Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 99 of 100 Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Apr 28, 2023 4:07 pm

Aș fii vrut să stau de vorbă mai mult cu tine dar nu am chef de nimic in momentul ăsta. O sun pe Akame să văd cum sunt Hope și Ragnar și mă bag la somn. zise simplu și mai bea un pahar. Că se gândise și la ei. Zău că data viitoare facem echipe de trei, nu de doi. Mă simt vinovat de starea lui Hope. Trebuia pe lângă ei să mai fie cineva cu experiență ca să se evite o chestie de genul. și oftează lung.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Apr 28, 2023 5:45 pm

Ok, eu mă duc afară. şi iese cu sticla de vin şi cu ţigările. Se pune pe un nor negru la o înălţime de unde putea vedea în jur şi pluteşte liniştită. Sau putea s-o întrebe pe Estelle, dar se vede că e interesat de Akame. zice pentru ea, că are în sânge pofta asta de a judeca oamenii, cum au şi celelalte femei din familie. Apoi se întinde pe burtă şi se uită la cer. Universul mi-a făcut un favor prin faptul că Damian nu m-a ales pe mine. Că mi-ar fi făcut şi mie la fel. şi îşi aprinde o ţigară în timp ce admiră priveliştea deşertului.

Serena stătea şi ea şi fuma în linişte, iar afară se întunetă complet.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Apr 28, 2023 6:20 pm

Astfel Damian o suna pe Akame. Argintia era după dus si își facea unghiile. Era intr-o rochie de noapte cu decolteu. Vede că e sunată de Damian si ii Răspunde. Damian când o vede așa zâmbește câteva secunde, dar o sună pentru chestii serioase, nu drama romantica. Îți sta bine așa, aștepți pe cineva ? zise in gluma cu tupeu Da, îmi place de cineva. Vreo problema? zise si cealată cu tupeu. De te prind că ieși cu careva ți-l omor imediat. zise gelos si posesiv. Dar rad amândoi câteva secunde. Anyway. Te-am sunat să văd cum mai sunt Ragnar si Hope. Sunt ok? la care Akame oftează lung. Sunt in regula iar Hope e stabilă. S-a întâmplat ceva? la care Damian Sunt cu Raven si Kaneki e cu Serena. Am descoperit azi o scrisoare de la zeul lor. Vrea sa se lupte cu mine. Sunt extrem de stresat si voiam sa aud si niște vesti bune. zise serios. Akame când aude asta devine extrem de serioasă si ea. Deci zeul lor vrea să te lupți cu el….Te-ai gândit la ceva? zise simplu Am vorbit cu Estelle sa se lupte cu mine iar Raven mi-a spus ca se gândește cum să mă ajute ea si Kaneki cu ajutorul zeilor. zise scurt. Deci e ceva serios…Aș fii vrut eu să lupt alături de el. Dar Estelle e soția lui si e ceva personal. Mai bine nu mă amestec. si in realitate zice. Dacă e lupta de zei, ii duc pe Hope si Ragnar pe pământ la spital in seara asta si te ajut si eu. zise Argintia ferm. Damian a fost de acord cu prima parte, dar cu a doua nu. Mai bine ai rămâne pe pământ. Mă descurc eu cu Estelle. la care ea. Damian, am mai făcut misiuni dinastea in care eu am fost ținta cuiva si se întâmpla să te răpească pe tine. Cu câți suntem mai mulți, cu atât va fii greu să ne prindă intr-o ambuscada. Tu o să fii cu Estelle, Raven cu Kaneki, te-ai gândit ce s-ar întâmpla dacă voi v-ați separa forțat? Serena ar fii singura. Nu te poți ocupa tu de toată lumea. Vin si eu. In caz de e nevoie să vă vindece careva , pot face eu asta. zise Akame foarte serios. Damian oftează ca ii da dreptate. Fine. Vino cu Estelle maine si cum o să fin șase, tu vei sta cu Serena in caz de ne separa capcanele lor ori ne vindeci tu de e ceva. Dar te rog eu nu te certa maine cu Raven. Nu mai vreau încă o chestie dinasta. Data viitoare te trimit acasă de mai faci așa. iar Akame se strâmba. Eu m-am certat cu ea nu din cauza ei, ci din cauza ta. N-am nimic cu ea. Sau ai uitat mă rog că tu mi-ai făcut viața extrem de nașpa din cauza planului tău iar pe Raven ai părăsit-o foarte urat!?! ii zise adevarul in fata. Damian oftează lung. V-am zis la amândouă ca îmi pare rău si ca nu am avut de ales. Ce vreți mai mult??? zise suparat si el. Nu știu de Raven, dar eu te-am cam iertat ca vrei sa îți repari Greșelile cu mine. Îți trimit acuma un ceai care sa te ajute sa dormi. Noapte buna. spuse Akame ce prefera sa închidă apelul decât sa îl mai certe. Cât si Damian deși a fost certat, nu prea poate comenta ca are dreptatea ei. Noapte buna. si Închide telefonul si bea din ceai. Ii da o stare de somn si se întinde in pat.

Meanwhile Kaneki iese afara lângă Serena sa fumeze si el. Nu poți sa dormi?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Apr 28, 2023 7:20 pm

Blonda se uită la el neutru, apoi ridică din umeri. Dar ţi-am zis să te culci că păzesc eu. N-ai somn? îl spune calm apoi trage din ţigară. Sau s-a întâmplat ceva?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Apr 28, 2023 8:30 pm

Lui Damian ia trebuit o zi obositoare, iarbă, alcool de la Raven cât și calmantul lui Akame ca să doarmă foarte adânc. Argintia se duce în camera lui Hope si Ragnar. Vede că Hope era stabilă. Altfel face repede o rezervare la cel mai scump spital privat de acasă și cum primește acceptul, se teleportează imediat. Hope era mutata pe un alt pat și ținută sub supravegherea a 4 doctori specializați în problema ei. Ragnar e teleportat într-un pat din hotelul de lângă spital ca s-a ocupat și de asta. De pățește ceva fata asta sa ma sunați. Maine cred ca vor venii parintii ei in vizita. Iar de sotul ei, am rezervat ședințe de terapie ca are multe probleme si traume. Sper că nu am cheltuit un sfert de milion de dolari degeaba. zise serioasă și dură. Doctorii doar dau din cap. Nu e nici o problema Ms. Akame. O sa ii tratam cu cea mai mare grija. Dor ati platit un pret generos iar noi ne respectam clientii. zise unul din ei. Pacienți , nu clienți. Dar ma rog. Voi doctorii vă dați buni dar sunteti ultimii serpi cand vine vorba de bani. La revedere. iar Akame le scrie lui Eden si Julietta unde e Hope si cum se simte. Aceasta pleacă acuma spre una din dimensiunile ei. Avea în mână un carnețel și o geantă cu mai multe poțiuni. Damian doarme dus, check. Hope cu Ragnar sunt in siguranță pe pământ, Check. Am luat potiuni cu mana pentru Raven, Check. Cel mai pur sange din univers pentru Damian si Serena, Check. Poțiune ca sa aibă Kaneki flăcările mai puternice, Check. Holy water pentru mine si Estelle ca suntem îngeri, check. Am terminat toata treaba pe seara asta. Ma intorc sa dorm. iar Argintia pleacă înapoi în camera ei după câteva ore stresante de parcă era la un job.

Meanwhile Kaneki fumează și el. Nu pot să dorm că mă gândesc la Raven.... Asa cred ca esti si tu cu Jimin. Dar dupa tigarea asta ma pun la somn.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Apr 28, 2023 8:40 pm

Măcar ea ştii sigur că e în siguranţă. Asta până mâine cel puţin.. şi oftează. Sau ţi-e frică că-i cu Damian? şi are un mic zâmbet şiret şi trage cu ochiul la el. Foarte rar îi plăceau chestiile spicy şi dramele, iar ăsta e unul dintre acele momente rare.

Julietta primeşte mesajul când era pe jumătate adormită şi zâmbeşte. Am un sentiment bun legat de asta. Mersi, Akame. Mâine dimineaţă mergem şi noi la Hope. şi îi arată mesajul lui Eden.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Apr 29, 2023 7:45 am

Kaneki oftează lung. Il urăsc pe Damian. Simt că mi-a furat totul și nu imi convine. I-am acordat a doua șansă lui Raven din cauza partii frumoase din relatia noastră cat si mi-a parut rău de ea. Dar simt in interiorul meu că mă vrea doar că nu o vrea el. zise sec frustrările lui. Dar în minte se gândise Am văzut că e interesat de Akame.  Așa se apropie și de Cecilia și adio cu el definitiv. Nu știu ce intenții mai are cu Raven, dar tot trebuie să scap de el cumva.   zise in minte planul lui de răzbunare. Că el s-a interesat de nebunia lui de la ademenit la Raven si Cecilia cât sa înnebunească cu una si sa adune vise cu cealaltă ca să cedeze de tot. Doar că a ratat fix relația lui de zeu, Akame. Se uita la brunet extrem de urat.

Eden zâmbește larg când află de veștile bune. Mulțumesc domnului că Hope a mea e in siguranță. A avut grijă de ea cum a avut grijă și de mine. zise mult mai impacat acum. Ca de. Akame e mama lui si la crescut singura cât de bine a putut.

Între timp cealată Akame dormea adânc și în vis ii apare un scurt flashback. Vede că are un inel pe deget și vede că are o brățară cu o poză în care sunt amândoi. Câteva secunde mai târziu aude vocea lui Jimin care ii spune. Cu lupta lui cu Kaneki poate il trezeste pe Shiva, nu te băga. ea în schimb  era panicată. Un alt flashback ii apare cu Damian extrem  de rănit cu Kaneki stand în picioare. I am the chosen one. Tu ce ai făcut in schimb după ce te-a părăsit Raven? Te-ai aliat cu mafia? Mă dezgusti. zise eroul ce plecase. Akame când a văzut asta era în stare șoc și începe să plângă. Se trezise forțat și era genunchi.
Deci Damian ma ales pe mine data trecută și Kaneki la omorât când să il activeze pe Shiva.....Nu te iert Kaneki, mi-ai omorât sotul de atunci. Îmi ești dator cu o moarte și mă asigur că o să o plătești cu vârf si îndesat. zise extrem de răzbunătoare , dar încearcă să se liniștească.  Cred că ăsta e un semn că Damian riscă să moară din cauza planului lui Kaneki cu nebunia provocată de Cecilia. zise argintia cu o privire rece și încearcă să se abțină să nu îl omoare chiar acum pe Kaneki. Se spală pe față puțin. Sunt sigură că Damian stie de viata asta dar chiar și așa nu ii face nimic. Așa că nu ii fac nici eu. Dar de îndrăznește să ii facă iar ceva, mă ocup eu de el. zise luând un calmant și se liniștește înapoi in pat, dar plină de nervi. Jimin se uită la ea cu un gust amar. E și vina mea că te-am oprit atunci. Dar acuma no. Ii face ceva lui Damian,  il omorim amândoi pe Kaneki. Dar mentin totul ok cu el de nu face nimic. zise și blondul gata de răzbunare la fel ca Akame. Acum Kaneki era liniștit că considera că de ar murii Damian,  el nu ar pății nimic, neștiind de ce răzbunare dureroasă ar avea din partea lui Akame si Jimin dacă el se răzbuna pe Damian.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2023 11:18 am

Vishnu auzise conversaţia, şi deşi încă era supărată după ultima ceartă cu ei, totuşi nu se poate abţine şi se bagă şi ea: Mai bine v-aţi gândi cum să îl convingeţi pe Kaneki că nu e nevoie să se răzbune pe Damian, că Raven e toată a lui, în loc să staţi cu mâinile în sân şi să aşteptaţi. Ştiţi sigur 100% că el vrea să se răzbune. Şi când o să o facă, iar o să începeţi să vă omorâţi între voi şi iar o să fie nevoie să resetăm universul. Mai bine să prevenim. le spune foarte simplu în timp ce ea îşi transportase sufletul în templul ei de unde supraveghea echilibrul universurilor.

În timpul ăsta, Raven stătea pe norul negru şi doar se uita împrejur, dar o cam lua şi pe ea somnul.

Iar Serena dă aprobativ din cap. Nu ştia că ce urmează să zică se poate să-l întărâte pe Kaneki şi mai rău: A trăit multe vieţi cu amândoi, inclusiv pe asta. Mie mi se pare că are sentimente puternice pentru amândoi. Ba chiar cele pentru Damian au mai scăzut de când a lăsat-o şi îi e bine cu tine. Adică să-mi bag, eu una chiar l-aş urâ dacă aş păţi cum a păţit ea universul ăsta. Halal despărţire. şi se strâmbă. O fi Damian vampir, dar în materie de relaţii nu seamănă deloc cu noi. Cât despre faptul că stă cu tine că nu o vrea el, nu ştiu cât de adevărată e, ar trebui să ai o discuţie pe faţă şi sinceră cu ea dacă încă ai dubii. o zice neutru şi termină ţigara. Nu vrea nici să-şi dea cu părerea prea mult şi după să-i sară lumea în cap că a stricat o relaţie. Bagă ţigara în nisip şi după se uită la Kaneki. Hai treci la somn cât mai apuci.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 30, 2023 3:28 pm

Akame dormea, așa ca nu a auzit-o pe Vishuu. Încerca să nu pună prea tare la suflet. Dar ii Răspunde cea cereasca. Eu încerc să fiu cât se poate de imparțială că și Damian ii vrea moartea ăstuia dar se abține. Dar de pătește ceva e clar că ii iau partea. O să ii spună fata mea de planul lui Kaneki ca atunci când va petrece timp cu Cecilia să fie cum e cu Raven si cu mine, timp intim dar fără sex. De Kaneki, îl las pe Damian să ii facă absolut tot ce vrea cât timp nu îl pierdem pe Lucifer. ii Răspunde neutru că deși e in tabăra lui Damian, nu ar vrea să riște viata lui Lucifer.

De oprit când se lupta intre ei, o fac. De certat , îl cert pe Damian sa o lase mai moale cu ura lui. Dar răzbunarea asta a lui Kaneki mă face să imi pierd răbdarea. Visează să fie primul dar in loc să se antreneze s-a folosit de puterile lui Lucifer ca să îl omoare din cauza nebuniei. Doar pentru asta imi vine să îl omor cu bătaia. Dar nah. Pe Kaneki când greșește nu îl batem că vai doamne dar cum va reacționa Raven? Si dupa se plange toată lumea că de ce e Kaneki pueril. Îl protejați prea mult. zise blondul ce își da ochii peste cap.

Nu totul se rezolva cu bătaia , Jimin. Nu văd sensul să il bati pe Kaneki dintr-o intenție. De face ceva, sure, sunt răzbunătoare si eu. Dar astia doi își doresc moartea unuia altuia mereu încât nu mai sunt așa mișcată de fac astia planuri de răzbunare, e deja la ordinea zilei. De Damian ma ocup eu să nu ii pică in plasa lui Kaneki si sa o lase mai moale. Cât si Raven ar trebuii sa ma ajute cu Kaneki sa îl tempereze. Deși sunt suparata , de nu il ademenea pe Damian atunci la nunta lui Hope nu mai era Kasen. Din cauza asta îți sugerez să te calmezi. Eu am văzut si partea buna a planului lui Kaneki. spuse Akame rațional.

Fine. Încercam să o rezolvam fără bătaie. Chit că cam pierdem timpul așa. zise uracios.

Kaneki mai trage un fum. Pot să accept că Raven are sentimente pentru el. Dar vreau să mă respecte. Nu sunt ca ea sau ca Damian. Am avut si eu relația mea cu Estelle though. Dar s-a terminat. Eu știu ce vreau și rămân alături de tine cât timp văd că ești alături de mine. iar Kaneki se duce să doarma dupa ce își termina tigarea.

Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2023 8:06 pm

Atunci Akame tu te ocupi să-l potoleşti pe Damian şi eu am grijă de Raven. Prin intermediul lui Raven, poate reuşesc să-l domolesc şi pe Kaneki. şi se gândeşte puţin. Mi-ar fi mult mai uşor dacă Raven ar reuşi să îmi trezească forma originală. Trebuie să le forţăm puterile şi să fie băieţii în pericol iar doar ea să-i poată salva. şi îşi aprinde o ţigară. De asta nici nu o mai ajut să vadă în viitor. Mai bine să meargă toţi orbeşte în bătălia cu zeul vârcolacilor. şi are un mic zâmbet.

Păi asigură-te că-i spui şi ei astea. Poate nu ştie tot ce simţi. spune şi după îl lasă să meargă la somn. Raven între timp îşi teleportase un energizant, că altfel o lua somnul şi nu-i mai păzea nimeni. Off.. Oare ce mai fac copii mei? şi face un glob prin care îi vede pe toţi cum dorm în pătuţurile lor, cu excepţia lui Sara care dormea împreună cu Lyo. Se uită cu drag şi zâmbeşte. M-am străduit atâta să vă nasc şi să vă cresc singură până m-am cuplat cu Kaneki.. Să fiţi siguri că dacă vi se întâmplă ceva, mama voastră e pregătită să facă orice sacrificiu necesar.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 99 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 99 of 100 Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum