Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 28 of 100 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 64 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 9:29 am

Damian s-a întors la Estelle. Izaya este în casă și când vede că Raven scuipă sânge, își aduce aminte de vorbele lui Damian. Raven se ține de burtă și scuipă sânge în baie. ii zice panicat lui Shirley, că nu știe cum să reacționeze.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 9:36 am

Nici lui Shirley nu ii suna bine treaba, asa ca merge repede in baie sa o ajute pe fata. Damian nu ne-a zis planul lui pentru problema sarcinii, deci cred ca nu avem decât sa asteptam. Și in timpul ala ii da servetele lui Raven și o îngrijește. Movalia încă se gândea la noile informații, cum ca Damian nu vrea sa vorbească cu ea, cum ca a lasat-o pentru Estelle și acum e și ea însărcinată.. toate astea ii fac rău pe dinăuntru și de asta sarcina devine mai grea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 9:41 am

Cum Estelle încă doarme, Damian meditează și așteaptă momentul potrivit. Doar că Izaya are alte planuri. Îi permiți lui Damian să isi bată joc de tine? o întreba de față cu Shirley, făcând jocul lul Damian.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 9:45 am

Poftim? Spune surprinsa. Il privește pe Izaya prin reflexia oglinzii de la chiuveta și se șterge la gura. De când e zeu, vrăjile de localizare nu mai merg și după cum ai văzut, nu vrea sa vorbească cu mine. Zice simplu. Înțelegea la ce se refera Izaya, doar ca era slăbită și nu avea pe cine sa își descarce furia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 9:49 am

Am vorbit eu cu el. Te-a părăsit din cauză că a văzut viitorul.Nu ia convenit o viață liniștită cu tine și s-a dus la cea care ii poate da o armată ca să scape de ingerii care il vânează. zice neutru. Eu in locul tău mi-aș dorii o revanșă grea.
Între timp, Kaneki are și el aceleași viziuni ca Damian. E singur și se uită în reflexia lui din apă. Se gândea la el, Damian și Raven. Grea decizie ai luat. Dar înțeleg. Nici eu nu vreau să o văd moartă pe Raven. O iubesc prea mult ca să o las așa. De tine nu mai zic. Cred că a fost greu. și se șterge pe față O să joc după planul tău. Nu avem de ales. și revine în forma umană.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 11:46 am

Fata se uită fără cuvinte la Izaya, apoi la Shirley care nu neagă nimic. Aproape că îi vine să plângă când aude, pentru că în capul ei încep tot felul de scenarii şi amintiri cu ei până acum. Ai dreptate. Tot timpul ăsta şi-a bătut joc de mine şi eu eram prea îndrăgostită ca să observ. spune sec. Încă nu se legau anumite scenarii în capul ei, dar nici nu mai conta. Zeu sau nu, Damian trebuie să plătească. Şi Estelle la fel. iar aura din jurul ei nu mai este aşa slăbită. Odată cu furia ei, corpul capătă mai multă putere şi ambiţie. Ea nu îşi dă seama la momentul acela, dar Shirley şi Izaya observă. Cred că zeul ei începe să o recunoască ca o adeptă puternică şi o ajută. spune fericită pe dinauntru. Trebuie să plec. Ne auzim mai târziu. şi se teleportează de acolo tocmai la cabana din Canada. Avea nevoie să respire aer curat şi rece şi să îşi verse nervii. Dragilor, ştiţi că vă iubesc mult, de asta o să vă iau cu mine la o altă casă. Damian nu se mai întoarce la noi. le spune animalelor şi le face bagajele cu magia. Păcat de ele, că sunt ca un fel de victime colaterale. Pe moment le trimite pe insula bruneţilor cu tot cu bagajele lor (adică pătuţ, mâncare, jucării) şi rămâne singură la casa aia. Dacă pe Damian nu îl găseşte deocamdată, vrea să distrugă măcar orice amintire cu el, aşa că începe să spargă toate lucrurile din casă, să rupă toate pozele cu ei, să distrugă orice obiect care era al lui în timp ce ţipă şi plânge. Abia acum îşi varsă nervii pe cineva. Când casa este doar un dezastru, aruncă cu benzină peste tot şi îi dă foc. Acum stă afară în timp ce în Canada ninge şi se uită la casă cum arde cu totul. Shirley observă toate animalele alea şi cască ochiii. Ăăă, noi abia ne-am descurcat cu O SINGURĂ pisică în casă. Acum avem 15 pisici şi câini??
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 11:55 am

Între timp, Kaneki revine acasă. Ola. zice neutru. Uite dragă cine a mai venit pe lângă animale, Kaneki. și chicotește. Damian până la urmă se bagă la somn. Gata cu drama din partea lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 12:03 pm

După ce nu mai rămâne decât scrum din casă, Raven ia o bombă şi explodează cu sânge rece şi cafeneaua pe care i-a cumpărat-o Damian. Singurul loc în care nu merge este apartamentul ei din liceu, pentru că locul ăla era legat de Kaneki, nu de Damian. Tot ce mai trebuie să fac este să îl găsesc pe curvarul ăsta acum. Şiiii la copii nu se mai gândeşte. Cumva, ei erau suflete nevinovate în toată treaba asta şi mai aveau atât de puţin până să se nască, încât Raven renunţă la ideea de a-i omorâ. Cel puţin deocamdată. Shirley a urmărit-o pe Raven în timpul ăsta, tocmai din frica de a nu omorâ copiii, dar vede că totul e ok. Are foarte multă ură în ea acum. Încă puţin şi trezeşte şi zeul. zice uşor bucuros, că ăsta era scopul întregii poveşti: să aibă toţi zeii treziţi ca să fie safe.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 19, 2022 12:07 pm

Kaneki simte că Damian e obosit iar Raven e nervoasă. Așa că se duce la ea. Te-ai calmat? zice de la distanță. Un stil cam de căcat dacă mă întrebi pe mine. Dar na. A ales o traumă care nu e fizică măcar.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 19, 2022 12:13 pm

Ea era încă în apropiere de cafenea şi se uita la pompieri cum vin să stingă focul. Se uită puţin la Kaneki şi înapoi la cafenea. Nu. Ăsta a fost doar începutul. spune simplu. Când o să termin cu Damian, nici el nici eu nu o să mai avem la cine să ne întoarcem. continuă mai încet. Avea de gând să o omoare pe Estelle, apoi ea să lase copiii la Shirley şi să se izoleze undeva. Dramatism lv100.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 100 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 64 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum