Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 79 of 100 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 89 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 27, 2022 12:31 am

Nu face nimic. și ii zâmbește pașnic. Abia aștept să vedem insula aia. iar in paralel , Damian ii trimite lui Cecilia o poza cu stelele făcută din spațiu pe insta. Cu mesajul Tu ce vedere ai? știe ca e in avion lângă geam, ca sa vadă și el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 27, 2022 12:39 am

Când vede mesajul, pe Cecilia o trece un fior ca de adolescentă care vorbeşte cu un băiat pe care îl place. Îi face şi ea o poză la priveliştea deasupra norilor şi mării şi i-o trimite. Aş vrea să văd şi eu ştelele din mijlocul universului. îi răspunde la poza lui. Raven lasă capul pe spate pe perna de la scaunul ei. Şi eu. Mă simţeam puţin stresată şi obosită acasă. şi se uită la el. Stresul încă exista, că verifica camerele copiiilor foarte des, dar evită să aducă copiii în discuţie, că e ciudat să vorbească cu Kaneki despre copiii lui Damian.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 27, 2022 12:55 am

Ce frumos e peisajul. și ii da cu inimioara la poza. Și uite ca Damian face un gest drăguț. Pune un trepied pe meteorit și face o poza Wide cu el de la spate. Se vedeau rocile , el și milioanele de stele din spațiu Te iau cu mine intr-o excursie după exil dacă mă duci și tu unde ai vacanța asta pe pământ. zise ca un adolescent ce ii plăcea de o fată prima oară.
Te cred. și uite ca și Kaneki a învățat ceva de la Damian Îmi pare bine ca mergem in vacante împreuna , ca atunci când eram mici.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 27, 2022 1:04 am

Cecilia simte cum se emoţionează iar şi zâmbeşte la telefon. Promit. îi răspunde imediat, şi abia apoi îşi dă seama că ''stai aşa că amândoi au familii diferite'' şi îi piere zâmbetul. Dar ca să nu facă o dramă din asta, îi scrie iar. Îţi trimit şi poze de pe insulă după ce ajungem. ca să pară conversaţia mai normală şi nu neapărat romantică.
Raven se mai relaxează după momentul acela în care a fost prinsă cu capul pe el. Şi mie. Per total am avut o copilărie frumoasă.
Conversaţiile casual mai continuă ceva vreme apoi, în sfârşit, avionul ajunge pe insulă. De acolo iau mai multe taxiuri către vilă şi urmează să se stabilească, însă când intră, observă că toate camerele erau doar cu pat dublu. Oh. Asta nu scria pe site. face Shirley pe inocenta. Cum în rest erau doar cupluri, un dormitor rămânea pentru Raven şi Kaneki. Raven cum abia ce o făcuse cu Damian şi venise cu un nou copil, nu se considera în momentul cel mai bun din punct de vedere emoţional, dar zice: E ok. Ne descurcăm noi cumva. spune simplu şi trage trollerul după ea. Fiind zeu, a simţit că e ceva la mijloc plănuit. Hope se uită la sora ei şi aproape că s-ar fi oferit să doarmă amândouă şi Ragnar cu Kaneki, dar Shirley îi aruncă o privire de ''stai cuminte''.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 27, 2022 1:12 am

Uite că Damian fiind plin de emoții , ii dă mesajul Pe seara când te odihnești, pot să te sun? ca in spațiu trece timpul altfel decât pe pământ Ma gândeam sa îți arat ce am văzut pe aici. zise pașnic. Da, era mort după brunetă in momentul de față.
Kaneki o simte obosita emoțional , așa ca face și el un gest drăguț Dorm eu pe canapea. Nu-i problema.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 27, 2022 1:21 am

Raven se opreşte din mers şi se uită surprinsă la el. Cuplurile merg către camerele lor şi rămân doar ei doi în acel living comun. Apreciez, dar hai în cameră. Nu o să dormi pe canapea în vacanţă. şi îi zâmbeşte. Până seara găsea ea o soluţie la patul ăla.
Cecilia era continuu cu capul în telefon, dar încerca să fie atentă să nu o bănuiască Akame. Ştii că stau cu Akame în dormitor. Încerc să nu fiu prea evidentă, dar te sun eu dacă am ocazia. Inima începe iar să îi bată tare şi intră în cameră şi despachetează, destul de entuziasmată.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 27, 2022 1:29 am

E in regulă. Eu mă pun să mai fac poze și filmări pe aici. ii scrie ca sa ii lase și ei timp de vacanța totuși. Akame vede ca sora ei e cu capul in telefon de când erau in avion. La cât stai la telefon , zici ca ești o adolescenta. Cu cine vorbești ? întreabă curioasa.
Meanwhile Damian fiind zeu, a făcut o filmare cu o planetă care exploda, in slow motion cu babydoll ca muzica de fundal , vreo 30 de secunde. Ii o trimite iar Akame trage cu ochiul Banuiesc ca e un băiat. și chicoteste.
Kaneki in schimb cooperează. Se duce cu Raven și începe sa despacheteze mai întâi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 27, 2022 1:40 am

Cecilia alege să nu se mai uite la telefon şi, spre norocul ei, a modificat numele lui Damian din telefon în clasicul ''Pizza Hut'' şi Akame nu îi ştie codul de deblocare. Cu nimeni, Akame. Suntem în vacanţă. spune repede şi se pune lângă sora ei să despacheteze. Sper că ţi-ai luat lenjerie sexy. zice ca să o facă să uite repede de fostul subiect.
După ce îşi aşează hainele în dulap şi celelalte chestii pe masă, se uită scurt afară. E frumos afară. Eu o să mă duc în piscină. Vrei să vii şi tu? şi îşi scoate unul dintre costumele de baie ca să se schimbe în el, dar pentru că ştia că şi Kaneki e cu băutura şi fumatul, scoate şi un pliculeţ cu praf şi nişte filtre şi foiţe ca să îşi ruleze ei ţigările.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 27, 2022 1:47 am

Argintiul revine la jobul lui de zeu pana la următorul mesaj. Akame chicoteste și o lasă in pace de nu zice , daaar o face și mai curioasă. A fost mai complicat să le iau pe alea normale decât cea sexy. zise cu tupeu și o lovește de fund. Se pare că au revenit la normal.
Kaneki prinde parul in coada ca era prea cald afara ca sa îl lase desprins. După se pune să facă niște țigări. Stai să îmi fac țigările mai întâi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Nov 27, 2022 2:07 am

Acum că Akame nu mai e bănuitoare, Cecilia poate să stea liniştită şi să îşi pregătească şi ea costumul de baie, că nu a venit să stea în cameră.
Raven îşi pregăteşte şi ea o ţigară mai puternică, apoi se schimbă în costum cu ajutorul magiei. Zilele astea plănuiesc să nu fac absolut nimic. şi îl aşteaptă pe Kaneki.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 79 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 79 of 100 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 89 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum