Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 61 of 100 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 8:49 pm

Damian totuși face un gest drăguț, o pupa pe frunte.Din când in când o să mă uit la ce faceți voi. și are contact vizual Ne vedem in misiuni. ii zâmbește șmecherește și pleacă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 8:56 pm

Raven se şterge repede la ochii şi face vraja să-şi închidă şi restul de sentimente pentru el. Tot ce a mai lăsat sunt amintirile cum că l-a iubit, închizând doar sentimentele actuale, ca să nu mai plângă ca nebuna după el. În cameră intră şi Hope, mai timid totuşi. M-aţi minţit toţi, dar eu te ştiu doar ca sora mea. Nu mă pot preface că nu mai am soră. şi se apropie de pat. Movalia îi zâmbeşte cald şi îi face semn să vină la copii. Mersi. Mă bucur că nu v-am pierdut chiar pe toţi. Surorile nu se lasă la greu, cum e şi situaţia Akame-Cecilia. Pe drumul de plecare al lui Damian, Shirley se încruntă la el, dar nu îi spune nimic. Mai bine că pleacă. Încă nu îmi vine să cred că m-am sinucis pentru el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 9:04 pm

Bun. Acum și Raven nu mai are sentimente pentru mine. E mai bine așa. își zice pentru el. Că de știut a știut tot până la naștere. A mințit atunci când a zis ca nu o mai iubește ca ea sa meargă mai departe. Plânge puțin pe drum, dar ii trece. Astfel ajunge în casa lui. Nu mai am voie să mă uit in viitor de acum, așa că de acum am grija.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 9:18 pm

Hope stă cu sora ei cât timp vine o asistentă să se ocupe de copii, să-i spele, să se asigure că sunt sănătoşi. Am o rugăminte la tine, Hope. începe discuţia cu sora ei. Du-te şi vorbeşte cu Nital, adică Ragnar. E chiar un zeu bun şi ţine la tine, în ciuda titlului de ''zeul sângelui''. şi o ia de mână ca să înţeleagă că vorbeşte serios. Fetiţa se uită în jos şi e tristă. Şi mie îmi lipseşte... spune încet. Sunteţi suflete pereche. Bucură-te de asta. Nu toţi avem norocul să sfârşim cu sufletul pereche. şi uite că de data asta nu îi vine să plângă, că vraja are efect. Mai întâi vreau să mergi tu acasă bine cu copiii şi după văd eu.. se scuză ca să tragă de timp.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 9:59 pm

Vorbind de Ragnar. De când cu toată treaba asta se simte prost și își face doar datoriile de zeu. Jimin e cu Serena ca de obicei, Lucifer rămâne în iad până se liniștește iar Damian învață despre sarcina îngerilor pentru Estelle. Ca să nu mai fie luat prin surprindere, o întreba Ce nume ii punem?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 10:10 pm

Surorile fac cum au stabilit, Hope merge cu Raven şi bebeluşii acasă, o ajută să se organizeze, ba chiar rămâne cu ea până se face seară.
Estelle îl întâmpină pe Damian şi stă liniştită cu el. Păi mai avem câteva luni la dispoziţie, dar nu ştiu. Apropo, am aflat că o să fie fetiţă. şi zâmbeşte. Trebuie să sune a nume de înger, dar nu clasicele ''Angela'' sau alte derivate. şi stă puţin pe gânduri.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 11:11 pm

Iar Damian fiind depresiv o îmbrățișează și își pune capul la pieptul ei. A luat ceva de la gemene, instabilitate emoțională si drama.
Lenalee. E un nume perfect pentru un îngeraș. și face o pauză Estelle,  am făcut prea multe păcate ca să ajung aici. Creierul meu e plin de gânduri 24 in 24, inclusiv când dorm. Te rog,  iubește-mă și adumi alinare. E tot ce mai vreau de la viața asta. Nu te voi minții vreodată.  Vreau doar o viață pașnică cu tine. și uite cum dă afară tot ce are cu ea, că doar e soția lui.
Între timp, Kaneki s-a teleportat la gemene. Akame e surprinsă dar și supărată. Ce cauți aici, Kaneki? spuse prima geamănă supărată. Nu am venit să imi cer scuze. Dar avem ceva in comun.Am venit să vă spun cum vă puteți răzbuna pe Damian. zise Kaneki ce se uită la Akame,  după la Cecilia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 24, 2022 7:35 am

Estelle îl asculta și se așează cu el în brate. Lenalee suna perfect. Zice pașnic. Nu iti face griji. Sunt cu tine pana la capăt. 
Cecilia se uita și ea surprinsa la Kaneki. Akame a trecut prin destule și el e în exil. Ce mai vrei sa facem? Si nu e neapărat incantata de situație, dar e totuși curioasa.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 24, 2022 10:54 am

Pot să vă spun cum poți să il termini psihic
și se uită la ele. Cum? întreabă curioasă. Păi treaba este cam așa. Damian trăiește in toate axele ale timpului simultan. Când el e in fața voastră, el vă vede pe voi ca straine, rude, dușmani , prieteni și iubite , soții,  vii si moarte simultan. E singurul zeu ce trăiește mereu in infinitatea timpului. Noi restul doar vedem și il urmăm atunci când își termina treaba. Are emoțiile din fiecare viață in el in fiecare moment. zise normal.Înțeleg. De aici si nebunia. comentează și Akame. A măsluit timpul ăsta pentru Raven ca să o salveze. In exil el va incerca să își tempereze cu prima lui soție inger. Dar slăbiciunea lui e alta. și trage aer în piept În toate axele de timp, cel mai des Damian a avut relații cu tine, Cecilia. Și-a sigilat sentimentele pentru tine ca să nu o ia razna. Te-a făcut mamă și te-a enervat intenționat atunci ca să stai departe de el. și o privește în ochi Are puterea de a distruge tot dar nu te-a atins nici măcar cu un deget atunci când erai furioasă. Incă are sentimente pentru tine. Tu și el ați fost suflete pereche la început. De acolo și reacția ta și a lui.
Chiar am nevoie. și o strânge puternic în brațe. Avea nevoie. Își mai calmează gândurile și o mângâie pe burtică. Iubește-mă. și o sărută lung pe buze.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 24, 2022 6:25 pm

Cecilia se uită fără să zică nimic câteva momente, apoi se aşează jos cu mâna pe burtă. Şi ce vrei să îi fac eu? Să îl fac iar să se îndrăgostească de mine, apoi să îi frâng inima? îl întreabă confuză. Mai are rost? Oricum e exilat.
Estelle stă cu Damian să îl aline. Încă mai puteau face sex că era doar luna a doua de sarcină, aşa că cu asta îl alină.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 61 of 100 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum