Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 12 of 100 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 56 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Apr 25, 2016 9:34 am

Ok doamnă. zice Izaya ce bea niște vin și el. Trec câteva ore în care nu se întâmplă nimic neobișnuit. Așa că se face seară. Sunt pregătirile pt încoronare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Apr 25, 2016 11:34 am

Fetele normal că îşi schimbă rochiile. Şi cum fostul rege nu mai era, una dintre soţiile lui trebuia să facă încoronarea, aşa că, logic, treaba vine pe capul lui Marietta. Avea un document cu discursul pe care trebuia să îl ţină înainte de toate şi se pregătea acum. O servitoare îi împletea părul lung într-o coadă mai largă pe care o împodobea cu floricele. Shirley purta o rochie albă cu aur pe ea care strălucea puternic în lumină. Părul îl lăsase într-un coc, cu câteva şuviţe drepte afară şi se machiase tot cu un auriu la ochi. Era aproape timpul. Toată ţărănimea venise la palat pentru încoronare. Aceasta avea loc afară, în curte, pentru că era imposibil să încapă tot poporul înauntru.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Apr 25, 2016 11:54 am

Ei bine, brunetul era în camera lui regală. Se îmbrăca cu ,, uniforma ,, regelui. Adică o cămașă albă cu nasturi din aur, pantaloni de un albastru mai închis și pantofi negrii. Pe el mai purta și o pelerină de culoare roșie. Pe spate era semnul coroanei. Pelerina în sine era suficient de mare ca să îi acopere corpul dacă o ținea închisă. Servitoarele îi aranjează părul și dă cu parful. După se uită în oglindă. Mda. Mie îmi place mai mult să port haine negre...Mă simt ca un curcubeu așa. și ofta scurt. Le mulțumește și iese afară să le caute pe fete.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Apr 25, 2016 11:59 am

La cum a combinat hainele ălea, chiar că era un curcubeu... Oricum, Shirley era deja pe hol şi vorbea cu fraţii ei. Le mai explica puţin situaţia, că erau micuţi şi nu prea pricepeau. Ocazional mai strigau şi râdeau între ei, spunând că sora lor o să fie regină. Cele două soţii deja plecaseră cu copii lor. Mai erau 2 + Marietta, adică 8 copii cu tot cu Shirley. Marietta era încă în camera ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Apr 25, 2016 12:08 pm

Dar ca să nu se vadă curcubeu, ține pelerina ușor închisă.
O să schimb uniforma asta, clar. își zice el. Dar ajunge la camera unde e Shirley. Hei dragă, arăți minunat. îi spune zâmbind cald și o sărută scurt pe buze. Salut copii, ce faciți? îi întreba zâmbind
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Apr 25, 2016 12:10 pm

Copii îşi dau seama că el e noul rege şi fac o plecăciune. Vorbeam cu sora noastră. răspund ei fericiţi. Shirley îl ia de mână pe Izaya şi se uită la ceas. Ar cam fi vremea să mergem.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Apr 25, 2016 12:15 pm

Iar el îi mângâie scurt pe copii și merge cu Shirley. După se uită la ea atent. Ce frumos îmbrăcată ești tu și uite cum sunt eu... Off. se plângea în continuare, cât mai avea ocazia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Apr 25, 2016 12:36 pm

Poţi să alegi alte culori la hainele respective. îi spune chicotind. Chiar că avea multe de învăţat. Îl prinde de braţ şi iese cu el în curte unde tot poporul îi aştepta şi îi face semn să se aşeze pe tron. Ea, cum încă nu era regină, nu putea să se aşeze lângă el.. Marietta, surprinzător, ajunsese deja şi ţine un discurs pe care mi-e lene să îl scriu despre cum fostul lor rege a murit într-o luptă corectă şi tronul a fost luat de învingătorul bătăliei, un vechi moştenitor de drept al tronului, provenit din familia Targaryan. După ce termină, merge la Izaya cu o pernă în mâini pe care se afla coroana. De acum încolo, puterea regatului se află în mâinile tale, Izaya Targaryan! şi îi pune coroana, apoi apleacă capul. La fel face tot poporul, inclusiv Shirley care se afla lângă mama ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Apr 25, 2016 12:49 pm

Iar brunetul e ușor emoționat. Dar se ridică în picioare cu coroana pe cap. Într-adevăr, puterea e în mâinile mele. Dar un rege puternic are nevoie de o regină și mai puternică. Anunț oficial cum eu, regele, o iau de soție pe Shirley...(un nume de familie pe care nu îl cunosc) ! spune el cu gura mare să îl audă toată lumea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Apr 25, 2016 12:51 pm

Shirley Von Rotherdam! şopteşte Marietta rapid. Mulţumea ridică capul şi încep să strige şi să aplaude iar, auzidu-se în cor un mare ''trăiască regii!''. Shirley se întoarce cu faţa la oameni şi face o plecăciune, căci aşa era frumos. Da, la casele regale se fac zeci de plecăciuni pe oră.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 12 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 100 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 56 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum