Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 45 of 100 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 72 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 21, 2022 12:48 pm

Eu mă pregătesc să plec de pe pământ mâine împreună cu Estelle. Nu am cum să mă implic. Dar ideea asta știe și Jimin cu Serena. Am încredere in unchiul Jimin pentru că el ma învățat care e treaba cu femeile. Puteți să lucrați împreună in complotul ăsta. și râde puțin Știu că vrei să manipulezi și tu. O să te distrezi. și încheie pașnic.
Oh. Îmi aduce aminte de povestea cu Izaya ce se dădea Piere ca să îl facă gelos pe Levi. și își aduce aminte de toată drama aia Mă bag. Dar o fac mai lite totuși. Nu sunt Izaya. și Izaya cum se simte, strănută.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 21, 2022 12:56 pm

Aa deci din cauza ta m-a înşelat Damian cu atâtea. spune mai în glumă, mai în serios, către Jimin. E clar. De copiii mei nu te apropii, decât pentru antrenamente dacă vrei. Şi acum revenind la plan: o să ajut şi eu prin a o încuraja pe Hope că noul băiat e interesant. şi începe să-i placă şi ei planul. După toată drama asta, se simte mai bine să facă şi chestii de adolescenţi. Jimin, o să fiu cu ochiii pe tine. Ai voie să faci orice, mai puţin sex şi preludiu! spune totuşi autoritar, ca să nu se exagereze.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 21, 2022 1:02 pm

Da, dar i-am pus niște limite. Hope de exemplu. și râde către Raven. Și da Serena. Maxim niște săruturi. Dar de sare ea pe mine, nu e vina mea. și uite cum Jimin arată latura care a luat-o Damian. Ragnar va trebui să îl învingă pe tatăl lui, Klaus, ca sa își activeze zeul. Pentru asta ii trebuie curaj și îl va obține după ce face sex cu Hope. Întrebarea e, cum începem?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 21, 2022 3:08 pm

Serena îi aruncă o privire tăioasă lui Jimin. Stai să plece copiii, că vezi tu. spune ca să nu facă o scenă în faţa lui Hope şi Ragnar. Aaa deci trebuia să-l ţin sub supraveghere pe Damian. spune uşor supărat. Dar adevărul pe care îl ştia şi ea şi Damian şi Jimin, în calitate de zei, este că oricum ar fi făcut, destinele tot ăstea erau. Putem începe de azi, te transformi în cel tânăr şi eu te prezint lor ca un vampir viitor moştenitor al altei regiuni, care a venit să înveţe de la Klaus cum să fie rege, pentru că tatăl lui a murit, sau ceva de genul? zice prima idee care îi vine în cap. Aşa o să te dai şi la Hope şi o să fii şi un adversar pentru Ragnar că furi meserie de la tatăl lui.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 21, 2022 3:31 pm

Jimin tresare o secunda că recunoaște imediat privirea aia și știe că e de rău. Dar ca să continue ideea, el zice. Uhm, sună bine. Ce ar fii să îl anunți că de mâine Ragnar are un coleg? Să ii faci curioși. zise Jimin cu tupeu. Între timp Ragnar era foarte liniștit.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 21, 2022 3:36 pm

Atunci o să mă asigur că mai trec şi eu pe la voi. Deocamdată trebuie să plec. şi iese şi ea din convorbire ca să revină la camerele copiilor. Era indecisă dacă să le facă mov/negru sau albe, că nu ştie cu cine o să semene copiii. Serena acceptă şi ea şi se preface că se uită la telefon ca şi cum a primit un mesaj. Oh vai! Un văr depărtat de-al lui Jimin a murit în această dimineaţă în urma unei revolte şi moştenitorul a trebuit să fugă de acasă. Jimin, trebuie să-l ajutăm! şi face nişte ochii de căţelul. Hope se uită surprinsă. E un viitor rege la ananghie. Klaus îl poate învăţa multe despre meseria asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 21, 2022 6:50 pm

Damian cunoscând spoilerele, ii zice lui Raven. Legat de camere. Gemenii sunt amândoi argintii. Poate te ajută. și acum chiar nu mai urmărește pe nimeni. La Estelle de exemplu nu știe că viitorul lui a fost limitat doar la nașterea zeilor. Ce e după nu cunoaște. Ca să nu fie prea OP.
Ragnar tresare când aude de concurenta. Dar Jimin își zice de el la persoana a treia. Oh. Copilul ăla care a primit același prenume ca al meu? Am înțeles că e puternic și singur. ca să pună paiul pe foc lui Ragnar.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 21, 2022 7:18 pm

Hmm, cine ştie cum îţi devine concurenţă. glumeşte şi ea ca să întărâte discuţia mai mult. Hope însă e prea inocentă şi spune: Oh deci o să îl găzduiţi aici? la care Serena: Da, bineînţeles. Iar tu, Jimin, ar trebui să mergi în regatul ăla ca să rezolvi revolta. Între timp, îl protejăm noi pe micul prinţ. şi uite că s-a inventat şi scuza ca Jimin să dispară şi să apară cel tânăr.
Raven îl aude pe Damian şi zâmbeşte. Spoiler! Dar mersi. îi răspunde scurt şi cu drag. I se părea drăguţ că încă se uită după ea şi o ajută cu ce poate.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Nov 21, 2022 7:31 pm

Cum relația lui cu Raven e limitată fix la treburi cu copii lui, o lasă acum in pace. Citea despre îngeri. Îngerii decazuti sunt doar primul stagiu de corupție al lor. Următoarea etapă e de demon dacă continuă cu păcatele. Totuși, procesul lor poate să fie reversibil dacă duc o viață fără păcate pentru o perioadă lungă de timp. Yahve decide ce înger decăzut revine la normal sau nu. Ce au in comun îngerii decazuti și cei normali e că amândouă categoriile nasc îngeri puri. Oh. Deci o să am un îngeraș iar Estelle poate să fie înger înapoi? Bine de știut. De asta mă ocup personal. își zice pentru el însuși.
Oh. Păi orice coleg e bine venit. De Damian cu Kaneki nu vreau să aud de când cu complotul lor. mormăie Ragnar, dar și bine dispus. O să lipsesc o perioada , așa ca fiți cuminți cu noul vostru coleg. Am auzit ca e periculos. Urmează sa plec , dar el va ajunge curând . și face pe adultul responsabil.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Nov 21, 2022 7:37 pm

Oh, să ai grijă, Jimin-sama! îi urează cu palmele împreunate. Serena chicoteşte. Săraca, dacă ar ştii ea cum e Jimin tânăr...
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 45 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 45 of 100 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 72 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum