Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 59 of 100 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 79 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 5:52 pm

Știe că nu e ceea ce vrea, dar e ceva ce trebuie să știe. Raven, viața mea până acum a fost să te salvez pe tine și voi veghea copii noștrii. zise sincer și face o pauză Dar am facut prea multe păcate. Mintea si inima mea sunt doar la Estelle. Ea e tot ce mi-a rămas după câte i-am făcut. Tot ce vreau acum e să aibe o naștere ușoară, dar mai mult...Să o refac inger pur. zise foarte serios. Purificarea e un proces greu care durează zeci de ani , fără nici un păcat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 5:56 pm

Raven înghite în sec şi lasă mâinile jos. În ultima discuţie mi-ai promis că o să mă iubeşti veşnic. spune încet, apoi scutură din cap. Dar da, e normal să te focusezi pe ea de acum încolo. Mult succes. şi face un zâmbet..fals. Să nu uiţi de tine, să îţi revii. Pe măsură ce îţi reglezi karma, scapi şi de gândurile amestecate. apoi inspiră şi expiră lung.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 6:03 pm

Cam asta am de gând. Adio,Raven. Ne auzim,
Vishu.
spunând ambele nume ale ei pe diferite tonuri. Astfel are o față posomorât și ajunge la noua lui casă.
Cum nu doar Raven e rănită în dragoste, Akame acasă începe să ii ardă toate pozele cu Damian și să îi distrugă camera unde la crescut. Pieri, inspită nenorocită. Să nu te mai văd.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 6:16 pm

Movalia rămâne cu un gust amar din conversaţie, pentru că de aici înţelege că el nu mai vrea să aibă sentimente pentru ea. Într-o lună nasc şi scap de restricţii. îşi spune uitându-se la pachetul de ţigări. Dar nu, nu va fuma. Stă afară la aer curat ca să se limpezească şi să facă şi ea pace cu gândurile ei. Atunci o să fac şi eu să-mi treacă de el. şi uite căăă Raven îşi închide pentru început jumătate din sentimentele pentru Damian. Nici nu avea de gând să spună cuiva, dar erau prea puternice şi prea multe pentru ea ca să reziste, aşa că avea nevoie de asta. Inspiră adânc şi se simte parcă mai bine. După ce nasc, le sigilez şi pe restul şi gata. şi zâmbeşte liniştită.
Cecilia era cu Akame şi stă cu mâinile în sân mai în spate. Nu o să o oprească pe sora ei pentru ce adevăr tocmai au aflat. Nici ea nu mai voia să aibă vreo amintire cu Damian. Dacă vrei, distrugem tot şi ne mutăm. îi spune simplu în timp ce o lasă să se descarce.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 6:25 pm

Nu vreau să mai aud de bărbați în viața mea. și rupe nervoasă un portret cu Damian. Să mor eu că toți ăștia frumoși și care fut bine sunt dereglati mintal. și oftează. Ne avem una pe alta măcar. Sper că vei avea grijă de mine totuși.. și o îmbrățișează și începe să plângă. Nu mai e persoana aia care avea încredere în sine.
Am distrus atâtea inimi pentru ea. și are în cap amintiri cu toate femeile din viața lui și le-a frânt inima.M-am folosit de ele ca unelte pentru o viață mai bună. Imi pare rău, Raven, Akame și Cecilia. și oftează lung. Se uită după Estelle. N-am de gând să o dezamăgesc. Nu mai pot. De mai fac o dramă mă duc la spitalul de nebuni.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 6:54 pm

Rolul gemenelor tocmai s-a inversat. Cecilia simte mai mult furie decât tristeţe către Damian şi o îmbrăţişează pe Akame. Cum să nu? Şi tu mi-ai fost alături de atâtea ori când aveam nevoie. şi o mângâie pe cap. Să nu uităm şi de copilul care e pe drum. Asta e familia care contează, nu Damian. o consolează uşor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 6:59 pm

Sunt slabă. Nu mai pot face nimic. Mi-a distrus inima. și face o pauză Aș vrea ca tu să fii aia dominantă si care se ocupă de copil mai mult de acum.Eu nu mai am putere. Nu după ce s-a întâmplat. zise trista și încearcă să se controleze.
Și cum Damian ia promis ceva lui Estelle, ii zice. Așa cum ti-am promis după ultima ceartă.
Mi-am luat adio și de la Raven. Ești tot ce am acum.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 7:03 pm

Cecilia acceptă şi o sărută pe buze. Da, draga mea. Nu îţi face griji. apoi face o pauză. Schimbăm şi casa de mâine. şi îi şterge lacrimile.
Estelle zâmbeşte când îl aude şi îl ia în braţe. Păcat că nu i-am văzut reacţia. îi spune egoist şi posesiv. Dar mersi. Acum nu ne mai împiedică nimic.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 23, 2022 7:15 pm

Astfel povestea se încheie cu Akame ce plânge la pieptul lui Cecilia. Iar Damian începe să facă dragoste cu Estelle. Un final cu gust amar la toată lumea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 23, 2022 7:46 pm

Iar după acest moment, oficial familia bruneţilor pierde legătura cu zeii. Nici Hope nu a mai vorbit o perioadă cu Ragnar. Ziua următoare Estelle şi Damian sunt exilaţi oficial. Estelle nu mai are voie să vină deloc pe pământ, sub nici o circumstanţă, iar Damian are voie doar pentru copii. Ei doi au ajuns pe planeta propusă şi au pregătit casa pentru viitorul bebeluş.

Trece o lună şi vine momentul în care Raven mai are puţin şi naşte. Nu a mai vorbit cu nimeni între timp, deşi şi-ar fi dorit. Într-o dimineaţă Raven simte că vine momentul şi, cum îşi făcuse o rezervare la o clinică particulară, merge acolo cu nişte bagaje personale. Are o cameră privată şi asistente doar ale ei. Bine aţi venit. Când vine momentul vreţi să sunăm vreo rudă ca să îi anunţăm? întreabă una politicos. Raven se aşează pe pat, în halat. Nu am dat nici un număr la recepţie. Nu aştept nici o rudă. zice şi taie repede conversaţia. Ba chiar îşi dorea să nu vină nici Damian după ultima conversaţie. Asistenta înţelege şi o lasă în pace. Mai trec câteva ore şi pe la 4 după-amiaza, i se rupe apa şi intră în travaliu. Un medic vine repede şi o montează pe pat în poziţia favorabilă ca să nască. Inspiraţi de câte două ori şi după împingeţi! îi spune atent. Dacă momentul a venit, Shirley merge şi ea şi o convinge şi pe Hope, că încă e sora ei şi trebuie să o sprijine. A supravegheat-o ocazional din curiozitate. Cecilia alege să nu meargă cu Akame pentru că e vorba de un copil de-al lui Damian şi e mai bine să nu aibă contact cu asta. Doamna Raven, au venit două femei la uşă, Shirley şi Hope Kanie? spune o asistentă. Fuck. Să aştepte acolo! zice serios şi începe să împingă, doar că avea greutăţi la naştere. Trec mai multe minute şi Raven nu reuşea să împingă destul de puternic. Gândul îi trece şi la copilul mort şi simte că nu are puterea pentru a-i naşte pe cei doi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 59 of 100 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 79 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum