Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 72 of 100 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 25, 2022 11:12 pm

Damian nu poate să se uită la ea că il ia cu capul. Trec în el un val de sentimente. Se uită în bratara lui și își pune mâna pe inima, strânge tare și se concentrează în viata pe care a trăit-o aici cu ochii la Estelle și Lenalee. Si-a sigilat toate memoriile si sentimentele din universurile paralele. Astfel răsufla lung. Mulțumesc de pont. și oftează Din cauza asta nu pot să am o relație cu tine,
Raven. Imi pare rau ca te-am mintit ultima oara. Eu inca mai am sentimente pentru tine. De aici si ce s a întâmplat.
și plânge puternic, obosit mental
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 25, 2022 11:19 pm

Fata înghite în sec când vede că pe Damian nu l-a ajutat ea să îşi revină, ci l-a ajutat amintirea lui Estelle şi a copilului lor. Dar nu o să facă mare brânză din asta, că el e deja destul de tulburat. Îl ia îl braţe şi îl mângâie pe cap. Ştiu, ai dreptate. spune încet. Lăcrima şi ea, doar că voia mai întâi să îl calmeze pe el. Descarcă-te cât simţi nevoia. şi se uită în jos, tristă. Acum analiza toată situaţia în gând.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 25, 2022 11:21 pm

Stii cum mă simt eu să aleg din a fii cu tine și a ajunge nebun , de a te vedea cum mori sau cu altcineva? Te pierd mereu. și plânge puternic.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 25, 2022 11:23 pm

Experienţa asta a făcut-o şi pe Raven să conştientizeze nişte chestii. E ok, Damian. Noi am trăit sute de universuri împreună. Acum ţi s-au adunat toate şi te macină. Meriţi să fii cu cineva care îţi poate alina durerea asta cum trebuie. zice şi ea cu durere în suflet. Şi se pare că, chiar în ultima noastră încarnare, nu sunt eu cea care te poate ajuta. şi îl strânge tare în braţe, pentru binele amândurora.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 25, 2022 11:35 pm

La următorul nostru sărut vom simtii ce am simtit când am făcut dragoste. Dar mă va lua mai tare. și respira greu. După se uită la copil Doamne ce om de cacat sunt. Mă revad cu tine si iti mai fac un copil pe care il pierd. și plânge puternic iar, îl considera ca al lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 25, 2022 11:41 pm

Raven se simţea efectiv neputincioasă că nu ştia cum să îl liniştească. A fost făcut din dragoste, Damian. O să îl protejăm şi pe el ca pe ceilalţi şi gata. şi da, deşi simţea că îi va fi foarte greu cu trei copii mici, singură, nu îi spune lui asta acum. Eşti cel mai bun om pe care îl puteam cere de la univers. Ţi-ai sacrificat tot pentru binele meu. Acum te rog calmează-te că trecem şi peste asta cumva. şi îl priveşte calm în timp ce îi şterge lacrimile cu nişte şerveţele, şi lacrimile ei la fel.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 26, 2022 12:02 am

Argintiul ii dă dreptate. Respiră lung.Avem o nuntă. Trebuie să mergem pentru Hope-chan. și își stăpânește emoțiile pentru el, dar mai ales pentru ea că o simte și il doare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 26, 2022 12:07 am

După câteva momente se calmează amândoi şi conduc înapoi la nuntă. În realitate Raven lipsea de la nuntă de maxim 40 de minute, deci nu a pierdut mare lucru. Ba chiar, acum se servea tortul. Raven merge cu Kasen într-un cărucior şi cu o mână îl ţinea strâns de mână pe Damian, că era panicată pe interior de cum o să reacţioneze familia. Şi cum intră în sala de nuntă, Shirley îi vede imediat şi simte o altă energie la ei doi şi mai ales la copil. Ce dracu au făcut iar?! şi se ridică să meargă la ei. Cecilia îi face semn lui Akame. A venit Damian.. Cu Raven şi.. ăla nu e unul dintre copiii dinainte.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 26, 2022 12:12 am

Akame stă și se uită urât la ei.Mai rău ca iepurii. zise incruntată. Jimin însă simte tot, că e zeu. Zeii lor le-au acaparat controlul. Au oprit timpul și au făcut copilul ăla....Cu prețul sănătății mentale a lui Damian... și vede momentele lui, dar ca suflet însă și il doare. Ii arată și lui Shirley tot. Știi și tu că de mai fac ceva de genul, Damian își pierde mințile, nu? și da, vorbea cu bruneta în șoaptă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 26, 2022 12:18 am

Bruneta îl ascultă pe Jimin şi dă cu pumnul în masă. E aşa greu ca zeu să îţi opreşti sentimentele pentru alt zeu? Fix de un zeu nebun nu avem nevoie pe planeta asta! şi se încruntă şi ea. Povestea lor era romantico-tragică, chestie pe care o putea accepta şi înţelege, dar cumva trebuia oprită. După ce se calmează puţin, oftează lung. Ok, la final de zi, sunt mamă şi nu am cum să nu o susţin pe Raven. Mai ales că îi va creşte singură. Cecilia era puţin curioasă de situaţie, dar preferă să rămână cu Akame. Însăă vine Hope. Ăăă... Damian-kun? Şi... spune confuz şi arată spre cel mic. Raven îl strânge mai tare de mână pe Damian, la spate, ca să nu se observe. Cumva trebuia să îşi exteriorizeze emoţiile. El este Kasen. E fiul făcut de Shiva şi Vishnu, zeii noştri.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 72 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 72 of 100 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum