii în lacrimi, şi o pilotează nevătămată înapoi la sediul NASA, apoi se teleportează pe insulă lângă ceilalţi şi se şterge pe faţă. Aveţi vreo idee? Estelle în timpul ăsta a ascultat şi văzut totul atent aşa că îi şopteşte lui Kaneki (pentru că dor el, Damian şi Hope ştiau că ea e înger decăzut): Mă duc până la ai mei să văd dacă au vreo soluţie pentru situaţie. Poate ştiu ei mai bine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 16, 2022 4:43 pm

Akame o lasă pe Estelle să plece și ii răspunde lui Raven. Damian are nevoie de meditație ca să se liniștească. Emotiile lui sunt vraiște și cel mai rău lucru e să punem presiune pe el. și oftează. Kaneki ascultă atent. Uhm, de cand am fuzionat cu el am simtit că are probleme pe interior. Se va intoarce, mereu s-a întors. iar asta e mai mult pt Raven, ca să o liniștească și pe ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 16, 2022 4:54 pm

Hope se aşează lângă sora ei, dar movalia e prinsă în gânduri şi nu ştie ce să facă. I se pare greşit să îl lase singur pe Damian. Estelle pleacă şi când e departe de insulă, îşi desface aripile şi începe să zboare tot mai sus, până ajunge în afara atmosferei. Acum se uita după Damian. Între timp, îngerii făcuseră o pauză ca să se regrupeze şi să conceapă un plan bun de oprire a lui Damian.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 16, 2022 5:04 pm

Damian aterizează pe marte. Rămâne în forma asta ca să poată respira în continuare. ( plec departe, plec marte) Ceilalți se duc să mănânce.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 16, 2022 5:23 pm

Estelle îl vede într-un final şi zboară la el. Am înţeles că există un univers în care sfârşeşti singur, dar nu mă aşteptam să fie ăsta. face o mică glumă de început şi se apropie de el, dar nu prea mult ca să nu o poată atinge.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 16, 2022 5:25 pm

Damian ii recunoaște vocea și mută privirea la ea. Ce vrei, Estelle?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 16, 2022 5:32 pm

Tu eşti unul dintre puţinii care ştiu că sunt un înger decăzut. Spre deosebire de îngerii normali, eu nu simt o nevoie sau o datorie de a te anihila. Însă voiam să te avertizez că familia lui Raven o să fie împotriva ta. spune de început, liniştită, şi se aşează pe un bolovan mare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 17, 2022 12:12 am

Damian ia o scurta pauza ca sa proceseze tot, la care ii răspunde. Și ce ai de gând să îmi propui? Nu te cunosc prea mult, dar ești genul de femeie ce ascunde mereu ceva. Cu Kaneki pari că te prostesti intenționat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 17, 2022 8:55 am

Sunt genul de femeie care are mereu un plan în minte. Sunt pur şi simplu prea multe şi prea complexe ca să i le spun şi lui Kaneki pe toate. zice simplu. Nu are motive să îi vrea răul lui Kaneki, ba chiar îi place de el, dar asta o să o spună mai târziu. Am văzut că şi viaţa voastră e destul de afectată de regulile alea super stricte ale îngerilor, şi având în vedere situaţia ta actuala, ar fi un avantaj foarte mare dacă îngerii decăzuţi te-ar avea de partea lor. spune pe scurt. Noi nu vrem să îi distrugem pe toţi îngerii, ci doar pe cei de la putere ca să instalăm un nou regim acolo, un regim mai liber. Şi, bineînţeles, pe cei care se împotrivesc regimului. şi-ar fi aprins o ţigară, dar nu prea are cum în spaţiu lol. Gândeşte-te că scapă şi familia lui Raven de toate regulile, că nu te mai caută nimeni să te întemniţeze sau distrugă pentru puterea ta.. Şi, dacă vrei, o să poţi să fii chiar tu unul dintre conducătorii ''noii ere'' a îngerilor. Dacă nu vrei, poţi să te retragi cu gândul că ţi-ai scăpat familia de la un chin pe vecie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum